Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Moliūgauti – į rudenėjantį daržą (0)

Lietuviškame darže šalia įprastinių morkų, burokų ir agurkų dera ir moliūgai. Ir uždera tokie didžiuliai, kad nepaneši, o tik parridenti gali. Tuomet pasidžiaugi, pasigėri nepaprasta gamtos dovana ir – į puodą. Iš augalo, kurio vieno vaisiaus užtektų pusei kaimo pamaitinti, sumanios šeimininkės moka pagaminti įvairiausių patiekalų.

(Plačiau...)

Šimtametės turtas – darbšti ūkininkų šeima (0)

Zubrickų kaime gyvenanti Stasė Mačiulaitienė praėjusią savaitę atšventė šimtąjį gimtadienį. Nors sunkiai, bet dar vaikščiojanti senolė šventės dieną džiaugėsi gausia šeima ir Dievo dovanota palaima.

(Plačiau...)

Kiek kainuoja rugsėjo pirmoji? (0)

Artėjanti mokslo metų pradžia gerokai patuština mokyklon vaikus leisiančių tėvų pinigines. Prekybos centrai vilioja mugėmis ir akcijomis, tačiau jos, kaip pastebi pirkėjai, nebūtinai siūlo išleisti mažiau. Dabar, skirtingai nei tais laikais, kuriuos dar prisimena mokinių tėvai, rūpestį kelia ne kaip gauti, o kaip kokybišką prekę nusipirkti pigiau.

(Plačiau...)

Medis – kaip žmogus: auga meilėje ir viską jaučia (0)

Girdžiai – žalias miestelis, apsuptas sodų, viliojantis tvenkinio vėsa ir vešlių parko medžių pavėsiais. Tačiau Jūratė Šedauskienė Girdžius pamatė kitokius – plikus ir pilkus, kai baigusi  Žemės ūkio akademiją 1963-aisiais atvyko ir buvo paskirta dirbti agronome-sodininke. Jai vadovaujant buvo kuriamas žaliasis miestelio rūbas, jos akyse Girdžių parko medeliai tarsi vaikai užaugo aukštais ir drūtais medžiais.

(Plačiau...)

Imsrė kenčia nuo senų padangų (1)

Senų padangų krūva, kurią iš tvarkomos Imsrės ir upelio pakrančių surinko ir vis teberenka UAB „Jurmelsta“ darbininkai, didėja. Bendrovė Imsrės pakrantes tvarko pagal projektą „Imsrės upės ekologinės būklės pagerinimas“. Jau išvalytoje ir sutvarkytoje teritorijoje, dažniausiai po savaitgalių, darbininkai randa naujai išmestų senų padangų ir kitokio šlamšto.

(Plačiau...)

Gyvenimo kelią prasmingai nueiti – didelė laimė (0)

Aštuoniasdešimtmetis – tai vaikų branda, anūkų savarankiškumas, proanūkių juokas ir ašaros, tai paties žmogaus gyvenimo prasmės ir rimties suvokimas, tai laikas, kai gali prisėsti ir apmąstyti nueitą kelią.

(Plačiau...)

Vasaros dosnumas paįvairina kasdienį stalą (0)

Vasara – daugeliui ir atostogų, ir kitokie malonumai, ir puiki galimybė paįvairinti stalą darže užaugintomis ar gamtos dovanotomis gėrybėmis. Tiesa, prekybos centruose visus metus siūloma iš Lenkijos, Olandijos, Danijos, Ispanijos, Italijos ar net Afrikos šalių atvežtų vaisių ir daržovių. Tačiau vyrauja nuomonė, kad geriausi yra lietuviški produktai, dar geriau – pačių užauginti.

(Plačiau...)

Vaikų atostogos – tėvų rūpestis (0)

Ilgųjų vasaros atostogų mokiniai laukia kaip palaimingo laiko, kai numetus į šoną vadovėlius ir sąsiuvinius galima ilgai miegoti ir nieko neveikti. Tėvams, deja, vaikų atostogos neretai kelia daugiau rūpesčių, nei džiaugsmo. O nieko neveikimas ir vaikams greitai nusibosta.

(Plačiau...)

Devyniasdešimtmetė rašytoja pritrūko siužetų (0)

Viešvilėje gyvenanti Janina Juzėnienė turi ypatingą pomėgį – rašyti. Neseniai ji išleido antrą prozos knygą, o jos kūryba, publikuojama ir internete, sulaukia daug skaitytojų ir vertintojų. Į knygos „Ubagėčka“ pristatymą susirinkę viešviliečiai teigė esantys tikri J. Juzėnienės talento gerbėjai, besididžiuojantys kaimynystėje turį tikrą rašytoją.

(Plačiau...)

Senoje sodyboje dūzgia bitės ir kvepia duona (0)

Atokiau nuo Vadžgirio miestelio apsuptas laukų ir pievų šviečia senas Stoškų ūkis. Žvyruotu keliuku per rugieną atriedėjus į kiemą pasitinka aukšti medžiai ir spalvomis klestintys darželiai. Į pakalnę leidžiasi avilių pritupdytas senas sodas. Su Salomėja Stoškiene susėdame ant suolelio, kur jaukų pavėsį teikia antrą šimtmetį įpusėjusi troba ir daugiakamieniais medžiais užaugę prieš keletą dešimtmečių panamėj Alfonso Stoškaus susodinti kadagiai. Tikra kaimo ir vasaros idilė...

(Plačiau...)

Mamyčių klubas – ne tik mamoms (1)

Jau gerą pusmetį prie Jurbarko dekanato šeimos centro veikia Mamų klubas. Susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 val. Švč. Trejybės parapijos namuose. Klubas atviras visoms mamytėms su vaikučiais ar dar tik besilaukiančioms – norinčioms pabendrauti ir pasidalyti  motinystės patirtimi.

(Plačiau...)

Likimas gyvenimą susiejo su muziejumi (0)

Su Joana Grybiene bendravome gegužės 18-ąją. Specialiai to neplanavome, bet susitikimas būtent šią, Tarptautinę muziejų dieną, tapo prasmingu sutapimu: nors Joana nėra muziejininkė, likimas  skyrė nuo pat jaunystės jai gyventi muziejuje ir muziejumi. Moters akyse, ir ne be jos indėlio, Vinco Grybo memorialinis muziejus keitėsi ir mūsų dienomis yra tapęs šviesuomenės traukos centru.

(Plačiau...)

Praeities prisiminimai kyla iš močiutės skrynių (0)

Aukštaitė Jolanta Pocienė jau daug metų Girdžių vaikus moko dailės ir technologijų, o jurbarkiečius džiugina nepaprasto grožio tekstilės kūriniais. Jolantos pramintu keliu eina ir dukra gimnazistė dukra Milda, balandžio pradžioje iš Alytuje vykusios respublikinės technologijų olimpiados parvežusi į Jurbarką sidabro medalį. Mamos ir dukros pasirinkimą labai seniai nulėmė Sauleikų giminės moterys, kurių skryniose iki šiol guli nertos ir siuvinėtos staltiesės, užuolaidos, servetėlės, pagalvėlės ir daugybė kitų namus sušildančių  puošmenų.

(Plačiau...)

Liaudies medicinos žinovas – apie fizinį ir dvasinį stuburą (1)

Balandžio viduryje Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje vyko Sveikatos savaitė, o jos programoje buvo ir susitikimas su Virgilijum Skirkevičiumi. Farmacininkas ir liaudies medicinos žinovas gausiai susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie tai, kaip išlaikyti fizinę ir dvasinę sveikatą per visą gyvenimą.

(Plačiau...)

Žymios pianistės rankos buities darbų nebijo (0)

Lietuvos nacionalinės filharmonijos 70-ojo koncertinio sezono maršrutas neaplenkė ir Smalininkų – balandžio viduryje koncertą „Mums reikia meilės“ čia atvežė dainininkė Judita Leitaitė ir pianistė Nijolė Ralytė. Smalininkiečiai Nijolę žino ne tik kaip muzikantę, bet ir atsimena nuo vaikystės kaip savo kaimynų Genovaitės ir Broniaus Ralių dukrą. Todėl koncerte ne tik muzika skambėjo, bet ir mezgėsi nuoširdus pianistės pokalbis su kraštiečiais. Ir „Trijų kampų“ skaitytojams N. Ralytė papasakojo apie save ir šeimą ir net pravėrė savo namų virtuvės duris.

(Plačiau...)

Statistika: moterys dirba, vyrai vadovauja (0)

Kovo pradžioje Tarptautinės moters dienos proga Europos Parlamente pristatyti statistiniai duomenys apie moteris – prie valdžios vairo ir prie puodų, apie šeiminio, visuomeninio ir profesinio gyvenimo derinimą, apie skirtumus tarp moterų ir vyrų darbo bei darbo užmokesčio.

(Plačiau...)

Pastovumas gyvenimui suteikia jaukaus žavesio (0)

Šiais laikais, kai esame raginamos keistis, išbandyti vis ką nors naujo, kelti sau iššūkius, pastovumas irgi gali tapti didele vertybe. Rima Balčiūnienė sakydama, kad gyvena paprastai ir ramiai, tikrai nesako, kad nuobodžiai – patinkantis darbas, jaukūs namai ir santarvė šeimoje, seniai atrasti laisvalaikio pomėgiai yra tai, kas suteikia gyvenimui pilnatvės ir žavesio.

(Plačiau...)

Mėsėdas – skerstuvių metas (2)

Kai po advento pasninko prasideda mėsėdas, žviegia skerdžiamos kiaulės. Tik ne kiekviename kieme žviegia, nes ne kiekviename tvarte jos ir kriuksi, mat kiaules auginti esą sunku ir neapsimoka. O ir kam auginti, jei mėsos, kokios ir kiek tik nori, pilnos parduotuvės? Tačiau smalininkietė Judita Juozaitienė  mano ir daro kitaip, todėl jos šeima pirktinės mėsos skonio nepažįsta.

(Plačiau...)

Vedybų sutartis mylėti neįpareigoja (0)

Ne kartą esame skaitę ar girdėję apie Holivudo žvaigždes, kurios dėl apdairiai sudarytų vedybų sutarčių po skyrybų iš buvusių sutuoktinių gauna didžiulius turtus. Vedybų sutartys, nustatančios sutuoktinių turtines teises ir pareigas gyvenant santuokoje ir jai iširus, beveik prieš dešimtmetį įteisintos ir Lietuvoje, tačiau pas mus jos nėra populiarios.

(Plačiau...)

Namai, kuriuose niekada nebūna liūdna (8)

Jurbarkiečių Aidos ir Romo Bliundžiuvaičių namuose niekada nebūna liūdna. Po darbo dienos pavargusius šeimininkus prie durų džiaugsmingai pasitinka trys augintiniai. Bendraudama su savo mažaisiais draugais šeima net nepajunta, kaip atsikrato nuovargio, per dieną susikaupusios įtampos ir blogos nuotaikos. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook