Atostogų pabaiga – mokykloje

Atostogų pabaiga – mokykloje (0)

2018-09-22

Viešvilės pradinukai į mokyklą sugrįžo dar gerokai iki rugsėjo, nes mokytojos jiems surengė stovyklą pagal rajono savivaldybės finansuotą programą „Vasarai baigiantis...“ 

Stovykloje vaikų laukė susitikimai su pažįstamais žmonėmis kitokioje aplinkoje, kitokios nei klasėje pamokėlės ir kitokios nei mokyklinėje kuprinėje knygos. Ir netgi ekskursija į Žemaitiją, kurioje viskas kitaip. Smagią atostogų pabaigą savo mokiniams suplanavo mokytojos Danutė Daunorienė, Rūta Neverauskienė, Kristina Budriuvienė ir Neringa Padvelskytė-Putramentienė.

Stovykla prasidėjo nuo viešnagės sodyboje, kurioje gyvena žirgai. Vaikus į svečius pasikvietė direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Augustienė ir papasakojo apie savo meilę žirgams ir pomėgį jodinėti. Vaikai klausėsi ištempę ausis, o akis išpūtę sekė aptvare šuoliuojančius ristūnus.

Susitikimą su mokyklos bibliotekininke Elena Vizbariene tiktų pavadinti gėlių diena, nes kalbėta apie vasarą žydinčias gėles, skaityta Anės Saksės pasaka apie gėlių spalvas.

Trečią dieną visi susirinko nusiteikę sportinei veiklai. Mokytoja Rūta organizavo estafetes, judriuosius žaidimus, vyko kvadrato varžybos.

Stovyklai persiritus į antrąją pusę, stovyklautojai išriedėjo į Žemaitiją. Pirmoji stotelė – Bijotuose prie Baublių – tai pirmasis senienų muziejus Lietuvoje, kurį išskobto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas Dionizas Poška. Ąžuolui tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino jį Baubliu.

Toliau kelias vedė per Žemaitijos aukštumą į Medvėgalio kalną. Nuo jo viršūnės atsivėrė kalvotoji Žemaitija – su miškais, pievomis, arimais, ežerėliais.

Viešviliečiams pakeliui buvo Lūksto ežeras, tad prie jo sustojo atsikvėpti. O paskutinis išvykos taškas – Varniai. Varnių regioninio parko direkcijoje susipažino su miestelio istorija, sužinojo, kur iš jo veda septyni keliai, išbandė interaktyvų žaidimą – keliavo kūlgrinda, t.y. akmenimis grįstu keliu per pelkę.

Paskutinę stovyklos dieną mokytojos pradinukus vedėsi į žygį Viešvilės gamtinio rezervato pažintiniu taku.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook