Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trenerė Diana vis dar sapnuoja kovas ant tatamio

Trenerė Diana vis dar sapnuoja kovas ant tatamio (1)

2018-03-29

Diana Arlauskaitė – nuolat apsupta vaikų. Dziudo ir sambo trenerė išugdė ne vieną čempioną, o lankiusių įdomias jos treniruotes jurbarkiečių – nebesuskaičiuosi. J. Stanaitienės nuotr

Kovo 8 d. Kūno kultūros ir sporto departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės trenerei, tarptautinės klasės sambo teisėjai Dianai Arlauskaitei įteiktas sidabro medalis „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Jos nuopelnus paliudyti galėtų ir šimtai jurbarkiečių, lankiusių ir tebelankančių sambo ir dziudo treniruotes

Teko apgaudinėti

Kelių kartų jurbarkiete prisistatanti D. Arlauskaitė juokiasi, kad į apdovanojimų ceremoniją ją kvietė tris kartus, kol susiruošė nuvažiuoti į Vilnių. „Suaugusiems vaikams žaislų nereikia. Juolab kad šitą medalį skiria tik sulaukus 50 metų“, – apdovanojimo nesureikšmina pernai per Kūčias jubiliejų pasitikusi trenerė. Prieš 20 metų, kai iš dvylikos ant Pasaulio čempionato nugalėtojų pakylos lipusių sportininkų aštuoni buvo iš Jurbarko, juos treniravusi D. Arlauskaitė tokiems apdovanojimams buvo per jauna.

Garbingiems apdovanojimams kelias tiesiamas nuo vaikystės. Diana pamena, kaip prašydavo į treniruotes einančio brolio pasiimti ir ją – dziudo mergaitę ypač žavėjo. Tačiau Tarybų Sąjungoje moterims dziudo užsiimti neleido, ir tik 1984 m. treneris Vytautas Sutkus Kaune, Vilniuje ir Jurbarke pradėjo rengti treniruotes moterims. Dešimtokė D. Arlauskaitė tiesiu taikymu nužygiavo į sporto salę.

Jos tėvai apie tai nieko nežinojo gerą mėnesį. Dailės pamokas lankiusi mergina susirinkdavo piešimo reikmenis ir išeidavo... lieti prakaitą sporto salėje. Po mėnesio grįžusi iš treniruotės ji namuose rado dailės mokytoją Michaliną Banaitienę, ir melas išlindo iš maišo. Tėvai dukros sprendimu nebuvo patenkinti, bet jos neperkalbėjo.

Pasirinkimas – vienas

D. Arlauskaitei sportuoti sekėsi, tačiau Lietuvos čempione taip ir netapo. Sekėsi ir piešti, tačiau didžiulį autoritetą turėjusi piešimo mokytoja jai uždraudė stoti mokytis meno, nes taip Diana prarasianti savitumą. „Nenorėjau būti pilka mase, o mokytojos žodis buvo šventas“, – tikina Diana. Tad baigdama vidurinę mokyklą ji turėjo tik vieną pasirinkimą – treniravimo sistemos Kūno kultūros akademijoje, tačiau koją pakišo trauma, nes stojant reikėjo laikyti fizinio pasirengimo testą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook