Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Kovotojų už laisvę keliu – su pasididžiavimu širdyse (0)

Prieš septyniasdešimt metų visos Lietuvos partizanų vadai leidosi į kelią su savimi pasiėmę vienintelį lauknešėlį – širdyse nešamą laisvės siekį. 1949 m. vasario 16-ąją Radviliškio r. partizanų vadai priėmė Deklaraciją, pakeitusią Lietuvos istoriją. Šiandien tuo keliu leidžiasi šimtai žygeivių, atkartojančių partizanų žygkelį.

(Plačiau...)

Pilietiškumo mažasis jubiliejus: įteikta penktoji Trispalvė (0)

Pilietiškumo projektas Smalininkuose sulaukė penkmečio, ir šis mažasis jubiliejus tapo visuotine bendruomenės švente. Šiemet išrinktas ir istorine Trispalve apdovanotas ne tik pilietiškiausias jaunuolis, bet ir padėkota dideliam būriui jaunystę jau išaugusių smalininkiečių – už jų gražius darbus.

(Plačiau...)

Profesoriui Liudui Mažyliui – milijonas šypsenų (0)

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį neabejotinai svarbiausias įvykis – 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto originalo Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve suradimas. Aktą kovo 29 d. surado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis ir tapo populiariausiu šių metų žmogumi. Lapkričio 30 d. jis lankėsi mūsų rajone – susitiko su Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleiviais ir mokytojais, o vakare – su Jurbarko gyventojais.

(Plačiau...)

Sakale, lėk! Tradicijos kuriamos šiandien (0)

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius etnologas dr. Arvydas Griškus tęsia aviacinę temą (A. Griškaus straipsnių ciklas „Skrydis virš Lietuvos ir Jurbarko, arba pasakojimai apie karo aviaciją“ spausdintas „Šviesos“ Nr. 62, 64, 65, 2017 m. rugpjūtį) ir iš praeities persikelia į dabartį. Autorius pasakoja apie pilietiškumą, kurį supranta kaip galimybę prisiimti daugiau pareigų, nei įpareigoja įstatymai, apie Lietuvos karinių pajėgų Sraigtasparnių eskadrilės ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendradarbiavimą, penkerius metus mokykloje rengtą karinę-edukacinę-kultūrinę stovyklą „Sakale, lėk“ ir apie tai, kaip aviacijos tradicijos tarsi sraigtasparnis nusileido Smalininkuose. 

(Plačiau...)

Apie šviesų šviesaus atminimo laisvės kovotoją (0)

Nevalia pamiršti, kas iškovojo mūsų tautai laisvę. Tokios nuostatos laikosi kraštotyrininkas Vytautas Lekutis, vis primenantis visuomenei pagarbos ir atminimo nusipelniusius kraštiečius. Rugsėjį sukako 95-eri metai, kai gimė pokario pasipriešinimo kovų už Lietuvos laisvę dalyvis Antanas Kisielius.

(Plačiau...)

„Misija Sibiras“ – gyvoji istorija jaunimui (0)

Projekto „Misija Sibiras“ ekspedicija šiais metais vyko į tremties vietas Irkutsko srityje ir tvarkė lietuvių kapines. Sugrįžus į Lietuvą ekspedicijos dalyvių laukia dar viena misija – susitikti ir papasakoti, kad skaudi tremties istorija nebūtų pamiršta. Tomas Oičenka įspūdžiais ir pojūčiais, patirtais Sibire, pirmiausia pasidalijo su savo gimtojo miestelio Viešvilės žmonėmis.

(Plačiau...)

Ketvirtį amžiaus švenčiančio bataliono lopšys – Jurbarke (0)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Tauragės r., Laužo kaime, daugelio tebevadinamame Sakaline, įsikūrusio bataliono pamatus klojo jurbarkiečiai. Ir dabar ne vieną Jurbarko šeimą su karinėmis struktūromis sieja darbo, draugystės ar pareigos saitai.

(Plačiau...)

Skrydis virš Lietuvos ir Jurbarko, arba pasakojimai apie karo aviaciją (0)

Pradedame spausdinti etnolgo dr. Arvydo Griškaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktoriaus, straipsnį apie Lietuvos karo aviaciją. Autorius išryškina asmenybes ir faktus, padedančius suvokti aviacijos svarbą Lietuvos ir Jurbarko istorijai, visuomenės raidai, pilietiškumui, šalies gynybai, tradicijoms. Rengdamas straipsnį autorius naudojosi savo tyrimų medžiaga, surinkta rašant humanitarinių mokslų, etnologijos, disertaciją „Lietuvos karo aviacijos lakūnų gyvensena XX a. pabaigos – XXI a. pradžios socialiniame ir kultūriniame kontekste“, rėmėsi istorikų, žurnalistų darbais, interneto informacija, žmonių atsiminimais. Rugpjūčio 19 d. Jurbarke vyks aviacijos šventė Romualdui Marcinkui atminti, o rugpjūčio 24-ąją šio jurbarkiečio, karo lakūno ir futbolininko, Lietuvos rinktinės kapitono vardą rengiamasi suteikti rekonstruotam miesto stadionui.  

(Plačiau...)

Valstybės dieną šėlo naktinės lenktynės (0)

Liepos 6-ąją jurbarkiečiai šiemet sutiko neįprastai. Kol dauguma saldžiai miegojo, pusiaunaktį, į kultūros centrą rinkosi patriotiškai nusiteikę žmonės. Lygiai vidurnaktį čia buvo duotas startas pažintinėms patriotinėms orientacinėms lenktynėms „Vardan tos Lietuvos! 99 minutės“.

(Plačiau...)

Skaudi atmintis pražydo rugiagėlėm (0)

Nuskaudėjo dar viena Gedulo ir vilties diena. 76-ąjį kartą prisiminta 1941 m. birželio 14-osios naktis, kai sovietų represinės struktūros pradėjo masinius lietuvių trėmimus – per kelias „juodojo birželio“ dienas iš Tėvynės į Sibirą išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook