„Veliuonietis“ Joniškyje pasijuto geriau nei namie

„Veliuonietis“ Joniškyje pasijuto geriau nei namie (0)

2010-07-16

Tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis" koncertinį sezoną užbaigė Joniškio kultūros centre, kur liepos 2 d. surengė didžiulį koncertą miesto šventės proga.

Į miesto šventę Joniškio rajono meras Romaldas Gadeikis Veliuonos kultūros centro tautinių šokių kolektyvą pakvietė po konkurso „Pora už poros". Joniškio tautinių šokių ansamblyje „Jovaras" šokantis R. Gadeikis jau ne kartą džiaugėsi, kad Jurbarką ir Joniškį sieja gražūs kultūriniai ryšiai ir visai neseniai pats buvo atvykęs į dešimtąjį tarptautinį tautinių šokių festivalį „Veliuonos kadrilis". „Pakvietimu džiaugėmės, bet kad mums bus patikėta rengti pagrindinį miesto šventės koncertą, tikrai nesitikėjome", - sakė „Veliuoniečio" vadovė Ada Baublienė.
Prieš „Veliuoniečio" koncertą Joniškio savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Estijos Veru savivaldybe, dėl to 500 vietų miesto kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Joniškėnai „Veliuonietį" priėmė labai šiltai - mūsų šokiai ir dainos Žiemgalos krašto žmonėms patiko, todėl jie negailėjo plojimų.
Joniškėnus miesto šventės proga pasveikino Veliuonos seniūnas Mindaugas Šlepševičius. Padėkojęs už tokį bičiulišką pakvietimą į miesto šventę, seniūnas joniškėnams padovanojo knygą apie Veliuoną.
„Koncerto nuotaika buvo neįtikėtinai pakili. Koncerto sėkmė visada priklauso nuo žiūrovų. Pamatę pilną salę, pajutę susirinkusių žmonių nuotaiką, šokome tikrai smagiai", - džiaugėsi A. Baublienė. „Veliuoniečio" vadovė neslėpė svarstanti, kiek jurbarkiečių ateitų į „Jovaro" koncertą, jei jis pasirodytų mūsų kultūros centre, ir prisipažino abejojanti, ar netektų dėl to raudonuoti prieš bičiulius.
Joniškėnai po koncerto „Veliuonietį" gražiai pagerbė. Joniškio rajono meras R. Gadeikis tautinių šokių ansambliui „Veliuonietis" įteikė padėkos raštą už Joniškio ir Jurbarko rajonų kultūrinių mainų puoselėjimą, nuoširdų bendradarbiavimą, kūrybinę draugystę ir profesinės patirties sklaidą, A. Baublienei užrišo tautinę juostą, o šokėjams įteikė rugių varpomis puoštą naminės duonos kepalą ir didžiulį krepšį vaišių.
Jurbarkiečiai buvo pakviesti apsilankyti Joniškio žemės ūkio mokykloje, garsėjančioje kultūrinėmis tradicijomis ir gražiai tvarkoma aplinka. Čia, pasak A. Baublienės, jau daug metų rengiami skulptorių plenerai, dėl to daugybė skulptūrų puošia mokyklos aplinką.
„Atradome nuostabius draugus ir labai jais džiaugiamės. Meno mėgėjams kūrybinis bendradarbiavimas yra labai svarbus dalykas. Vien tik repetuodamas ir tobulindamas šokių judesius jokio pasitenkinimo savo veikla nepajausi. Kelionės, koncertai, susitikimai su kitais kolektyvais - tai atsilyginimas šokantiems, dainuojantiems žmonėms už repeticijose sugaištą laiką", - tikino „Veliuoniečio" vadovė.
Keliaudami į Joniškį šokėjai užsuko į Kryžių kalną ir paliko jame dailininko Zigmo Morlenco sukurtą kryžių. Kolektyvo vadovė sakė, kad taip padėkojo Aukščiausiajam už „Veliuoniečio" sėkmę.

Danutė BAKAITYTĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook