Trynukų sulaukusią šeimą pasveikino meras

Trynukų sulaukusią šeimą pasveikino meras (0)

2009-05-29

Trynukus auginančią šeimą aplankęs Jurbarko rajono meras Ričardas Juška (kairėje)
pažadėjo Aušrai Budelskienei rasti pagalbininkę.

Jurbarkiečių Aušros ir Aido Budelskų šeimoje kovo 9-ąją gimę trynukai prieš porą savaičių iš Kauno medicinos universiteto klinikų pagaliau sugrįžo į namus. Praėjusį penktadienį Dominyką, Astijų ir Nojų aplankė Jurbarko rajono meras Ričardas Juška, savivaldybės ir miesto seniūnijos atstovai.

Ilgai vaikų laukusiai šeimai trynukai - didelė laimė, tačiau pirmosiomis jų gyvenimo dienomis Aušrai ir Aidui džiaugsmas susimaišė su rūpesčiais ir nerimu. Septynių mėnesių gimę mažyliai kiekvienas tesvėrė šiek tiek daugiau nei po kilogramą: Dominykas gimė 1,484 kg, Astijus - 1,320 kg, Nojus - 1,244 kg. Per du mėnesius Kauno medicinos universiteto klinikų neišnešiotų naujagimių skyriuje jie gerokai ūgtelėjo. Didžiausias ir stipriausias, atrodo, bus Dominykas, gimęs pirmasis. Dabar jis sveria 4 kg. Astijus priaugo puskilogramiu mažiau, o pats mažiausias Nojus kol kas yra tik 2,5 kg svorio.
Su naujagimiais iš klinikų grįžusi mama labiausiai džiaugiasi, kad visi trys berniukai sveiki. Pasak Aušros, trynukai savo apetitu stebino net visko mačiusius gydytojus - jie valgė tiek, kiek laiku gimę naujagimiai, todėl daktarams teko nerimauti, kad perdaug privalgiusių trynukų širdelės gali pradėti silpti.
Grįžę į savo namus, trynukai apetito neprarado: vos vienas paprašo valgyti, sukrunta ir kiti du, tad maitinti brolius reikia visus kartu.
Nors iš pirmo žvilgsnio berniukai skiriasi tik dydžiu, Aušra ir Aidas tikina, kad jau išryškėjo ir mažylių charakteriai „Vyriausiasis", Dominykas, atrodo, gimęs dominuoti - tol kelia triukšmą, kol mama jį paima ant rankų. Astijus dieną miega daugiau už kitus, o bendrauti ir nerimauti pradeda vakare. Nojus ramesnis už abu savo brolius, tačiau vienas likti lovelėje taip pat nenori. Visi trys berniukai jau šypsosi ir žvilgsniu ieško pažįstamų mamos ir tėtės veidų.
Penktadienį, kai trynukų susilaukusią Budelskų šeimą aplankė Jurbarko rajono meras R. Juška, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Angelė Zabalujeva, Jurbarko miesto seniūno pavaduotoja Asta Adomaitienė ir socialinė darbuotoja Virginija Krasauskienė, namuose buvo abu tėvai.
Su džiaugsmu svečiams parodę savo mažylius, Aušra ir Aidas skundėsi, kad trims vaikams prižiūrėti vienų rankų neužtenka. Pirmąsias dienas grįžus iš klinikų šeimai padėjo močiutė. Bet ir Šilutės rajone gyvenantys Aušros tėvai, ir Juodaičiuose gyvenantys Aido tėvai ilgai būti su naujagimiais negalėjo - abi šeimos gyvena ūkiškai. Tad išsakęs visus sveikinimus ir įteikęs dovanas, meras įpareigojo Socialinės paramos skyriaus ir seniūnijos darbuotojas rasti būdą bent laikinai trynukams prižiūrėti skirti lankomosios priežiūros darbuotoją. Pasak mero, jei reikės - savivaldybės taryba tikrai pritars bet kokiai išimčiai, nes tie, kurie užaugino bent vieną vaiką, turėtų įsivaizduoti, ką reiškia auginti iš karto tris naujagimius.
Gimus trynukams, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Bučinskas Budelskų šeimai skyrė 3 tūkst. Lt paramą, pasveikinti atėjusi seniūno pavaduotoja įteikė dar pusantro tūkstančio litų. Nors tiek skiriama ne kiekvienam pasaulį išvydusiam naujagimiui, trynukų susilaukusiai šeimai materialinės paramos nebus perdaug, mat Budelskų namus užgriuvo ne tik trigubas džiaugsmas, bet ir trigubi rūpesčiai. Vis dėlto tėvai nepritekliais nesiskundė -Aidas dirba A. Žilinskio ir Ko UAB, darbą iki motinystės atostogų turėjo ir Aušra, todėl dabar gauna atlyginimo dydžio pašalpą. Svarbiausia, kad trys naujieji Lietuvos piliečiai augtų sveiki ir laimingi, o užaugę taptų garbingais Jurbarko krašto žmonėmis.
Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook