Trys kampai

Trys kampai

Apie aplinkybių sudėliotą gyvenimą ir naujas galimybes (0)

Kartais, o gal ir neretai, būna, kad aplinkybės sudėlioja tavo gyvenimą kitaip nei buvai pasirinkęs ir susiplanavęs. Panašiai nutiko pauliškei Jolantai Jucikaitei – bibliotekininkystės ji nesirinko, bet jau septyniolika metų yra Šimkaičių bibliotekininkė. Tame darbe atrado daug puikių dalykų, leidžiančių įprasminti savo laiką ir būti laiminga. Taip būna visada, kai aplinkybes, kurių negali pakeisti, priimi su dėkingumu ir keitiesi pats.

(Plačiau...)

Aštrių nuotykių slaptažodis – „Damų ralis“ (video) (0)

Kovo 8-ąją Šakių ir Jurbarko rajonuose vykęs „Damų ralio“ etapas sukvietė būrį moteriškų komandų, kurios varžėsi slalomo ir kitokiose rungtyse, o kelius nuspalvino išpuoštais automobiliais.

(Plačiau...)

Karantino iššūkis: visą dieną – visi namie (1)

Karantinas, uždaręs mus namuose, apribojo gyvenimo tempą, o daug įprastų mums veiklų perkėlė į virtualią erdvę.

Vieni džiaugiasi atsiradusia galimybe daugiau laiko praleisti šeimose, kiti pripažįsta, kad visą dieną būti kartu ir vaikams, ir tėvams – didelis iššūkis

(Plačiau...)

Realistė Aušra: gyventi reikia šiandien (0)

Besidžiaugianti gyvenimu, energinga, daug kuo besidominti ir nieko ateičiai neatidedanti. Tokia yra šio straipsnio herojė – jurbarkietė Aušra Aleknaitė. Meniška ir ryški moteris susikūrė sau patogų gyvenimą, kuriame vietos užtenka ir mylimam darbui, ir aistringiems pomėgiams.

(Plačiau...)

Vitalijos istorija – pamoka, kaip mylėti save (0)

Jurbarkietė Vitalija Jonikytė – graži ir laiminga moteris. Graži, nors netelpa į vis dar įkyriai peršamą idealios figūros etaloną. Laiminga, suvokusi, kad žmogus gražiausiai atrodo ir geriausiai jaučiasi būdamas savo kailyje. Šiuo praregėjimu pasibaigusią ne vienų metų badmiriavimo istoriją Vitalija pasakoja tikėdamasi, kad ji pasieks ausis paauglių, kuriems ypač svarbu „atrodyti“ – bet kokia kaina.

(Plačiau...)

Į pagalbą – vedina šunimi (0)

Jurbarko r., Pilies kaime, įsikūrusi kaunietė Jurgita Kairelytė visada veržėsi padėti žmonėms. Šį norą susiejusi su ilgamečiu hobiu – šunų dresūra ir veisimu, jurbarkiečiams ji pasiūlė kaniterapijos paslaugas. Pirmieji terapiją su šunimis išbando vaikai, kuriems sunkiai sekasi skaityti – mažiesiems bibliotekoje rengiami skaitymai su šunimi.

(Plačiau...)

Su tėvų pagalba – rezultatai visada geresni (0)

Sąmoningi tėvai nesiginčija, kad viena svarbiausių institucijų ugdant vaiką yra šeima. Nors seniai praėjo tie laikai, kai moters svarbiausias darbas buvo būti mama, ir šiuolaikinės karjeros moterys suranda laiko savo atžaloms ir kartu prasmingai jį leidžia. 

(Plačiau...)

Rankdarbiai – geriau už psichologo kabinetą (0)

Dalia Jaramavičienė šiemet antrą kartą dalyvavo respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ ir regioniniame ture jos taikomosios dailės kūriniai įvertinti trečiąja vieta. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė teigia ne dėl aukso nešanti savo rankdarbius į konkursą, o todėl, kad šios parodos dalyvių ratas rajone negausus ir kasmet bemaž vienodas.

(Plačiau...)

Mokytojo darbas nesibaigia užvėrus mokyklos duris (0)

Spalio pradžioje minima Mokytojų diena kasmet pražysta spalvingomis puokštėmis ir nuoširdžiais padėkos žodžiais. Šiemet Jurbarko kultūros centre vykusiame renginyje už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą Jurbarko r. savivaldybės ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkomis apdovanotas gražus švietimo darbuotojų būrys, o Jurbarko r. savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ įvertintos dvi pedagogės – Birutė Genienė ir Vida Greičiūtė.

(Plačiau...)

„Ąžuoliukas“ kloja sveikos gyvensenos pamatus (0)

Kuo anksčiau vaikai pažins aplinką, išmoks joje atrasti sveikatai naudingus dalykus ir bus pratinami prie sveikos gyvensenos, tuo sveikesni ir pozityvesni jie augs. Tokias užduotis kelia Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos kolektyvas, kasmet vykdantis vaikų sveikatinimo projektus, o žinių ir patirčių pedagogai ieško net užsienio šalyse.

(Plačiau...)

Šokyje kita spalva nušvinta menas ir jausmai (0)

Birželio 6 d. Kidulių dvare skleidėsi dviejų jurbarkiečių kūrybingumas – šokio žingsneliu ištapytų šilko suknelių ir tunikų kolekciją „Susitikimai laukinėje gamtoje“ pristatė tautodailininkė Romarika Pikelienė, o choreografės Redos Žemelienės vadovaujamas Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos šiuolaikinio šokio kolektyvas „Era“ žiūrovams dovanojo šokio spektaklį „Mano namai“.

(Plačiau...)

Žydinčioje panemunėje skleidėsi moteriškumas (0)

Birželio 7 d. žaliuojančioje stovyklavietės „Camp Genys“ lankoje išsiskleidė gražiausi žiedai – į pirmą kartą Jurbarke organizuotas „Sijonuotas vasaros sutiktuves“ rinkosi gėlėtais, ilgais sijonais ir suknelėmis pasipuošusios moterys. Tai buvo vakaras, skirtas moterų bendrystei.

(Plačiau...)

Paveikslų gėlynas skleidžiasi vienkiemyje (0)

Gegužės 18 d. Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje atidaryta jurbarkietės Marytės Ševelytės-Strončikienės tapybos darbų paroda. Pužiškių kaime, vienkiemyje, jau 20-metį gyvenančios kūrėjos daugumoje darbų – gamta, gėlės. Tai, kas kasdien džiugina ir teikia laimės.

(Plačiau...)

Nuoširdumu pagardinta arbatos popietė (0)

Puodeliui arbatos jaukioje pavėsinėje senjorai prisėdo ypatingai nusiteikę – nekasdieniškai pasipuošę, o ir jaudulio netrūko. Gegužės 23-ąją Eržvilko senelių globos namuose rinkosi ir senjorų artimieji, ir didelis būrys kitų svečių. Proga tokiam susibūrimui išties buvo svarbi, mat globos namai baigė projektą, gerokai pakeitusį čia gyvenančiųjų kasdieną. 

(Plačiau...)

Rusniškė traukia ne tinklus, o korius iš avilių (0)

Nijolė Radavičienė į Jurbarką iš Rusnės persikėlė prieš 43 metus. Vandenų kraštą iškeitusi į sausesnę vietovę, čia su vyru Albinu susikūrė gražų gyvenimą, kurį jau daugiau nei 20 metų saldina medumi iš savo avilių.

(Plačiau...)

Kūryba – kasdienė ir natūrali Rasos būsena (0)

Rasa Povylaitienė jau 10 metų savo namais vadina anapus tilto, Kiduliuose, puoselėjamą sodybą, tačiau ji – tikra jurbarkietė. Čia gyvena artimieji, čia baigė mokyklą, kurią dabar lanko jos dukra Vakarė. Mokykloje užgimė ir polinkis į meną, lydintis Rasą visais gyvenimo etapais.

(Plačiau...)

Ranka rašytų laiškų stebuklas (0)

Vasario 22 d. Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo istorija“ ir paskelbti daugiau kaip mėnesį vykusio laiškų rašymo konkurso ,,Laiškas išvykusiam draugui“ nugalėtojai. Jurbarko viešosios bibliotekos ir Kazickų šeimos fondo inicijuotas konkursas priminė malonumą rašyti ranka ir skaityti taip parašytus laiškus.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai jubiliejinėje knygų mugėje (0)

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiko užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Šiųmetėje mugėje buvo gausu ir jurbarkietiškų pėdsakų: naujas knygas pristatė kraštiečiai, o rajono bibliotekininkai – savo veiklas.

(Plačiau...)

Priklausomybė, kurios atsikratyti nenorime (0)

Išgirdus žodį „priklausomybė“, dažnam kyla ne kažin kokios asociacijos. Galvojame apie silpnumą, negalėjimą pasipriešinti tam, kas apima ir valdo žmogų tarsi prieš jo valią. Tačiau yra priklausomybių, kurioms priešintis nesinori, į kurias įsitrauki su didžiausiu malonumu. Viena tokių užvaldė ir mūsų šeimą. Tai – slidinėjimas kalnuose.

(Plačiau...)

Onkologinius ligonius vienys asociacija „Jola“ (0)

Kasmet onkologinėmis ligomis suserga apie 18 tūkst. gyventojų. Beveik kiekvienoje šeimoje, giminėje yra žmonių, išgirdusių vėžio diagnozę. Lietuvoje veikia nemažai organizacijų, vienijančių tokius ligonius, o praėjusių metų pabaigoje tokia organizacija įregistruota ir Jurbarke. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook