Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Į Smalininkus atkeliavo vasariškas poezijos pavasaris (0)

Rašytojų klubo ir Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamas tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ – vienas seniausių Europoje, rengiamas nuo 1965-ųjų, literatūrinis renginys. Šiemet dėl visiems žinomų priežasčių poetai kelionę po Lietuvą atidėjo vasarai ir liepos 30-ąją atkeliavo į Smalininkus.

(Plačiau...)

Lino suknelės moteris įtraukė į smagų nuotykį (0)

Kai Veliuonos kultūros darbuotojos liepos 17 d. sudalyvavo Kaune, Botanikos sode, vykusiame renginyje „Kūrybos podiumas“, feisbuke suknelės nurungė baravykus. Ir dalyvės, ir žiūrovai dalijosi nuotraukomis iš renginio, kuriose veliuoniečių pademonstruota lininių suknelių kolekcija išsiskyrė originalumu, o modeliai – subtilia elegancija.

(Plačiau...)

Mokslininkės savaitgaliai – gimtuosiuose namuose (0)

Ant aukšto Nemuno skardžio senos obels pavėsyje gaivu net ir įkaitusį vasaros vidurdienį. Apačioje ramiai teka upė, o plentu zuja automobiliai – be sustojimo, kaip ir mūsų gyvenimai, pilni nesibaigiančių reikalų. Bet sustoti verta, net jei tavo darbas – pats įdomiausias, kad pasimėgautum ir kitais savo dienų džiaugsmais. Todėl mokslininkė Alina SMALINSKIENĖ grįžta į gimtuosius namus Raudonėje – čia jos vasaros savaitgalių rezidencija, ramybės uostas.

(Plačiau...)

Vaiko teisių specialistė: taisyklės padeda išvengti bausmių (0)

Laikas dabar toks, kad ir tėvams, ir pedagogams kartais kyla minčių, jog vaikų teisės akcentuojamos labiau nei pareigos. Pro „Šviesos“ skaitytojų akis neprasprūdo Jurbarko r. savivaldybės biudžetinės įstaigos Skalvijos namų direktoriaus papasakota istorija („Šviesa“, Nr. 42, 2020 06 06), kad dėl tvarkos pažeidimų atjungus internetą, globotiniai pasiskundė Vaiko teisių tarnybai, o ši įstaigos administracijai nurodė neriboti auklėtinių prieigos prie interneto, nes esą taip pažeidžiamos vaikų teisės. Skaitytojams toks sprendimas pasirodė netikėtas ir neteisingas. Apie vaikų ir tėvų teises ir pareigas kalbėjomės su Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birute SRAGAUSKIENE.

(Plačiau...)

Šeima ir bendruomenė – Vaidos varomoji jėga (2)

Vertimų bendruomenės pirmininkei Vaidai Saročkienei šie metai ypatingi oficialiais apdovanojimais ir viešu pripažinimu. Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją jai buvo įteikta Jurbarko r. savivaldybės padėkos „Krištolinė lelija“. Gegužę policijos surengtuose šauniausio kaimyno rinkimuose šis titulas atiteko vertimiškei Vaidai. Abu – už bendruomeniškumą, už nuoširdų rūpinimąsi kaimynais.

(Plačiau...)

Apie žemiškas svajones ir laimę namuose (0)

Važiuoti į Stakius – smagu: asfaltas naujas, abipus plento rapsų žydėjimu ir žiemkenčių žaluma raštuotas kilimas, kelio vingiuose šakomis kaip rankomis sveikina belapojantys medžiai. Gegužė pačiame klestėjime! O stakiškių ūkininkų Kačiukų kieme pasijunti kaip žemės rojuje – žalia, žydi, čiulba... Ir supranti, kodėl šios sodybos šeimininkė Gitana laimingiausia yra namie.

(Plačiau...)

Žavios motociklininkės kelyje atranda save (0)

Kiekvieną pavasarį į gatves ir kelius grįžus motociklams ant šių plieninių žirgų vis dažniau sėda ne tik vyrai. Motociklininkės moterys prasitaria, kad apie motociklus pasvajodavo nuo vaikystės, nors norus paversti realybe ryžosi ne iškart. Dabar tai – puikiausias būdas dideliu greičiu nerti toliau nuo kasdienybės.

(Plačiau...)

Žiniuonės šimtmetis primena ir mūsų krašto gyduolius (0)

Šiemet, LR Seimo sprendimu, minime prieš 100 metų gimusią vaistininkę, žolininkę, etnografę, habilituotą gamtos mokslų daktarę Eugeniją Šimkūnaitę. Labiausiai visoje Lietuvoje praėjusį šimtmetį žinoma daktarė lankėsi ir Jurbarke. Į kokius jurbarkiečių klausimus atsakinėjo save ragana vadinusi viešnia, papasakojo gidė Nijolė Paulikienė, išsaugojusi prieš 40 metų įvykusio susitikimo užrašus.

(Plačiau...)

Krizių keliamus sunkumus kompensuoja naujos galimybės (5)

Jau mėnuo mūsų gyvenimą tvarko pandemija – lėtina judėjimą, keičia įpročius, nustato naujas taisykles. Namai tampa ir išgyvenimo tvirtove, ir grotomis nuo aplinkinio pasaulio, o medijos su beribėmis pasaulio erdvėmis neretai pasėja tik daugiau nerimo ir baimės. Psichologė Vaida Beinarienė tikina, kad nerimas neturi užgožti svarbiausių dalykų, o siekdami išgyventi turėtume pamąstyti ir apie tai, kokie būsime išgyvenę.

(Plačiau...)

Dvaro ponia su žygio batais (0)

Iš Sudargo kilusi Milda Prūsaitytė Jurbarke gyvena jau keletą metų, tačiau darbo kelias vėl nuvedė į aną Nemuno pusę. Smalsi, bendraujanti, energinga mergina save išbandė ne vienoje srityje, o šiuo metu mėgaujasi vis artimesniu tampančiu dvaro ponios vaidmeniu Kidulių dvare.

(Plačiau...)

Apie aplinkybių sudėliotą gyvenimą ir naujas galimybes (0)

Kartais, o gal ir neretai, būna, kad aplinkybės sudėlioja tavo gyvenimą kitaip nei buvai pasirinkęs ir susiplanavęs. Panašiai nutiko pauliškei Jolantai Jucikaitei – bibliotekininkystės ji nesirinko, bet jau septyniolika metų yra Šimkaičių bibliotekininkė. Tame darbe atrado daug puikių dalykų, leidžiančių įprasminti savo laiką ir būti laiminga. Taip būna visada, kai aplinkybes, kurių negali pakeisti, priimi su dėkingumu ir keitiesi pats.

(Plačiau...)

Aštrių nuotykių slaptažodis – „Damų ralis“ (video) (0)

Kovo 8-ąją Šakių ir Jurbarko rajonuose vykęs „Damų ralio“ etapas sukvietė būrį moteriškų komandų, kurios varžėsi slalomo ir kitokiose rungtyse, o kelius nuspalvino išpuoštais automobiliais.

(Plačiau...)

Karantino iššūkis: visą dieną – visi namie (1)

Karantinas, uždaręs mus namuose, apribojo gyvenimo tempą, o daug įprastų mums veiklų perkėlė į virtualią erdvę.

Vieni džiaugiasi atsiradusia galimybe daugiau laiko praleisti šeimose, kiti pripažįsta, kad visą dieną būti kartu ir vaikams, ir tėvams – didelis iššūkis

(Plačiau...)

Realistė Aušra: gyventi reikia šiandien (0)

Besidžiaugianti gyvenimu, energinga, daug kuo besidominti ir nieko ateičiai neatidedanti. Tokia yra šio straipsnio herojė – jurbarkietė Aušra Aleknaitė. Meniška ir ryški moteris susikūrė sau patogų gyvenimą, kuriame vietos užtenka ir mylimam darbui, ir aistringiems pomėgiams.

(Plačiau...)

Vitalijos istorija – pamoka, kaip mylėti save (0)

Jurbarkietė Vitalija Jonikytė – graži ir laiminga moteris. Graži, nors netelpa į vis dar įkyriai peršamą idealios figūros etaloną. Laiminga, suvokusi, kad žmogus gražiausiai atrodo ir geriausiai jaučiasi būdamas savo kailyje. Šiuo praregėjimu pasibaigusią ne vienų metų badmiriavimo istoriją Vitalija pasakoja tikėdamasi, kad ji pasieks ausis paauglių, kuriems ypač svarbu „atrodyti“ – bet kokia kaina.

(Plačiau...)

Į pagalbą – vedina šunimi (0)

Jurbarko r., Pilies kaime, įsikūrusi kaunietė Jurgita Kairelytė visada veržėsi padėti žmonėms. Šį norą susiejusi su ilgamečiu hobiu – šunų dresūra ir veisimu, jurbarkiečiams ji pasiūlė kaniterapijos paslaugas. Pirmieji terapiją su šunimis išbando vaikai, kuriems sunkiai sekasi skaityti – mažiesiems bibliotekoje rengiami skaitymai su šunimi.

(Plačiau...)

Su tėvų pagalba – rezultatai visada geresni (0)

Sąmoningi tėvai nesiginčija, kad viena svarbiausių institucijų ugdant vaiką yra šeima. Nors seniai praėjo tie laikai, kai moters svarbiausias darbas buvo būti mama, ir šiuolaikinės karjeros moterys suranda laiko savo atžaloms ir kartu prasmingai jį leidžia. 

(Plačiau...)

Rankdarbiai – geriau už psichologo kabinetą (0)

Dalia Jaramavičienė šiemet antrą kartą dalyvavo respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ ir regioniniame ture jos taikomosios dailės kūriniai įvertinti trečiąja vieta. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė teigia ne dėl aukso nešanti savo rankdarbius į konkursą, o todėl, kad šios parodos dalyvių ratas rajone negausus ir kasmet bemaž vienodas.

(Plačiau...)

Mokytojo darbas nesibaigia užvėrus mokyklos duris (0)

Spalio pradžioje minima Mokytojų diena kasmet pražysta spalvingomis puokštėmis ir nuoširdžiais padėkos žodžiais. Šiemet Jurbarko kultūros centre vykusiame renginyje už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą Jurbarko r. savivaldybės ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkomis apdovanotas gražus švietimo darbuotojų būrys, o Jurbarko r. savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ įvertintos dvi pedagogės – Birutė Genienė ir Vida Greičiūtė.

(Plačiau...)

„Ąžuoliukas“ kloja sveikos gyvensenos pamatus (0)

Kuo anksčiau vaikai pažins aplinką, išmoks joje atrasti sveikatai naudingus dalykus ir bus pratinami prie sveikos gyvensenos, tuo sveikesni ir pozityvesni jie augs. Tokias užduotis kelia Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos kolektyvas, kasmet vykdantis vaikų sveikatinimo projektus, o žinių ir patirčių pedagogai ieško net užsienio šalyse.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook