Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Net svajonių šalyje ilgesys neblėsta (0)

X teatrų festivalyje „Senjorai ir jaunystė“ viešėjo svečiai iš Kanados – Toronto teatro studija „Žalios lankos“. 2014 m. Čikagoje, XIII išeivijos teatro festivalyje užsimezgusi kanadiečių ir Jurbarko Konstantino Glinskio teatro pažintis pratęsta jau Jurbarke.

(Plačiau...)

Naktinis žygis – pilnas įspūdžių ir bendravimo (0)

Valstybės – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse į naktinį dviračių žygį pakvietė bendruomenė „Tvarkau Jurbarko kraštą“. Į antrus metus rengiamą naktinį pasivažinėjimą, kuris pretenduoja tapti tradiciniu, kvietė ir „Šviesos“ laikraštis.

(Plačiau...)

Kęstučio batalionas išlydėjo pirmuosius šauktinius (0)

Birželio 21 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ LDK Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas atsisveikino su keturiais šimtais tarnybą baigusių jaunuolių. Tai pirmoji karių laida, 2015-ųjų pavasarį atnaujinus privalomąją karinę tarnybą.

(Plačiau...)

Tremties traukinio ratų bildesys atsirita iki šiandienos (0)

Prieš 75 metus apsiniaukęs ir lietingas birželio 14-osios, šeštadienio, ankstus rytas aušo lydimas siaubo: nelaukti naktiniai svečiai – represinių struktūrų pareigūnai ir Raudonosios armijos kariai vertė žmones iš lovų, atliko kratas, laipino į sunkvežimius ir vežė į ešalonų telkimo punktus. Dabar birželio 14-osios aušrą pasitiko iš žvakių sudėlioti žodžiai LIETUVA.

(Plačiau...)

Žygeiviai aukojo Ukrainai (nuotraukos) (0)

Šeštadienį Smalininkuose kartu su Lietuvą talžiusios vėtros likučiais praūžė LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės štabo skyriaus „Juodas vilkas“ organizuotas pėsčiųjų žygis „Šaulio kelias“. Žygio tikslas buvo surinkti lėšų Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) paramos Ukrainai grupės vykdomiems projektams.

(Plačiau...)

Lakūnų tarnyba stovykloje – svarbi kaip eskadrilėje (0)

Vakar, apsukęs ratą virš Smalininkų, stadione nutūpė Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Delfinas“. Taip užbaigta visą savaitę vykusi mokinių karinė-edukacinė-kultūrinė stovykla „Sakale, lėk“. Stovyklą jau penktą kartą surengė Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla ir Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazė.

(Plačiau...)

Kovos taktikos šauliai mokėsi pratybose „Pėdsekys“ (0)

Gegužę Viešvilės apylinkėse vyko šaulių lauko taktinės pratybos „Pėdsekys 2016“. Pirmą kartą bendrai LDK Kęstučio šaulių 7-osios ir generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinių organizuotose pratybose apie septyniasdešimt šaulių lavino taktinius įgūdžius, turėjo išžvalgyti priešiškų pajėgų teritoriją ir sunaikinti priešui svarbius infrastruktūros objektus.

(Plačiau...)

„Liepsnojantis kalavijas“ mokė kovoti, ginti ir bendrauti (0)

Gegužės 20 d. baigėsi didžiausios šiais metais Baltijos regione tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“. Tris savaites Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai kartu su sąjungininkais treniravosi kovoti hibridinio ir konvencinio karo sąlygomis. Į pratybų teritoriją pateko ir Jurbarkas, kartu su kariais jose dalyvavo šauliai.

(Plačiau...)

Tragiška lemtis – Varlaukyje „pakrautas“ ešelonas Nr. 97921 (0)

Rytoj sukanka 68-eri metai nuo vieno baisiausių lietuvių tautos trėmimų į Sibirą. Tą dieną sovietiniai okupantai pradėjo vykdyti operaciją, per kurią nemažai mūsų krašto gyventojų atsidūrė Varlaukio geležinkelio stotyje tremtiniams paruoštuose vagonuose. Vieno tokio traukinio – reiso Nr. 97921 – lemtis buvo tragiška.

(Plačiau...)

Ąžuolyno dienos sueiga tautos patriarcho gimtinėje (0)

Balandžio 30-ąją lietuviai suvažiavo į Ąžuolyno dienos sueigą Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose (Vilkaviškio r.). Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio giraitėje ąžuolų guotą sodino žemaičiai ir Mažoji Lietuva. Šiam kraštui atstovavo mūsų rajono vakarinės dalies – Viešvilės ir Smalininkų bendruomenės bei Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook