Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Ąžuoliukas“ švenčia sveiką rudenėlį

„Ąžuoliukas“ švenčia sveiką rudenėlį (0)

2017-10-20

Pasipuošęs aukso spalvomis ir turtingas gėrybių į Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklą atėjo rudenėlis – tarsi graži šventė. Todėl renginys pagal sveikatinimo projektą „Vaivorykštės spalvos“ į mokyklos kiemą išviliojo visus – mažiausius ir didesnius. 

Mandalas iš rudens gėrybių kaip kilimus ant pievelių ištiesė kūrybingos pedagogės, puošniame kieme suklego vaikai, net saulė danguje jiems nusišypsojo. Sveikatinimo projekto renginys buvo įvairiaspalvis kaip vaivorykštė, kurią galima išvysti ir rudenį.

Renginį sudarė trys dalys: orientacinė kelionė pėdsakais, ragavimo ir piešimo šventė „Skanios spalvos“ bei S. Kneipo sveikatingumo tako atidarymas.

Pėdsakai vaikus vedė prie fantastiškų eksponatų, kuriuos iš moliūgų, morkų, obuolių, bulvių ir daugybės kitų rudens gėrybių sukūrė vaikučiai kartu su tėveliais. Pėdsekiai apžiūrėjo visus, iš visų pusių. Darbelių kūrėjų fantazija – be ribų!

Kitame kiemelyje žaižaravo „Skanios spalvos“ – ragavimo ir piešimo šventė. Vaikai apspito molbertus, nes visiems norėjosi išbandyti naujoviškus „pieštukus“ – morką, burokėlį, obuolį... Tokiais dažais vaikučiai ant popieriaus piešė tai, ką rudenėlis subrandina darže, sode, miške. Natūraliais dažais nuspalvintos gėrybės atrodė skaniai – kaip tikros. Nors imk ir ragauk!

Tačiau ragauti piešinių neteko – nusiplovę rankutes vaikučiai susibūrė aplink stalus, ant kurių auklėtojos jau buvo gausiai patiekusios spalvotų rudeniškų gėrybių. Vaikai pasigardžiuodami krimto ne tik morkytes, agurkus ar obuolius, bet ir šviežių burokėlių, bulvių šiaudelius, nesiraukydami ragavo spanguolių, šermukšnio, putino uogų.

Mažieji žino, kas skanu, o ant šio vaišių stalo dar viskas buvo ir labai sveika, nes pačių auklėtojų daržuose ir soduose užauginta. Na, tik citrinos turbūt užaugo prekybos centre.

Didžiulį įspūdį vaikams padarė šventėje netikėtai pasirodę sportiškieji milžinai Juras ir Barkas. Kad sveikuoliškas renginys negali apsieiti be jų, nusprendė „Obuoliukų“ grupės auklėtoja Ramunėlė Mankuvienė, atrodo, turinti giminystės ryšių su milžinais. Šie nesididžiavo pakviesti, o atėję šnekino vaikus, teikė jiems apdovanojimus ir ilgai pozavo prieš blykčiojančius fotoobjektyvus. Nes nė vienas nenorėjo praleisti progos turėti nuotrauką su milžinais.

Dalyvaujant Jurui ir Barkui atidarytas S. Kneipo sveikatingumo takas. Vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatinimo metodiką į „Ąžuoliuko“ mokyklą prieš keletą metų parvežė direktorė Nijolė Blažaitienė, ir sveikatingumo takelis mokykloje jau buvo, o dabar yra takas. Direktorė perkirpo juostelę, ir vaikai vorele pasileido taku. S. Kneipo sveikatos trenerė Liudmila Pokvytytė į vaikų šventę atėjo nešina maišiuku kankorėžių ir pabėrė juos ant tako.

Sveikatingumo takas apriečia pievelę, kurios viduryje stovi medinis pasakų namelis, o pakraštėlyje auga vaistažolių darželis. Labai smagu bus natūraliomis medžiagomis grįstu taku vasarą bėgioti basomis.

Ir spalvinga rudenėlio šventė surengta, ir sveikatingumo takas įrengtas pagal projektą „Vaivorykštės spalvos“, kuriam finansavimą skyrė Jurbarko r. savivaldybės Sveikatos ir aplinkos apsaugos programa. Projektą sugalvojo auklėtoja R. Mankuvienė, gražią, linksmą ir spalvingą sveikuoliško rudenėlio šventę visai „Ąžuoliuko“ bendruomenei paruošusi kartu su kolegėmis Rima Šaukliene, Salomėja Zdanavičiene ir Eva Globiene.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook