Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Trijų lelijų miestas kvietė švęsti ir savus, ir svečius (nuotraukos) (0)

Trys praėjusio savaitgalio dienos buvo pilnos šurmulio, renginių, džiugių susitikimų ir skanių vaišių, įdomių pramogų ir smagios muzikos. Jurbarkas minėjo Magdeburgo teisės suteikimo miestui 405 metines ir bendradarbiavimo sutarties su Belgijos Lakdalio savivaldybe 20 metų sukaktį.

(Plačiau...)

Amatai sujudino Tamošių kaimo moteris (0)

Prieš du mėnesius Tamošių kaimo moterys festivalyje „Veliuonos kadrilis“ pristatė teatralizuotą amatų kiemelį „Vilnos kelias“. Per amatus užkurtas katilas verda – turim daug sumanymų ir darbo, todėl ne tuščiai buvo tai pradėta. Tik nerimaujame, ar turėsime kur susirinkti, ar buvę kultūros namai netaps išdaužytais langais vaiduokliu.

(Plačiau...)

Misija Kalveliai: jaunimas tvarkė istorines kapines (0)

Būrys vietinių ir iš Vokietijos atvykusių jaunuolių visą savaitę tvarkė senas Kalvelių kaimo kapines, kurios yra Mažosios Lietuvos istorijos paveldas. Tokį jaunimo pilietiškumo ir pažinties su savo kraštu projektą buvo suplanavęs Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija“, bet Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai neskyrus finansavimo jį įgyvendinti padėjo Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko Sandora“.

(Plačiau...)

Smalininkai mokytoją pagerbė turnyru (0)

Praėjusį šeštadienį Smalininkai paminėjo Algirdą Gabrielių Žuką – mokytoją ir didžiulį sporto entuziastą. Mokytojui atminti surengtame šaškių-šachmatų turnyre dalyvavo buvę jo mokiniai, dabartinis jaunimas, stipriausi Jurbarko šachmatininkai.

(Plačiau...)

Senovinė mugė Panemunės pilyje suka laiko ratą atgal (0)

Jau antrą vasarą savaitgaliais Panemunės pilies kiemas, nusipurtęs nuo grindinio laiko dulkes, svetingai atveria vartus svečiams – pilies kuorų šešėlyje ir saulės atokaitoje, džiuginant šilumai ir skalbiant lietui pasitinka XVII amžiaus panemunių miestelių mugė.

(Plačiau...)

Bendruomenės: prašytojos ar savivaldybės partnerės? (0)

Balandžio mėnesį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad savivaldybės administracija neseniai įsikūrusiai Žindaičių kaimo bendruomenei „Mituva“ panaudos pagrindais perduotų buvusią Žindaičių mokyklą. Atrodytų, reikia tik džiaugtis, kad apleistas pastatas turės šeimininką, bet iki palankaus sprendimo bendruomenei teko nueiti nelengvą kelią.

(Plačiau...)

Pomėgiai ir darbščios rankos kuria stebuklus (0)

Siuvinėti ir tapyti paveikslai, mezginiai, papuošalai – daugiau nei šimtas Eržvilko moterų sukurtų rankdarbių eksponuojami miestelio bibliotekoje. Paroda gegužės 12 d. atidaryta dalyvaujant autorėms ir kasdien gausiai lankoma eržvilkiškių – visiems smagu pamatyti ir pasidžiaugti darbščių kaimynių pomėgiais ir iš jų atsirandančiais stebuklais.

(Plačiau...)

Bendruomenėms – tūkstančiai iš ministerijos ir savivaldybės (0)

Balandžio viduryje pasibaigus projektų atrankos konkursui trylika Jurbarko rajono bendruomenių pasiekė džiugi žinia iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) – projektams skirta beveik 100 tūkst. eurų. Jurbarko r. savivaldybės indėlis – 10 proc. sumos.

(Plačiau...)

Jaunimo darbuotojai sėmėsi geros patirties (0)

Balandžio 26-28 d. Jaunimo reikalų departamentas (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jurbarko, Telšių ir Šiaulių savivaldybėse organizavo tarptautinį renginį „Į bendruomenę orientuotas darbas su jaunimu kaimiškose vietovėse“. Renginio tikslas – užtikrinti specialistų iš Lietuvos ir Brandenburgo (Vokietija), dirbančių su jaunimu, pasikeitimą patirtimi.

(Plačiau...)

Nominacijas teatralams išsūpavo laumės (0)

Kupini puikios nuotaikos ir noro pasidalyti džiaugsmu, į Teatro dienai skirtą renginį jurbarkiečius pakvietė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro artistai. Penktųjų teatro nominacijų „Vanduo“ apdovanojimų vakaras alsavo elegancija, kultūra ir santūrumu.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook