Dizainerė pataria aklai nesivaikyti madų

Dizainerė pataria aklai nesivaikyti madų (0)

2009-05-29

Vos prašvitus pavasario saulei, moterys skuba nusimesti sunkius žiemos apdarus ir dairosi ko nors naujo savo spintoje, turguje, siuvykloje. Kaip šiltuoju metų sezonu atrodyti gražioms ir madingoms, kalbinome drabužių dizainerę, siuvyklos „Dinaros stilius" savininkę Dinarą Klapatauskienę.

Kas moteriai, norinčiai gerai atrodyti, svarbiau - mada ar stilius?
Svarbiau yra stilius. Mada - besikeičiantis dalykas. Su madingu rūbu galima atrodyti net juokingai, o turinti savo stilių moteris visada žinos, ką pasirinkti, kad atrodytų puikiai ir jaustųsi gerai. Patarčiau ne madų vaikytis, o surasti savo stilių.
O kur ieškoti savo stiliaus?
Reikia klausytis vidinio balso. Kiekviena moteris jaučia, kas jai tinka. Stilių reikia atrasti savyje.
Ar gatvėje matote nestilingų moterų?
Jeigu kam kitas žmogus atrodo nestilingas, tai dar nieko nereiškia, nes kiekvienas turi savo supratimą. Aprangos stiliuje atsispindi ir gyvenimo būdas, ir charakteris, ir grožio supratimas. Galiu patarti moteriai, kaip jai rengtis, bet nebūtinai ji turi paisyti mano patarimų.
Nors svarbiausia savas stilius, vis dėlto - kas madinga šių metų šiltąjį sezoną?
Labai madingi kombinezonai, bet Jurbarke to dar nepastebėjau. Siluetai laisvėja, rūbai sluoksniuojami, sluoksniai matyti. Madingi tulpės formos sijonai ir kelnės - klostuoti nuo juosmens, siaurėjantys į apačią. Detalės ir aksesuarai - masyvūs, įspūdingai dideli.
Kokios drabužių spalvos?
Mada palanki visoms moterims - spalvų žaismė ir audinio faktūra labai įvairi. Raudona, purpurinė, geltona, ryškiai mėlyna, smaragdinė žalia... Audiniai vienspalviai ir margi. Margumas margume - labai madinga.
Vardijate ryškias spalvas, bet argi lietuvių mėgstamiausia nėra pilka?
Man taip neatrodo. Bet ir pilka šį sezoną madinga. Pavyzdžiui, klasikinis kostiumas - švarkas ir kelnės arba sijonas. Žaidžiant aksesuarais toks kostiumas atrodys labai dailiai.
Kam teiktina pirmenybė - sijonui ar kelnėms?
Labai džiaugiuosi, kad moterys išlipa iš kelnių. Tai prasidėjo jau pernai. Kelnės dėl jų praktiškumo, žinoma, nedings iš moterų garderobo, bet sijonai - labai gražu. Tuo labiau kad jie nebėra vienodi kaip kažkada, galima prigalvoti įvairiausių įdomiausių formų.
Kokius audinius siūlote vasariniams drabužiams?
Aš siūlau liną, ir ne tik vasariniams drabužiams. Daug dirbu su linu - tai natūrali, šilta, romantiška medžiaga. Be to, nebrangi. Dėvėdami liną, tarsi sugrįžtame prie savo šaknų, juk mūsų protėviai rengėsi lininiais rūbais. Nereikia bijoti, kad linas glamžosi. Iš lininio audinio galima pasiūti gražiausių dalykų, tinkančių visoms progoms.
Ką patartumėt moteriai, kuri vasaros sezonui gali įsigyti tik vieną naują drabužį?
Tas drabužis turėtų būti vienspalvis, kad prie jo tiktų įvairiausi aksesuarai. Su tuo pačiu drabužiu kasdien galima atrodyti skirtingai, tik reikia išmonės.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook