„Nykštukas“ augina sveikuolių sveikuolius

„Nykštukas“ augina sveikuolių sveikuolius (0)

2014-05-03

Respublikiniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“ komanda užėmė pirmą vietą. Visą ugdymo įstaigos bendruomenę ši sėkmė labai nudžiugino, bet nenustebino – juk saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą „Nykštuko“ vaikai nuolat mokomi, ir ne konkursui, bet gyvenimui.

Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų kartu su partneriais rengiamas konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ kasmet vis populiaresnis – šiemet zonose dalyvavo 871 komanda: 4385 vaikai, 854 pedagogai ir 591 visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.
Nugalėjusi savo amžiaus grupėje zoniniame konkurse Gargžduose „Nykštuko“ komanda balandžio 25 d. baigiamajame ture Trakuose rungtyniavo su kitų 7 zonų nugalėtojais.
„Nykštuko komandą sudarė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Biliukevičienė, slaugytoja Ramutė Danielienė ir 5 šaunuoliai priešmokyklinių grupių berniukai: Julius Kornikas, Vytautas Bankauskas, Mantvydas Bosas, Denas Lukauskas ir Nedas Šerpetauskas.
Baigiamajam konkurso turui V. Biliukevičienė ir R. Danielienė turėjo paruošti namų darbą – pristatyti ugdymo įstaigos sveikatinimo veiklą. Jos paruošė skaidres apie geriausiai pavykusį 2013 metų „Nykštuko“ renginį – respublikinę „Mažųjų olimpiadą“. Šiemet ji vyko jau penktą kartą, dalyvavo 16 komandų iš Jurbarko ir kitų rajonų ugdymo įstaigų.
Mokytoja ir slaugytoja taip pat turėjo paruošti konkursui vaikų komandą. Bet pedagogė Virginija sakė, kad daug ruošti nereikėjo, nes „Nykštuke“ nuolatos dirbama sveikatinimo linkme ir vaikai į priešmokyklinukų grupę ateina ne tik žinodami sveiko gyvenimo principus, bet ir taip gyvendami. Ir tikrai – rodydami savo pelnytus prizus ir dovanas iš konkurso sugrįžę Nedas, Vytautas, Denas, Julius ir Mantvydas pasakojo, kad atsikėlę nepamiršta padaryti rytinę mankštą, sportuoja darželyje, vieni ir kartu su tėveliais lanko treniruotes, žaidžia kieme, o labiau nei saldainius mėgsta vaisius ir daržoves, ir pieną gerti jiems skanu.
Ruošdamiesi konkursui berniukai išmoko eiliuotą prisistatymą – drąsiai ir sklandžiai išbeldė viską, kaip sveikai gyventi jie mokomi darželyje. „Atsakinėti į klausimus ir atlikti užduotėles konkurse jie turėjo vieni – mūsų šalia nebuvo ir net nežinome, kokie klausimai iš sveikos mitybos, saugaus eismo, asmens higienos ir kitų sričių jiems buvo pateikti. Tik vėliau berniukai sakė, kad sunkiausias buvo apie vitaminus“, – pasakojo V. Biliukevičienė.
„Mūsų „nykštukai“ konkurse buvo labai savarankiški, puikiai savo užduotį atliko komandos kapitonas Vytautas, greičiausiai įveikė estafetę, kurioje reikėjo ne tik vikrumo, bet ir loginio mąstymo. Ir kitas užduotis sprendė visi kartu sukišę galveles“, – pasakojo vaikus į Trakus, kur vyko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ baigiamasis etapas, lydėjusi direktorės pavaduotoja Irena Povilaitienė.
Pirmą vietą užėmusi „Nykštuko“ komanda apdovanota taure, visiems vaikams įteikti I vietos diplomai ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės pasirašytos padėkos.  Dovanų kiekvienas gavo po kamuolį, kuprinę ir ekskursiją į Trakų pilį.

Danutė KAROPČIKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook