Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vasaros skaitymo iššūkis – įveiktas

Vasaros skaitymo iššūkis – įveiktas (0)

2017-10-07

Kaip viščiukai skaičiuojami rudenį, taip ir 2,5 mėnesio vykusio Vasaros skaitymo iššūkio rezultatai susumuoti pradėjus gelsti lapams. Jurbarkiečiai turi kuo pasidžiaugti – tarp vienuolikos Klaipėdos regiono bibliotekų Jurbarko viešosios bibliotekos ir jos filialų skaitytojai pasiekė trečią rezultatą – perskaitytos 606 knygos.

Dešimt knygų

Priimti vasaros skaitymo iššūkį pernai savo skaitytojams pasiūlė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, o šiemet skaitymo virusas išplito po visą šalį – prisijungė Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Kauno apskričių ir Lietuvos aklųjų bibliotekos. Skaitytojai buvo pakviesti perskaityti 10 įvairių knygų ir pateikti atsiliepimus apie jas.

Knygas reikėjo rinktis pagal atitinkamas sąlygas – buvo siūloma perskaityti knygą, sudarytą iš trumpų istorijų, pasakų, pagal kurią sukurtas filmas, lietuvių autoriaus knygą, atsitiktinę knygą iš lentynos, detektyvą arba nuotykių knygą, kuri padės ko nors išmokti, uždraustą kurioje nors šalyje ir patikusią tėvams knygą, tokią, kurios pavadinime būtų skaičius, ir knygą, kurios veiksmas vyksta egzotinėse šalyse.

Skaitymo iššūkiu buvo norima paskatinti visuomenės, ypač jaunimo ir vaikų, susidomėjimą knyga, dalytis informacija apie vertingą literatūrą, propaguoti skaitymą kaip vertingą laisvalaikio užsiėmimą ir parodyti, kad skaitymas gali tapti linksma ir patrauklia veikla, žaidimu ir nuotykiu.

Aplenkė miestą

Jurbarko viešoji biblioteka savo skaitytojus taip pat paragino priimti iššūkį. Susigundė ne vienas, o baigti ryžto užteko 53 skaitytojams. „Pora žmogiukų anketas atnešė rugsėjo 1 d., nes bibliotekose paskutinė mėnesio diena – sanitarinė. Taisyklės nebeleido jų priimti. Būtume išsiveržę į antrąją vietą regione“, – skaitytojais džiaugiasi laikinai vykdanti bibliotekos direktoriaus funkcijas Lina Lukošienė.

Priėmusių iššūkį skaitytojų buvo beveik visur, tačiau, matyt, atostogų metas sutrukdė jį sėkmingai užbaigti – kai kuriems liko perskaityti po 2-3 knygas. Tačiau nemažai bibliotekos lankytojų tikslą pasiekė, o kai kurie net ne po vieną kartą. Iššūkio nugalėtojų buvo miesto bibliotekoje ir keturiolikoje filialų – iš viso 53.

Kai kuriose bibliotekose vasaros skaitymo iššūkį pavyko įveikti vienam ar dviem skaitytojams, po tris buvo Eržvilke ir Girdžiuose, po keturis – Šimkaičiuose ir Lybiškiuose. Jurbarko viešojoje bibliotekoje iššūkį įveikė septyni saugusieji ir keturi vaikai. Aktyviausi buvo viešviliečiai – čia po 10 knygų perskaitė 7 suaugusieji ir 7 vaikai, o Aušra Rusinavičiūtė perskaitė tris kartus po dešimt knygų!

„Pakalbinau vos kelis skaitytojus dalyvauti, o kiti patys sugalvojo. Dalyvavo 23, bet kitiems šiek tiek pritrūko. Šaunuoliai mano skaitytojai!“ – džiaugiasi tik gruodį Viešvilės bibliotekoje pradėjusi dirbti Vilija Platonovienė. Iššūkį įveikę viešviliečiai buvo pakviesti į arbatos vakarėlį, kuriame pasidžiaugė pasiektais rezultatais ir gavo dovanėlių. Viešvilės bibliotekoje lankosi per 200 aktyvių skaitytojų.

Dėkojo skaitytojams

Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojai rugsėjo pabaigoje surengė „Vasaros skaitymo iššūkio“ baigiamąją šventę. Iššūkio nugalėtojams įteikti diplomai, saldžios dovanėlės, egzotišku instrumentu – marimba jiems grojo uolus bibliotekos lankytojas, pats du kartus įveikęs iššūkį septintokas Alanas Užemeckas. Jam akompanavo L. Lukošienė.

Bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldutė Masaitytė dėkojo geriausiems skaitytojams. Kaip bebūtų keista, skaitymo iššūkį įveikė vien vyrukai – be Alano, du kartus po 10 knygų perskaitė penktokas Airidas Sutkus, iššūkis nebuvo sunkus ir Klaudijui Navickui, o 10 knygų perskaitęs Simonas Kaminskas šiek tiek pavėlavo atnešti anketą, bet vis tiek buvo pagerbtas ir apdovanotas.

Suaugusiųjų iššūkiui ryžosi vien moterys. Bibliotekininkė Sigita Baltrušaitienė sako, kad nemažai knygų skaito ir vyrai, tačiau jie iššūkyje dalyvauti nesiryžo – nenorėjo įsipareigoti. Kai kuriuos skaitytojus atbaidė temos – ne visi mėgsta detektyvus ar noveles.

Septynios moterys iššūkį įveikė. Tai Marytė Karpavičienė, Vilija Bartusevičienė, Akvilė Jociutė, Vida Šimkuvienė, Reda Jovarauskienė, Rasa Dilienė ir Jolanta Sutkuvienė, iššūkį įveikusi du kartus. „Greičiausiai, vos per dvi savaites, iššūkį įveikė M. Karpavičienė. Ji labai daug skaito. O ir rašo labai gražiai, knygų anotacijos labai tvarkingos“, – sako S. Baltrušaitienė. Bibliotekininkė tikina, kad visos nugalėtojos itin atkaklios ir uolios skaitytojos, ir mintis gražiai dėlioja, todėl jų knygų aprašymai bus sudėti į internetinę svetainę – gal ir kitus sugundys tas knygas perskaityti.

Skaitymas – kraujyje

Specialiu prizu buvo apdovanota skaitanti šeima – mama Jolanta ir sūnus Airidas Sutkai. Abu vasaros skaitymo iššūkį įveikė po du kartus, o Airidui pritrūko vos poros knygų iki trečiojo – jis perskaitė 28 knygas. „Iš pradžių lėtokai ėjosi, o kai įsiskaitė, tai ir su manim varžytis pradėjo – vakarais krimsdavom knygas ir skaičiuodavom, kiek kuris perskaitė“, – juokiasi J. Sutkuvienė.

Penktokas Airidas sako, kad skaityti jam patinka. „Iš iššūkyje perskaitytų knygų labiausiai patiko „Merė Popins“, „Tiltas į Terabitiją“ ir Vytauto Račicko knygelės. O sunkiausia buvo išsirinkti knygas, kurios ko nors išmokytų“, – sako berniukas, mėgstantis skaityti nuotykių ir fantastines knygas.

„Aš įpratusi skaityti daug. Nuo mažens skaičiau palindusi po antklode. Sūnus perėmė mano aistrą. Skaitymas – mano žalingas įprotis. Net eidama į vonią nešuosi knygą, nusifotogafuoju kelis knygos puslapius ir radusi laiko bet kur turiu ką paskaityti“, – apie savo aistrą pasakoja J. Sutkvienė. Moteris tikina, kad specialiai dalyvauti iššūkyje nesiruošė, bet skaitydama knygas pastebėjo, kad ne viena jų tinka įvairioms iššūkio knygų kategorijoms. Dar nepabaigus pirmojo iššūkio, jau rikiavosi knygos antrojo sąraše – teko užbaigti ir jį.

Gyvenimiškas knygas mėgstanti skaitytoja sunkiausiai skaitė noveles. „Vargau su jomis. Bet kartais reikia ir tokių knygų. Nepatinka man ir saldūs meilės romanai, bet tokių ir nereikėjo skaityti“, – šypsosi Jolanta. Medike dirbanti moteris renkasi savo profesijai artimas knygas. Iš iššūkyje perskaitytų visiems rekomenduoja „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“, „Ta pati Alisa“. „Kartais pykstame dėl smulkmenų, o tokios knygos priverčia susimąstyti, palieka pėdsaką širdyje“, – sako J. Sutkuvienė.

Nors Sutkų šeimoje didžiausi skaitovai Jolanta ir Airidas, knygą į rankas dažnai paima ir šeimos galva bei vyresnysis Airido brolis.

Kartą susirgęs skaitymo liga žmogus ja serga visą gyvenimą. Tokios ligos gydyti nereikia, pašalinio poveikio ji neturi, tik teigiamą – gerą nuotaiką, pilnėjantį žinių bagažą, kokybišką poilsį, visą jausmų paletę ir nesibaigiantį malonumą.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook