Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys kampai

Trys kampai

Katės myli ir leidžia save mylėti (2)

Vasario 14-ąją budistiniuose kraštuose prasidėjo naujieji Baltojo Metalinio Tigro vyresniojo brolio metai. Šie vieniši medžiotojai Lietuvoje negyvena, bet tigras yra katinų šeimos žinduolis, todėl astrologai sako, kad šiemet seksis tiems, kurie per naujuosius glostė katę. Išdidus ir įnoringas naminis gyvūnas puošia ne vienos išsilavinusios, daug pasiekusios, nepriklausomos moters namus. Šįkart - pašnekesys su jomis apie tai, kokie yra tie jaunesnieji tigro broliai ir sesės ir už ką juos mylime taip smarkiai, kad esame pasiryžusios nekreipti dėmesio net į aikštingą jų charakterį.

(Plačiau...)

Šeimos krizė liūdnesnė už ekonominę (1)

Statistika byloja, kad kasmet Lietuvoje išsiskiria per 10 tūkstančių šeimų, mūsų rajone išsituokiančių porų skaičius kasmet sukasi apie šimtą. Gerai, kai tai tik statistika - juk kiekviena iširusi šeima - tai liūdesys, nusivylimas, o kartais net pyktis ar keršto troškimas. Žinoma, galima bandyti dar kartą, ir dar. Ir bandoma, bet šeima juk ne obuolys - prakandai ir išmetei. Apie šeimos krizę, kuri, ko gero, daug skaudesnė už ekonominę, kalbinome Zitą Skaisgirienę, Jurbarko ligoninės Reabilitacijos skyriaus psichologę.

(Plačiau...)

Pasninkas nėra vien tik valgis (0)

Po Užgavėnių prasidėjo keturiasdešimt dienų - iki šv. Velykų - truksiantis gavėnios laikas, kai atsisakius triukšmingų linksmybių, sotaus valgio, susikaupus rimtyje laukiama Kristaus prisikėlimo. Apie gavėnią, pasninko prasmę ir svarbą šių laikų žmogui kalbėjomės su religijos mokslų magistru kun. Antanu Mačiumi.

(Plačiau...)

Verslininkės rankose – saulėtų namų laimė (0)

Daugelio moterų gyvenimą apibrėžianti taisyklė „darbas - namai - vaikai" verslininkei Arijanai Zairienei negalioja - nuo pat jaunystės ji turi daugiau pomėgių nei savaitėje yra dienų jiems įgyvendinti. Nors beveik visi verslininkės vakarai užimti, jos namai kvepia pyragais, ant sofos laukia mezginys, o palanges puošia niekada nebaigiančios žydėti orchidėjos. Sakoma, kad šios gėlės tarpsta tik tuose namuose, kur gyvena laimingi žmonės.

(Plačiau...)

Užgavėnių dieną keptuvėse čirškės skanūs blynai (0)

Laikas nuo Kalėdų iki Užgavėnių senovėje vadintas mėsėdu - ne tik sotesnio valgio, bet ir piršlybų bei vestuvių ir kitokių linksmybių metu. Paskui septynios Velykų laukimo - rimties ir pasninko savaitės, todėl Užgavėnių dieną svarbu buvo septynis, devynis ar net dvylika kartų sočiai pavalgyti. Ritualiniai valgiai buvo kiauliena ir blynai, o sotumas turėjo lemti gerus metus. Magiškoji apeigų prasmė dabarties žmogui nebėra tokia svarbi, bet blynai išliko būtinu Užgavėnių atributu.
Šiandien „Trijų kampų" virtuvė kvepia blynais - vadinasi, nebe už kalnų diena, kai jų iki soties patys valgysim, kitus vaišinsim ir vysime iš kiemo žiemą.

(Plačiau...)

Žiemą veidą irgi reikia „aprengti“ (0)

Vos išėjus į lauką, šaltis kanda nosį, rausvina skruostus. Ilgiau pabuvus lauke, sveiką raudonumą pakeičia nemalonūs pojūčiai - veidas tampa tarytum nuplikytas, lūpos dega, rankos sugrumba. Kad taip neatsitiktų, kosmetologė Ligita Aleksandravičienė primena moterims, kad žiemą einant į lauką veidą irgi būtina „aprengti".

(Plačiau...)

Nepaprasta ypatingos suknelės istorija (0)

Jurbarkietė Regina Jasaitienė nėra siuvėja, bet ji pasiuvo suknelę, kokios, ko gero, niekas kitas nėra pasiuvęs. Ypatingos Reginos suknelės atsiradimo istorija irgi nepaprasta.

(Plačiau...)

Už drąsą ir darbštumą – likimo dovanota sėkmė (7)

Vieni jurbarkiečiai šią moterį prisimena kaip griežtą mokytoją, kiti - kaip politikę, savivaldybę užkrėtusią dviračių trasų ir laivybos idėjomis. Jurbarko svečiai žino ją esant svetinga šeimininke, verslininkai stebisi, kad net sunkiausiais laikais jai nepritrūksta sumanymų ir ryžto juos įgyvendinti. Ir vis dėlto Kristina Vančienė, prieš šešerius metus panemunėje įkūrusi kaimo turizmo sodybą „Jurodis", pirmiausia yra darbšti, energinga ir taupi moteris, kuriai kiekviena turėtume pavydėti esminio jos charakterio bruožo - teigiamo požiūrio į gyvenimą.

(Plačiau...)

Kalėdinių puošmenų fiesta (1)

Švenčių laukimas kartais primena maratoną - reikia pasirūpinti tuo ir anuo, suspėti šen ir ten, nepamiršti to ir šito... Ar per tą lėkimą dar lieka laiko paruošti šventei sielą? Bet toks jau mūsų pasaulis ir toks gyvenimas - beskubėdami suspėjame viską arba bent tai, kas tikrai svarbu. Tada nurimstame ir - ateina šventė. Į šventiškai papuoštus namus.

(Plačiau...)

Karnavalo ir (ar) kasdienos kaukės (0)

Jau ne kartą rašėme apie suaugusiųjų dailės studijos kūrybos parodas, kurių per metus surengiama ne viena. Suaugusiųjų dailės studiją Vinco Grybo memorialiniame muziejuje prieš dešimt metų įkūrė skulptoriaus anūkė dailininkė Rasa Grybaitė. Šiuo metu studiją lanko per 20 kuriančių žmonių - visos moterys ir beveik visos - studijos senbuvės. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad yra buvę ir vyrų, nors jiems suskaičiuoti užtektų vienos rankos pirštų. Bet studijos moterų kūryboje yra ir vyriškosios giminės indėlis - vyrai palydi, atveža, išleidžia visam šeštadieniui moteris kurti, jie yra svarbūs jų kūrybos vertintojai ir... vartotojai, nes dešimtmetį kuriančių moterų namai yra virtę jų kūrinių galerija.
Metams baigiantis studija atidarė paskutinę šįmet parodą - „Kaukės". Nors su karnavalu ši paroda nedaug ką bendro teturi, bet jos pavadinimas prieššventiniu laiku paakino pakalbinti keletą dailės studijos dalyvių - apie šį bei tą ir, žinoma, apie kaukes. O gal mes iš tiesų kasdienybėje dangstomės kaukėmis, nes karnavalai pas mus ne itin populiarūs?

(Plačiau...)

Gyventi broliškai – dalytis darbais ir džiaugsmais (1)

Pačiame rajono pakraštyje, Sniegoniškės kaime, ūkininkauja trečia, o gal jau net ketvirta žemdirbių Liubancų karta. Gretimuose kaimuose gyvenantys du broliai kartu dirba žemę, gražiai bendrauja jų šeimos, protėvių žemėje šaknis leidžia vaikai. Šie darbštūs žmonės nežino, kas yra sunkmetis, nes viskas, ką turi, aplaistyta jų sūriu prakaitu ir sukurta pačių rankomis.

(Plačiau...)

Po skerstuvių – vampyriškas vakarėlis (2)

Seniau paspaudus šaltukui kaimuose žviegdavo skerdžiamos kiaulės. Lietuviai kiaules skersdavo tris kartus - lapkritį, prieš Kalėdas, kad šventėms šviežienos turėtų, ir sausio mėnesį. Būdavo ir graži tradicija skerstuvių nunešti kaimynams. Dabar nebe kiekviename tvarte kiaulė kriuksi, o ir skerstuvėms nebereikia laukti šalčių - mėsą iškart galima dėti į šaldiklį.

(Plačiau...)

Dvynys – tarsi artimas antrininkas (0)

Vienodi rūbeliai ir batukai, vienodos dvi poros smalsių akyčių, vienodi žaisliukai rankose - tokie gražūs kaip lėlės ir kaip du vandens lašai vienodi mažyliai traukia praeivių žvilgsnius, dvyniai visuomet sutinkami ir palydimi nuoširdžiomis šypsenomis. Tačiau dėl asmenybės individualumo poreikio užaugę dvyniai dažnai išsiskiria ne tik išore - kiekvienas ieško saviraiškos būdų ir galimybių, kiekvienas žengia savuoju keliu. Ir tik stiprus artumo jausmas, susiejęs dvynius jų atėjimo į pasaulį akimirką, niekur nedingsta - smagu ir svarbu žinoti, kad šalia (nors gal ir toli) yra tavo artimas antrininkas.

(Plačiau...)

Audronės kasdienybės iššūkiai ir kelionių romantika (0)

Kai po tuo pačiu stogu - ir šeimos namai, ir verslas, visas gyvenimas gali virsti nepabaigiamu darbu, be prošvaistės, kad kada nors užsidirbsi atostogų. Bet Audronė Vaivadienė sako, kad tai negresia, jei tik atskiri savaitgalius nuo paprastų dienų, o per atostogas išvažiuoji į tolimą kelionę pakabinęs spyną ant namų, kuriuose ir gyveni, ir dirbi, durų.

(Plačiau...)

Jaukus gyvenimas po senais ąžuolais (0)

Albinos ir Leopoldo Sabataičių sodyba - paskutinė Paulių kaime, graži lietuviška sodyba Mituvos slėnyje. Tradicinis kaimiškas stilius, kaip dabar madinga sakyti. Tik skirtingai nuo miestiečių, savaitgaliais ar per atostogas užmiesčio sodybose kuriančių kaimišką stilių, Sabataičiai jokio stiliaus nekuria. Jie tik brangina ir gražina tai, ką iš tėvelių paveldėjo, ir gyvena savo paprastą gyvenimą po šimtamečiais ąžuolais.

(Plačiau...)

Su „Šeimininke“ – apie buitį ir būtį (0)

Į susitikimą su savaitraščio „Šeimininkė" darbuotojomis atėjo visos Skirsnemunės moterys - tokia mintis piršosi, kai biblioteka, atrodo, buvo jau pilnutėlė, o moterys vis ėjo, o bibliotekininkės sunešė, ko gero, visų įstaigų, įsikūrusių po tuo pačiu stogu, kėdes ir svetingai susodino visas atėjusiąsias.

(Plačiau...)

Caritas dalija gailestingąją meilę (0)

Katalikiška organizacija Lietuvos Caritas mini atkūrimo dvidešimtmetį. Tiek pat metų Caritas darbuojasi ir Jurbarko dekanate, šiuo metu parapijose veikia 10 Caritas grupių. Apie karitiečių kasdieną ir šventes papasakojo Jurbarko dekanato Caritas vadovė Dalia Sniečkuvienė.

(Plačiau...)

Raguoliais kvepiantis močiutės Valerijos gyvenimas (0)

Nors prieš mėnesį jurbarkietė Valerija Minikevičienė atšventė aštuoniasdešimtmetį, jos namai vis dar kvepia raguoliais. Ir kaip nekvepės, jei burnoje tirpstančių saldžių močiutės lauktuvių laukia ne tik anūkai ir proanūkiai, bet ir visa didžiulė aukštaičių Balžekų giminė, su kuria Valerijai susitikti netrukdo nei garbingas amžius, nei didžiuliai atstumai.

(Plačiau...)

Bruknes rinkti smagu, valgyti – sveika (0)

Bruknės - vienos vertingiausių rudens gėrybių. Šių miško uogų patariama skanauti ne tik šviežių, bet ir įvairiais būdais pasiruošti žiemai. Skanu gardžiuotis savo surinktomis uogomis, tačiau jei nenorite ar negalite eiti į mišką, galima jų nusipirkti ir turguje, nes yra žmonių, kurie miško gėrybių prisirenka ne tik sau.

(Plačiau...)

Skriaudžiamos moterys nemoka apginti savo vaikų (0)

Praėjusią savaitę Jurbarko socialinių paslaugų centre surengtoje konferencijoje „Krizės šeimoje įveikimo būdai" buvo pristatytas Eržvilko moterų krizių centre įgyvendinamas kompleksinių paslaugų vaikui ir šeimai projektas. Jo patirtis pribloškė net visko mačiusius seniūnijų, bendrojo lavinimo mokyklų, vaikų globos įstaigų socialinius darbuotojus, nevyriausybinių organizacijų atstovus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook