Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Pavasariškas kapelos jubiliejus tarp draugų (0)

Šaltas pavasaris nedžiugino saulėtomis dienomis, tačiau gegužės 1-oji išaušo šviesi ir skambanti paukščių giesmėmis. Į bendrą pavasario chorą įsipynė ir melodijos, skirtos Raudonės kaimo kapelos jubiliejui. Raudonės pilies salėje paminėtas kapelos 15-metis. 

(Plačiau...)

Smalininkus išjudino metturgis (0)

„Su šituo šaukšteliu Jekaterina I maišė arbatą, o šiuo šaukštu caras Petras I košę kabino“, – Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro prieigose neperšaukiamas buvo žydų kromelnininkas Mošė – kultūros centro direktorius Arvydas Griškus. Smagiai ir triukšmingai „žydelis“ ir dar kelios dešimtys prekybininkų į balandžio 9 d. Smalininkuose surengtą metturgį viliojo pirkėjus.

(Plačiau...)

Dokumentikos ir komedijos pynė Girdžiuose (0)

Jurbarko kultūros centro Girdžių skyrius ir seniūnija girdžiškiams ir svečiams parengė puikią dovaną Teatro dienos proga – režisieriaus Juliaus Dautarto viešnagę ir jo filmo „Šaligatvis“ pristatymą bei klojimo teatro „Mituvis“ premjerą.

(Plačiau...)

Darbščios bendruomenės puošia ir puoselėja gimtinę (0)

Metams ritantis į pabaigą kaip iš gausybės rago pasipila įvairūs šventiniai vakarėliai, renkami geriausieji, sveriamas nuveiktų darbų derlius, lyginama – geresni ar blogesni metai buvo. Praėjusią savaitę pasidžiaugti rinkosi gausių Jurbarko krašto bendruomenių atstovai – vyko baigiamasis Bendruomenių metų renginys.

(Plačiau...)

Režisierių įvertino šalies kultūros bendruomenė (0)

Lapkričio 11 d. Vilniaus rotušėje Jurbarko kultūros centro renginių organizatoriui režisieriui Gintarui Zareckui įteiktas „Auksinis feniksas“ – vienas reikšmingiausių kultūros srities apdovanojimų. Prieš penkerius metus šį apdovanojimą įsteigė Lietuvos kultūros centrų asociacija, kasmet juo pagerbiami penki Lietuvos kultūrai labiausiai nusipelnę asmenys. 

(Plačiau...)

Bažnyčių vargonai gaudžia Aukščiausiojo garbei (0)

Tradicija giesmėmis garbinti Dievą siekia ankstyvuosius krikščionybės amžius. Bet mažų parapijų bažnytėlės ne visos gali pasigirti vargonais, mažėja ir giedotojų būrys. Tačiau ten, kur gaudžia vargonai ir aidi giesmės, ir malda, rodos, tikresnė, juk ir šv. Augustinas yra sakęs: „Kas gieda, tas dvigubai meldžiasi“.

(Plačiau...)

Pažinti grybus padėjo „Šungrybių festivalis“ (0)

Viešvilės miestelį iš trijų pusių supa Karšuvos giria, o viešviliečiai domisi mišku ir jo teikiamomis gėrybėmis. Šį rudenį surengtas „Šungrybių festivalis“ tapo puikiu grybų pažinimo renginiu.

(Plačiau...)

Daugiafunkcis centras ieško savo veido (0)

Pernai rugsėjo 1-ąją duris atvėręs Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras po metų į svečius pasikvietė valdžios atstovus, bičiulius iš viso rajono bei savo bendruomenės narius – ir gimtadienį paminėti, ir rūpesčiais pasidalyti.

(Plačiau...)

Už tūkstančių kilometrų – į šventę pas bičiulius (1)

Didelis būrys jurbarkiškių ir smalininkiečių rugsėjo 16-18 d. dalyvavo Frankų liaudies šventėje Krailsheime. Miesto dienraštis, operatyviai išspausdinęs Jurbarko muzikantų nuotrauką, rašė, kad lietuviai į šventę važiavo net 1400 kilometrų! Nors grįžtant reikėjo sukarti antra tiek, ilgas kelionės valandas atpirko nuoširdūs susitikimai.

(Plačiau...)

Vadžgiriškiai myli savo kraštą (0)

Nuaidėjo, nušurmuliavo tradicinė Vadžgirio miestelio Atsimainymo atlaidų šventė. Šiemet švęsta tris dienas: nuo penktadienio vadžgiriškių, sugrįžusiųjų į gimtinę ir svečių laukė įvairi programa, parengta Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyriaus darbuotojų, o sekmadienį visi sugužėjo į Šv. Juozapo bažnyčią švęsti atlaidų.

(Plačiau...)

Trijų lelijų miestas kvietė švęsti ir savus, ir svečius (nuotraukos) (0)

Trys praėjusio savaitgalio dienos buvo pilnos šurmulio, renginių, džiugių susitikimų ir skanių vaišių, įdomių pramogų ir smagios muzikos. Jurbarkas minėjo Magdeburgo teisės suteikimo miestui 405 metines ir bendradarbiavimo sutarties su Belgijos Lakdalio savivaldybe 20 metų sukaktį.

(Plačiau...)

Amatai sujudino Tamošių kaimo moteris (0)

Prieš du mėnesius Tamošių kaimo moterys festivalyje „Veliuonos kadrilis“ pristatė teatralizuotą amatų kiemelį „Vilnos kelias“. Per amatus užkurtas katilas verda – turim daug sumanymų ir darbo, todėl ne tuščiai buvo tai pradėta. Tik nerimaujame, ar turėsime kur susirinkti, ar buvę kultūros namai netaps išdaužytais langais vaiduokliu.

(Plačiau...)

Misija Kalveliai: jaunimas tvarkė istorines kapines (0)

Būrys vietinių ir iš Vokietijos atvykusių jaunuolių visą savaitę tvarkė senas Kalvelių kaimo kapines, kurios yra Mažosios Lietuvos istorijos paveldas. Tokį jaunimo pilietiškumo ir pažinties su savo kraštu projektą buvo suplanavęs Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija“, bet Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai neskyrus finansavimo jį įgyvendinti padėjo Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko Sandora“.

(Plačiau...)

Smalininkai mokytoją pagerbė turnyru (0)

Praėjusį šeštadienį Smalininkai paminėjo Algirdą Gabrielių Žuką – mokytoją ir didžiulį sporto entuziastą. Mokytojui atminti surengtame šaškių-šachmatų turnyre dalyvavo buvę jo mokiniai, dabartinis jaunimas, stipriausi Jurbarko šachmatininkai.

(Plačiau...)

Senovinė mugė Panemunės pilyje suka laiko ratą atgal (0)

Jau antrą vasarą savaitgaliais Panemunės pilies kiemas, nusipurtęs nuo grindinio laiko dulkes, svetingai atveria vartus svečiams – pilies kuorų šešėlyje ir saulės atokaitoje, džiuginant šilumai ir skalbiant lietui pasitinka XVII amžiaus panemunių miestelių mugė.

(Plačiau...)

Bendruomenės: prašytojos ar savivaldybės partnerės? (0)

Balandžio mėnesį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad savivaldybės administracija neseniai įsikūrusiai Žindaičių kaimo bendruomenei „Mituva“ panaudos pagrindais perduotų buvusią Žindaičių mokyklą. Atrodytų, reikia tik džiaugtis, kad apleistas pastatas turės šeimininką, bet iki palankaus sprendimo bendruomenei teko nueiti nelengvą kelią.

(Plačiau...)

Pomėgiai ir darbščios rankos kuria stebuklus (0)

Siuvinėti ir tapyti paveikslai, mezginiai, papuošalai – daugiau nei šimtas Eržvilko moterų sukurtų rankdarbių eksponuojami miestelio bibliotekoje. Paroda gegužės 12 d. atidaryta dalyvaujant autorėms ir kasdien gausiai lankoma eržvilkiškių – visiems smagu pamatyti ir pasidžiaugti darbščių kaimynių pomėgiais ir iš jų atsirandančiais stebuklais.

(Plačiau...)

Bendruomenėms – tūkstančiai iš ministerijos ir savivaldybės (0)

Balandžio viduryje pasibaigus projektų atrankos konkursui trylika Jurbarko rajono bendruomenių pasiekė džiugi žinia iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) – projektams skirta beveik 100 tūkst. eurų. Jurbarko r. savivaldybės indėlis – 10 proc. sumos.

(Plačiau...)

Jaunimo darbuotojai sėmėsi geros patirties (0)

Balandžio 26-28 d. Jaunimo reikalų departamentas (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jurbarko, Telšių ir Šiaulių savivaldybėse organizavo tarptautinį renginį „Į bendruomenę orientuotas darbas su jaunimu kaimiškose vietovėse“. Renginio tikslas – užtikrinti specialistų iš Lietuvos ir Brandenburgo (Vokietija), dirbančių su jaunimu, pasikeitimą patirtimi.

(Plačiau...)

Nominacijas teatralams išsūpavo laumės (0)

Kupini puikios nuotaikos ir noro pasidalyti džiaugsmu, į Teatro dienai skirtą renginį jurbarkiečius pakvietė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro artistai. Penktųjų teatro nominacijų „Vanduo“ apdovanojimų vakaras alsavo elegancija, kultūra ir santūrumu.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook