Švenčių palydėtuvės pilies menėje

Švenčių palydėtuvės pilies menėje (0)

2015-01-10

Šeštadienio popietę į šventę kvietė Panemunės pilis. Čia dar buvo galima pasigėrėti kalėdinėmis puokštėmis, buvo apdovanoti jų autoriai, puikų koncertą surengė romansų ir senovinių šokių atlikėjai.

Visą gruodžio mėnesį Panemunės pilies lankytojai galėjo apžiūrėti kūrybingų Jurbarko krašto žmonių sukomponuotas ir į parodą atvežtas kalėdines puokštes bei rinkti labiausiai patinkančias.
Tokiais renginiais, pasak administratorės-gidės Vilmondos Palaitienės, norima suburti ir į pilį, kurioje eksponuojamos ir profesionalių menininkų parodos, pakviesti vietos bendruomenę. „Panemunės pilis lankytojams duris atvėrė prieš pusantrų metų, tačiau vietiniai, Jurbarko krašto žmonės neretai net nežino, kad esame. Kvietėme visus kurti puokštes ir vežti į pilį, atvežusiems aprodėme ekspoziciją, o šiandien baigiame parodą koncertu ir džiaugiamės, kad sulaukėme daug svečių“, – sakė parodos organizatorė.
Parodoje savo sukurtas kalėdines puokštes rodė Pilies kaimo bendruomenė, Jūratės Stanaitienės IĮ gėlininkės, Jurbarko atviros jaunimo erdvės „Kūrybinės dirbtuvėlės su Sandra“, Raudonės, Veliuonos, Viešvilės mokyklų jaunimas.
Raudonės pagrindinės mokyklos mokiniai, labai gausiai dalyvavę parodoje, gavo ne tik organizatorių padėkas, bet ir kvietimą nemokamai dalyvauti edukaciniame-pramoginiame renginyje „Pilies lobio ieškojimas“.
Nominaciją „Genialumas – paprastume“ pelnė Ingridos Kucinienės, Zitos Mozūraitienės ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos puokštės. Už originaliausią idėją padėkos atiteko Pilies bibliotekininkės Danguolės Kazlauskienės bei Viešvilės pagrindinės mokyklos mokytojos Kristinos Martinaitytės-Glinskienės sukomponuotoms puokštėms. Facebooko lankytojai gražiausia išrinko Linos Gylienės puokštę „Sočių Kalėdų“, o Panemunės pilies lankytojai savo simpatijas skyrė „Pilies“ parduotuvės, Jūratės Stanaitienės ir Sonatos Kacinkevičienės sukurtoms puokštėms.
Paskui gausiai susirinkusius svečius parodos organizatorė V. Palaitienė kvietė į koncertą. Šventiškai pakiliai ir nuoširdžiai pilies menėje skambėjo žinomų jurbarkiečių muzikų Aušros Masteikaitės Mičulės, Aidos Drejerienės, Valdo Žemaičio ir Skirmanto Mockevičiaus atliekami romansai. Didingais viduramžių šokiais žiūrovus džiugino ir stebino Veliuonos kultūros centro direktorė Irma Svetlauskienė ir dvi panelės iš Raudonės – Inga Veverskytė ir Sigita Palaitytė.
Po akis pradžiuginusio ir sielas sušildžiusio koncerto pilyje veikiantis restoranas visus pavaišino kava, arbata ir burnoje tirpstančiu pyragu. Atlikėjai, žiūrovai, klausytojai ir svetingai visus sutikę popietės organizatoriai išsiskyrė palinkėję vieni kitiems gerų metų ir šiltų susitikimų – galbūt vėl pilyje.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook