Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Gyvenimas po kriauše nesižvalgant atgal (3)

Kalbėti apie moterų amžių mūsų visuomenėje nepriimta, tačiau toks jubiliejus, kokio šį pavasarį sulaukė jurbarkietė Ona Aldona Macevičienė, nė vienam nepadarytų gėdos. Stipri valia, bendravimas su žmonėmis, domėjimasis viskuo ir džiaugsmą teikiantys pomėgiai O. A. Macevičienei neleidžia paskęsti prisiminimuose, todėl ant jos darbo stalo atverstas kalendorius visada rodo šios dienos datą.

(Plačiau...)

Karjera savivaldybėje – direktoriaus malonė? (4)

Įstatymas visiems valdininkams už nuoširdų darbą ir atsidavimą valstybei sudaro galimybę gauti didesnį atlyginimą ir kilti karjeros laiptais, tačiau vieni to nesulaukia metų metus, o kiti sugeba daryti karjerą peršokdami iškart net per keletą pakopų. Savivaldybės administracijos direktorius Petras Vainauskas tvirtina, kad jis turi teisę pasirinkti su kuo dirbti, tačiau nepagalvoja, kad šis pasirinkimas ir pavaldiniams, ir visuomenei sudaro galimybę abejoti jo sprendimų skaidrumu.

(Plačiau...)

Tradicinė lietuviška duona – ant stalo svarbiausia (0)

Dar visai neseniai, maždaug iki XX a. vidurio, duona lietuviams buvo pagrindinis maistas. Vargu, ar dabartiniams duonos valgytojams ji tebėra tokia šventa, kad žemėn nukritusį gabalėlį pakeltų ir pabučiuotų, tačiau duonos ir dabar visada turi būti ant stalo. Įvairių duonų gausybėje nesunku susipainioti, o kepėjai, taikydamiesi prie vartotojų skonio, kuria vis naujų. Tačiau populiariausia, ko gero, išlieka tradicinė lietuviška juoda duona.

(Plačiau...)

Atėjęs su meile, gyvensi mylėdamas (0)

Meilė nežiūri į pasą, mylėti ir įsimylėti – ne tik jaunimo privilegija, tačiau į Įsimylėjėlių dieną, kuri pas mus neturi gilių tradicijų, vyresnieji žvelgia nepatikliai. Bet ši šventė gali būti miela ne tik  paaugliams. Valentino dieną suaugusiesiems, pripildytą meilės žodžių, minčių ir muzikos, surengė Eržvilko kultūros centro Vadžgirio skyrius.

(Plačiau...)

Stipraus organizmo ligų sukėlėjai neįveikia (1)

Nebūna žiemos be gripo ir virusinių viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Lietuvoje siautėja gripas, kai kuriose savivaldybėse paskelbta epidemija. Ji skelbiama, kai sergančiųjų skaičius 10 tūkst. gyventojų perkopia 100, o trečdaliui sergančiųjų diagnozuotas gripas. Tauragės apskritis šiuo požiūriu kol kas atspariausia – nors praėjusią savaitę sergamumas padidėjo nuo 37,94  iki 71,99 atvejų 10 tūkst. gyventojų, jis išlieka mažiausias Lietuvoje. Ką daryti, kad ligos aplenktų, ir kaip elgtis, jei patys ar mūsų artimieji jau susirgome, kalbėjomės su Jurbarko pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Irena Gvildiene.

(Plačiau...)

Eržvilkiškės įsitikino: meno terapija puikiai veikia (0)

Pernai Eržvilko bendruomenės moterys turėjo galimybę lankyti meno terapijos užsiėmimus ir mokytis dailiųjų amatų. Visos džiaugiasi ir neabejoja šių užsiėmimų nauda. Molinukai, karoliai ir segės, ištapytos šilko skaros ir kiti dailūs darbeliai, kuriais džiaugėsi pačios, rodė eržvilkiškiams, o šiuo metu jais pasigėrėti galima Jurbarko savivaldybės administracijoje – gražiausias, bet ne vienintelis projekto dalyvių pasiektas rezultatas.

(Plačiau...)

Amžiaus išbandymus atlaiko tik geležinė santuoka (0)

Veliuonos seniūnijos Žibintų kaime gyvenantys Kazimiera ir Antanas Šležiavičiai kartu jau 65 metai. Prieš pat Kalėdas paminėtos geležinės jų vestuvių metinės buvo didelis įvykis anūkams, iš savo senelių imantiems meilės, atsidavimo ir kantrumo pavyzdį.

(Plačiau...)

Atsisakyti pusryčių – blogas įprotis (0)

Lapkričio 8-oji Europoje minima kaip Sveikos mitybos diena. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas ta proga atkreipė dėmesį į pusryčiavimo svarbą ir naudą. Visaverčiai pusryčiai yra protinės ir fizinės energijos šaltinis, todėl pavalgyti ryte būtina. Taip teigė ir mūsų pašnekovės – Jurbarko PSPC šeimos gydytoja Aušra Jocienė ir Jurbarkų darželio-mokyklos dietistė Ramutė Martišienė.

(Plačiau...)

Europos šalių vaikai kurs pasakų knygą (0)

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla šiemet pradeda įgyvendinti tarptautinį daugiašalį „Comenius“ programos projektą „Stebuklinga Europos pasakų knyga“. Trys šios mokyklos pedagogės neseniai sugrįžo iš pirmojo projekto partnerių susitikimo Rumunijos sostinėje Bukarešte.

(Plačiau...)

Šešiasdešimt metų kartu – ir visada laimingi (0)

Jurbarkiečiai Marija ir Juozas Kantautai sulaukė deimantinių vestuvių. Už ilgą amžių – garbė Dievui, o kad šešiasdešimt metų būtum laimingas kartu su žmogum, kurį jaunas būdamas vienintelį išsirinkai iš visų, reikia ir noro, ir pastangų: prisišlifuoti, prisigludinti, dviese gyventi vieną gyvenimą.

(Plačiau...)

Vėlę šildo žvakės liepsnelė ir prakalbina malda (0)

Lapkritis prasideda Visų Šventųjų ir Vėlinių šventėmis, susijusiomis su anapusybe, su tais, kurie jau apleido žemiškąjį gyvenimą. Senas, pagonybės laikus siekiantis paprotys per Vėlines pagerbti mirusiuosius mūsų dienomis yra įgijęs ir šiuolaikiškų bruožų, nemažai paveiktas ir rinkos dėsnių.

(Plačiau...)

Stebuklinga tabletė nuo peršalimo ligų – kantrybė (3)

Kai papučia rudeninis šiaurys ir per rūbus kiaurai smelkiasi drėgmė, šniurkščiojantys nosimis ir kosintys bendradarbiai nieko nestebina. Kaip niekada anksti šiemet prasidėjusios virusų atakos reto bent dienai kitai nepaguldė į lovą, o daugeliui jau teko apsilankyti ir pas gydytojus. Ar galima išvengti virusinių peršalimo ligų ir kaip saugotis komplikacijų, klausėme Jurbarko ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojos otolaringologės Jovitos Karanauskienės.

(Plačiau...)

Gražioji jurbarkietė karūnos spindesiu nesimėgauja (1)

Prieš šešiolika metų, 1996-aisiais, Jurbarke buvo surengtas grožio konkursas ir karūnuota pirmoji Gražioji jurbarkietė. Daugiau tokių konkursų nebevyko, tad tuomet šį titulą ir sidabro karūną laimėjusi Ringailė Saladytė-Bakienė galėtų pagrįstai didžiuotis esanti tokia vienintelė. Tačiau Vilniuje su šeima gyvenanti moteris nei šio savo gyvenimo fakto, nei karūnos spindesio nesureikšmina – į konkursą sako ėjusi dėl žadėto tais laikais ypač vertingo prizo – kelionės į užsienį.

(Plačiau...)

Sodrios rudeninio žydėjimo spalvos (0)

Vasarai persiritus į antrąją pusę pražysta jurginai ir iškėlę savo spalvingas galvas dairosi pro sodybų tvoras. Į Europą jurginas atkeliavo iš Meksikos aukštikalnių maždaug prieš 200 metų. Šią auginimui nereiklią gėlę, ryškiomis spalvomis papuošiančią blunkančios vasaros peizažą, pamatysi daugelio lietuvių darželiuose, o Antšvenčių kaime, prie Irenos ir Vidmanto Kriaučiūnų sodybos bujoja visa jurginų dirvelė.

(Plačiau...)

Kad gyventum, reikia užsiauginti sparnus (0)

Pabendravus su Lina Navickiene nekyla abejonių, kad žmogaus laimė yra jo galvoje – viskas priklauso nuo to, kaip vertini aplinkybes, žmones ir tavo daliai tekusius džiaugsmus bei skausmus. Tamošių bibliotekininkė nelaukia, kad kas nors jai priartintų dangų, bet pati augina sparnus ir svajones, o jei negali imtis didelių darbų, daro mažus, bet su didele meile.

(Plačiau...)

Širdžiai mielais užsiėmimais Tamošių moterys trumpina dieną (0)

Laiko trūkumas – vienas ryškiausių mūsų amžiaus bruožų. Aplinkui tik ir girdi: neturiu laiko, nespėju, skubu... Tačiau kai didieji gyvenimo darbai jau nuveikti, vaikai užauginti ir namai ištuštėję – valandos tarsi sulėtėja ir diena ištįstų iki begalybės, jei ne tie širdžiai mieli užsiėmimai. Tris moteris nuo Tamošių: Grasildą Vaičkienę, Birutę Gerulaitienę ir Aldoną Stankaitienę klausėme, kuo jos trumpina dieną. 

(Plačiau...)

Buvusios irkluotojos svajonė – Nemune plaukiantys laivai (1)

Mažai kas žino, kad jurbarkietė Vilma Venslauskienė – profesionali irkluotoja, jaunystėje šimtus kartų skersai išilgai išmaišiusi Galvės ežerą ir laimėjusi ne vienas prestižines varžybas. Nors nuo tų laikų praėjo keli dešimtmečiai, vienvietė baidarė ir irklai tebėra Vilmos gyvenimo palydovai, o mintys apie vandens sportą vis labiau užvaldo moters svajones.

(Plačiau...)

Į dainų šventę vyko geriausieji (0)

Moksleivių dainų šventėje, kuri liepos 6–8 d. vyko Vilniuje, Jurbarko rajonui atstovavo dešimt kolektyvų. Iš viso šventėje dalyvavo apie 20 tūkstančių  šokėjų ir dainininkų iš visų šalies savivaldybių ir miestų.

(Plačiau...)

Vasaros dovanų kraitėje – ilgai lauktos atostogos (0)

Įkaitinta saulės, nuprausta liūčių, pasipuošusi žiedais. Vasara – tarsi vienas ilgesingas atodūsis, vos spėji pasidžiaugti šiluma – ir jau ateina ūkuose įsisupęs ruduo. Trumpa, bet tiek daug savyje sutalpinanti: ir visus metus laukiamas atostogas, ir savaitgalio išvykas prie upės, ir rytinę kavą terasoje. Ilgi vakarai vilioja neužsibūti namuose, todėl po darbo dar daug suspėjame – sode nuskinti braškes, panemune pasivažinėti dviračiu, pasigėrėti už miško pasislepiančia saule. O kokia vasara džiaugiasi dirbančios, kaip dabar mėgstama sakyti, karjeros siekiančios moterys? Jų vasaros taip pat pilnos kaitros ir gėlių žiedų.

(Plačiau...)

Dievo palaiminti sulaukė deimantinių vestuvių (0)

Birželio 2 d. Dargaitėlių kaimo gyventojai Ona ir Petras Reičiūnai šventė deimantines vestuves. Smalininkų šv. Juozapo bažnyčioje jie vėl prisiekė Dievui ir vienas kitam būti ištikimi ir džiaugsme, ir skausme. Viskas buvo, atrodo, taip pat, kaip ir prieš šešiasdešimt metų, tik prie altoriaus deimantinę porą atlydėjo jau užaugę sūnūs ir dukterys, anūkai ir proanūkiai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook