Su bandonijomis ir lietuvišku sūriu – į Baltarusiją

Su bandonijomis ir lietuvišku sūriu – į Baltarusiją (0)

2017-06-22

Ansamblis „Eržvilko bandonija“ birželio 9-11 dienomis dalyvavo tarptautiniame liaudies muzikos festivalyje Baltarusijoje „Skamba cimbolai ir armonikos“. 

Į festivalį, kuris vyko Pastovio mieste (Pastavy), Vitebsko srityje, „Eržvilko bandonija“ pateko ne atsitiktinai, o todėl, kad yra garsus, jau penktą dešimtmetį skaičiuoti pradėjęs kolektyvas. Kažkas kažkam eržvilkiškius rekomendavo, ir organizatoriai – Pasotvio vykdomasis komitetas juos pasikvietė. 
Pastovys – rajono centras, įsikūręs prie Medilos upės, tik už 20 kilometrų nuo Baltarusijos ir Lietuvos valstybių sienos. Šiemet surengtas jau 20-asis fesivalis „Skamba cimbolai ir armonikos“ ir jame dalyvavo du kolektyvai iš Lietuvos: „Eržvilko bandonija“ ir Švenčionių armonikieriai, taip pat liaudies muzikantai iš Ukrainos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos. 
Važiavo 9 muzikantai: Antanas Vedeckis, Irena Skrodenienė, Romas Nacas, Vytautas Krencius – patyrę bandonininkai, Svajūnas Birgiolas – nors jaunas, bet irgi labai patyręs. Emilija Barčauskaitė – neseniai pradėjusi, bet grojanti lygiai su kitais. Rimantas Kubilius mušė būgną, Lina Lukošienė griežė smuiku, o ansamblio vadovė Gintarė Stirbienė – basedle. 
Vyriausiasis bendonininkas Antanas Janušas, atšventęs 92-ąjį gimtadienį, keliauti jau nesiryžo, bet festivalyje skambėjo jo „Antanų polka“. 
Pirmąją festivalio dieną Pastovio kultūros namuose vyko liaudies muzikos ir muzikantų konkursas „Kas – ką?“. Eržvilkiškiai dalyvavo įvairiose kategorijose, neatsirado norinčių pasirodyti tik čiastuškų – humoristinių greitakalbe atliekamų rusiškų dainelių konkurse. „Eržvilko bandonijai“ komisija skyrė III vietą kolektyvų konkurse, bandonininkų duetas A. Vedeckis ir S. Birgiolas bei individualiai dalyvavęs V. Krencius tapo laureatais. 
Vakare – festivalio „Skamba cimbolai ir armonikos“ atidarymas ir visų kolektyvų koncertas. „Buvome labai pagerbti – ir kolektyvai, ir vadovai. Paskui – tradicinis šio festivalio kolektyvų apsikeitimas dovanomis, kai kolektyvai suporuojami ir vieni kitiems dovanoja, ką atsivežę. Vežėmės knygą apie Jurbarką ir eržvilkiškių ūkininkų Pelcikių sūrinėje padarytų sūrių. Savo dovanas įteikėme Mogiliovo muzikantams, o jie mums – išsiuvinėtą ir šiaudeliais klijuotą paveikslą. Festivalio organizatoriams dovanojome tautodailininko iš Jurbarkų Juozo Videikos išdrožtą medinę bandoniją su išraižytu „Antanų polkos“ pavadinimu“, – pasakojo „Eržvilko bandonijos“ vadovė G. Stirbienė. 
Vakarinį koncertą vainikavo fejerverkai ir ugnies šou. Kitą dieną – festivalio dalyvių eisena į miesto parką, ten – miesto vadovų sveikinimai ir vėl visų kolektyvų koncertas, mugės ir apdovanojimai. 
„Dovanų parsivežėm daug. Šventė labai didelė, žiūrovų daug, vyko mugės. Nematėm girtų, geriančių, niekur neprekiavo alkoholiu, niekas nerūkė. Nė viename festivalio renginių nebuvo prekiaujama alkoholiu, nesimatė geriančių ir girtų, prie miesto parko kabėjo perspėjimas, kad jame nerūkoma, ir rūkalių nebuvo matyti“, – dalydamasi įspūdžiais Eržvilko kultūros centro meno vadovė G. Stirbienė pastebėjo, kad festivalio organizacija buvo puiki, visi renginiai prasidėjo punktualiai ir vyko sklandžiai.
„Mus apgyvendino kaimelyje šalia miesto, vaikų reabilitacijos centre, nakvynė ir maitinimas – organizatorių sąskaita, vizos irgi nekainavo, tik jų tvarkymas užtruko dvi savaites. Savivaldybė mums skyrė 200 Eur, tiek pat Eržvilko kultūros centras, parėmė Seimo narys Ričardas Juška. Muzikantams kainavo tik sveikatos draudimas“, – pasakojo G. Stirbienė ir patvirtino, kad ir festivalis, ir Pastovyje sutikti žmonės paliko gerų įspūdžių. 
Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook