Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Sveikatos metų šimtametei Pranciškai! (0)

Liepos 25-ąją Viešvilės gyventojai Pranciškai Naujokienei suėjo 100 metų. Visi jos artimieji bendraamžiai jau ilsisi dangaus karalystėje, tad senolė apsidžiaugė sulaukusi būrio garbių svečių – pasveikinti šimtametės sugužėjo rajono vadovai, „Sodros“, seniūnijos, bendruomenės atstovai.

(Plačiau...)

Reikia turėti du sparnus, kad būtum laimingas (0)

Susitikti su Buitkų šeima važiavau į Vertimus. Dar neseniai buvę jurbarkiečiai praėjusių metų rudenį Irma ir Gediminas atsikraustė į šį nedidelį kaimelį – auginti vaikus ir brandinti savo šeimos sparnus: kad galėtų kilti, skristi, galbūt ir kitus uždegti savo polėkiu.

(Plačiau...)

Gyvenantiems su malda šeimos krizės nebaisios (0)

Birželio 15-ąją Jurbarko dekanato Šeimos centro kartu su rajono savivaldybe ir kultūros centru surengtoje Šeimų šventėje paskaitą „Kas padeda spręsti krizę šeimoje“ skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto doc. dr. Artūras Lukaševičius.

(Plačiau...)

Svečių į „Ąžuoliuką“ prikvietė Europos pasakos (0)

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla dvejus metus vykdė Comenius daugiašalės partnerystės projektą „Stebuklinga Europos pasakų knyga“ („A Magic Book of European Tales“). Projekte dalyvavo septynių šalių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos. Visų jų atstovai birželio 9-12 d. suvažiavo į Jurbarką, į baigiamąjį projekto susitikimą.

(Plačiau...)

Pražydusiame šilke – tobulo gyvenimo paveikslas (0)

Šeštadienį Vinco Grybo memorialinio muziejaus dokumentų salėje atidaryta jurbarkietės Romarikos Pikelienės tapybos darbų paroda. Savo mintis ir jausmus moteris įkūnija ant šilko – subtilaus ir švelnaus, bet tvirtos rankos reikalaujančio pagrindo. Tokia ir ji pati: jausminga iki ašarų, bet stipri kaip uola, nuo gyvenimo audrų patikimai sauganti keturis savo vaikus. 

(Plačiau...)

Mačėnų šeimos laimė – malonumas būti kartu (0)

Veliuoniškių Mačėnų šeimoje pasisvečiavęs vos porą valandų pajunti, kad jie – mama Reda, tėtis Naglis ir keturi jų vaikai – labai vertina vienas kitą ir visi kartu yra laimingi. Tiesa, jie patys savo šeimos laimei dešimtuko nerašo, bet juk laimė ir nėra kaip ta stotelė, kurioje išlipęs sakytum: viskas, toliau nevažiuosiu.

(Plačiau...)

„Nykštukas“ augina sveikuolių sveikuolius (0)

Respublikiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“ komanda užėmė pirmą vietą. Visą ugdymo įstaigos bendruomenę ši sėkmė labai nudžiugino, bet nenustebino – juk saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą „Nykštuko“ vaikai nuolat mokomi, ir ne konkursui, bet gyvenimui.

(Plačiau...)

Vaikai prašo suaugusiųjų pasirūpinti saugia aplinka (0)

Daugiau nei pusė vaikų patiria smurtą ir patyčias namuose, mokyklose, viešose vietose. Tą patvirtino projektą „Saugios mokyklos kūrimas per aktyvaus pilietiškumo skatinimą ir mokyklos bendruomenės įgalinimą“ įgyvendinančios organizacijos „Gelbėkite vaikus“ atlikta apklausa. Savivaldybėje susirinkę trijų mokyklų atstovai prašė vietos valdžios ne tik aptverti mokyklų teritorijas ir įvesti elektroninius mokinio pažymėjimus, bet ir kontroliuoti prekybą alkoholiu, rūpintis beglobiais gyvūnais bei likviduoti grėsmę keliančius pastatus-vaiduoklius.

(Plačiau...)

Jubiliejus – mokytojos ir jos mokinių šventė (0)

Pauliuose jau seniai nebėra mokyklos, kuri vadinosi per kaimą tekančio Mituvos upelio vardu. Tačiau čia tebegyvena mokytoja Irena Sabataitienė, kuriai balandžio 4 d. suėjo 80 metų. Pasveikinti ją iš čia pat atėjo ir iš toliau atvažiavo būrelis buvusių mokinių – ir mokytojos jubiliejus, surengtas jaukiuose bendruomenės namuose, visiems jiems buvo maloni šventė.

(Plačiau...)

Šimtametę užgrūdino vargas ir sunkus darbas (0)

Jurbarkietė Anelė Ragačienė kovo 25-ąją atšventė šimtąjį gimtadienį. Iš lovos nebepakylanti moteris tvirtina, kad jos gyvenime buvo daugiau ašarų nei džiaugsmo, bet šimtas metų pralėkė kaip viena diena. Gal dėl to, kad sunkus darbas užpildė kiekvieną to šimtmečio akimirką, nepalikdamas laiko nei skundams, nei gyvenimo prasmės ieškojimui. 

(Plačiau...)

Agnė nenuobodžiauja ir mažame miestelyje (0)

Agnės Bastienės gyvenimas pastaraisiais metais nemažai pasikeitė – ji ištekėjo, tapo mama ir iš uostamiesčio, kur gimė ir gyveno, atsikraustė į Jurbarką. Jauna moteris džiaugiasi visais pokyčiais ir neabejoja, kad jūros ilgesį užgožia šalia esantys mylimi žmonės, o pačios susigalvota veikla neleidžia nuobodžiauti net mažame miestelyje.

(Plačiau...)

Skarlatina gąsdina sunkiomis komplikacijomis (0)

Jurbarke iš lūpų į lūpas sklinda žinia apie vaikus puolančią skarlatiną. Padidėjęs sergamumas skarlatina šiemet užfiksuotas Tauragėje ir Kaune, daugiau nei anksčiau vaikų skarlatina į lovą paguldė ir Jurbarke, tačiau Tauragės visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus gydytoja epidemiologė Aurelija Valiokienė tvirtina, kad nerimauti nėra priežasčių. Pavojinga ne skarlatina, o jos sukeltos komplikacijos, kurios teisingai vaiką gydant neturėtų pasireikšti. 

(Plačiau...)

Virtuvinės improvizacijos – nuo zacirkos iki... (0)

Gerai, kad dar nesame tiek sumodernėję, kad valgytume tik kavinėse ar kebabų kioskuose. Dar mūsų namų virtuvės kvepia naminiais valgiais, o prie viryklių dažniausiai triūsia moterys. Vienoms tai yra tik pareiga, kitoms – maloni pareiga, o smalininkietė Snieguolė Sakatauskienė teigia, kad iš visų jos pomėgių didžiausias – virtuvė.

(Plačiau...)

Savaitgalį šeimos pradėjo maldos pusryčiais (0)

Jurbarko dekanato Šeimos centras praėjusį šeštadienį tikinčiuosius pakvietė į miesto bibliotekoje surengtus maldos pusryčius „Ką galime pasiūlyti šeimai šiandien?“ Šeimos metams skirtame renginyje tikėjimo patirtimi dalijosi kauniečių katalikų bendruomenės „Gyvieji akmenys“ nariai.

(Plačiau...)

Laimės pamatas – atsakomybė už artimuosius (0)

Kokias atsakingas pareigas beatliktum, darbas negali atimti iš žmogaus gyvenimo. Tokį išminties pavyzdį savo trims vaikams nuolat rodo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro ekonomikos konsultantė Ramutė Mockevičienė ir Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus Jurbarko poskyrio vedėjas Skirmantas Mockevičius. Išskirtine šią šeimą daro gražūs tarpusavio santykiai, kartų bendravimas, ryšys su žeme ir nuo vaikystės išugdyta meilė muzikai.

(Plačiau...)

Pasirinkimas mokyti – nuolatinė idėjų paieška (0)

Karolina Kliukienė mokykloje jaučiasi puikiai – ir tada, kai pati buvo mokinė, ir dabar, būdama mokytoja. Ji ne tik moko, bet ir pati semiasi naujų idėjų ir patirčių ir neša jas į mokyklą, kur dėsto istoriją. Praėjusių metų pabaigoje laimėjusi Ugdymo plėtotės centro konkursą Karolina stažavosi Slovėnijoje ir tenykštėse gimnazijose pamatė daug įdomių ugdymo būdų.

(Plačiau...)

Šeimos metai – laikas atsigręžti į prigimtines vertybes (0)

Lietuvos krikščionių bažnyčios 2014-uosius paskelbė Šeimos metais. Toks nutarimas priimtas suprantant šeimos vertę ir svarbą žmogaus ir visuomenės gyvenime. Daugelis tam pritartų, tik ar kiekvienas padarome viską, kad šeima būtų vertybė, o žmogus šeimoje jaustųsi laimingas. Apie tai kalbėjomės su Jurbarko dekanato Šeimos centro vadove Irena Danupiene.

(Plačiau...)

Darbščiai šeimai paklūsta net labiausiai patrakę arkliai (0)

Šią savaitę prasidedantys Arklio metai niekam neturėtų kelti nerimo – juk arklys ir žmogus mūsų krašte nuo neatmenamų laikų buvo neišskiriama pora ir darbus dirbant, ir kariaujant, ir pramogaujant. Prieš šimtmetį arklius pradėjo pakeisti mašinos, o pastaraisiais dešimtmečiais arklių kone nebeliko. Gal dėl to pamatę arklį negalime atitraukti nuo jo žvilgsnio, o norėdami pajusti to didelio, protingai žvelgiančio gyvūno šilumą siekiame bent paglostyti jo karčius. Tokią progą kone kiekviename renginyje mums suteikia Vencloviškių kaime arklius auginantys Lena ir Arūnas Rukšnaičiai.

(Plačiau...)

Įteikta Lidos Meškaitytės premija (0)

Gruodžio 6 d. Panemunės pilyje vyko projekto „Miniatiūra. Lida Meškaitytė“ baigiamoji konferencija, kurioje pristatytas to paties pavadinimo leidinys bei paskelbti Jurbarko r. savivaldybės įsteigtos premijos laureatai. Tądien atidaryta miniatiūrų paroda, kuriai kelios dešimtys autorių pateikė per šimtą kūrinių.

(Plačiau...)

Kronika – profesoriaus dovana kraštiečiams (0)

Besidomintieji Klaipėdos krašto istorija ir kultūra praėjusių metų pabaigoje sulaukė vertingo leidinio „Smalininkų kronika. 1920 01 10 – 1939 03 23“. Knygą sudarė Jurbarko rajono Garbės pilietis, profesorius habilituotas daktaras Arnoldas Piročkinas. Prieš pat Kalėdas knyga pristatyta Smalininkuose.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook