Balsavimas

Ar pritariate radaro įrengimui mieste?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Šypsena“ – šiuolaikinio šokio šventė

„Šypsena“ – šiuolaikinio šokio šventė (1)

2010-05-13

Balandžio vidurio savaitgalį Jurbarko kultūros centre vykęs tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Šypsena" dalyvaujančių kolektyvų ir šokėjų skaičiumi pranoko pirmtakus, o jo organizatorė choreografė Jolanta Telišauskienė svajoja apie šokių konkursą.

Šiuolaikinio šokio festivalis „Šypsena", rengiamas to paties pavadinimo šokio studijos vadovės Jolantos Telišauskienės, 1998-aisiais prasidėjo nuo 200 dalyvių ir sutilpo į vieną dieną. Kas antrus metus vykstančiame šįmet jau VII festivalyje dalyvių buvo 850 ir jau ne pirmą kartą jis truko dvi dienas.
Festivalio koncertuose dalyvavo ir meniniu lygiu bei išmone stebino kolektyvai iš daugiau kaip 10 Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat šokėjai iš Rusijos Kaliningrado srities ir iš Moldovos. Žadėję dalyvauti bent keli kolektyvai iš Lenkijos neatvyko dėl gedulo šalyje.
Dvi dienas kultūros centre karaliavo modernusis šokis. Įvyko du koncertai - šeštadienį šoko vaikų ir paauglių grupės, sekmadienį - jaunimas. Koncertus vedė Milda Kalninytė ir Žygimantas Sakalauskas, abu, beje, ir šokėjai. Jurbarko kultūros centro šiuolaikinio šokio studija „Šypsena" parodė naują programą - šešis naujus šokius. Salėje netrūko žiūrovų, bet ne tik jie, o ir patys festivalio dalyviai stebėjo ir plojo kitų kolektyvų šokėjams. Šeštadienį, be koncerto, vyko ir seminaras kolektyvų vadovams bei šokėjams „Salsos ritmu", kurį vedė šokių treneris iš Klaipėdos Mindaugas Lekauskas.
Pasak J. Telišauskienės, festivalis „Šypsena" ir rengiamas ne tik žiūrovams parodyti, ką šoka šiuolaikinių šokių kolektyvai, bet ir dėl pačių šokėjų - susitikti, pristatyti savo šokius, pasilyginti su kitais kolektyvais . „Festivalius rengia daug kas ir mus kviečia. Jei neturėtume savo festivalio, gal ir nekviestų", - sakė studijos „Šypsena" vadovė ir festivalio rengėja J. Telišauskienė.
Beje, turbūt ir festivalio koncertų žiūrovai pastebėjo, kad su dauguma Jurbarko scenoje šokusių kolektyvų dirba bent du ar net daugiau vadovų. „Šypsenos" visų trijų amžiaus grupių ir choreografė, ir vadovė viena - Jolanta Telišauskienė, tad ji viena neša ir didžiąją festivalio organizacinių darbų naštą. J. Telišauskienė viską surikiuoja, padedama kelių pagalbininkų. „Man padeda Gintaras Zareckas, taip pat kultūros centro administracijos darbuotojai - Skaidra Pažereckaitė, Aida Bliundžiuvaitienė, Larisa Simanavičienė, Laura Sprainaitytė, Birutė Aksionovienė. Tie žmonės - tai komanda, jie patys žino, ką daryti, nereikia jų siuntinėti", - sakė festivalio rengėja. Pagalbininkai yra ir „Šypsenos" šokėjai, nes pusantro šimto iš užsienio atvykusių šokėjų gyveno jų šeimose. Šiais metais festivalis įvyko tik savivaldybės biudžeto lėšomis, ir, kaip visada, prisidėjo geranoriški rėmėjai.
Ką tik pasibaigus šiuolaikinio šokio festivaliui, choreografė J. Telišauskienė jau galvoja apie kitus, o jos svajonėse - nebe festivalis, o konkursas, nes jis suteikia šokėjams stimulą šokti dar geriau. Taigi po dvejų metų Jurbarko kultūros centro sceną, tikėkimės, vėl užlies modernių šokių šypsenų jūra.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook