Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenės stovykloje – visi Paulių vaikai

Bendruomenės stovykloje – visi Paulių vaikai (0)

2017-07-22

„Visi savi“ – taip vadinosi stovykla, kurią savo kaimo vaikams surengė Paulių bendruomenė. Keturias dienas bendravę, kartu žaidę, kūrę, iškylavę stovyklautojai tapo dar savesni, ir nei jie, nei jų mamos neabejoja, kad ir toliau vasaros atostogas leis kartu.

Pirmąją dieną stovyklautojus Paulių bendruomenės namuose aplankė Jurbarko policijos pareigūnai su šuniuku Amsiu. Pareigūnai pasakojo apie savo tarnybą, priminė saugaus eismo taisykles, o vaikams smalsu buvo iš arti pamatyti ir net pačiupinėti pareigūnų ginklus ir priemones, naudojamas sulaikant nusikaltėlius, pasimatuoti neperšaunamą liemenę.

Tą pačią dieną sulaukė ir svečių iš Jurbarko ,,Kūrybinių dirbtuvėlių“ – mokytojos Sandra ir Janina užbūrė vaikus kūrybiniais darbeliais ir naujais žaidimais.

Dekupažo paslaptis vaikams atskleidė mokytoja iš Šimkaičių Nijolė Jurkšaitienė. Dekupažuoti reikia kantriai ir kruopščiai – tuomet ir seni, nereikalingi daiktai ar paprastas lauko akmenėlis tampa toks, kad negali atsigėrėti.

Trečiąją dieną Paulių moterys susodino stovyklautojus į vienuolių kapucinų paskolintą autobusėlį ir savo automobilius ir išvažiavo į Panemunės pilį. Ekskursija pilyje neprailgo, istoriniai pasakojimai nenusibodo. Paskui pagal gautas užuominas vaikai ieškojo pilies lobio. Ieškoti įdomu, o rasti – smagu. Skrynioje paslėptas lobis buvo labai saldus ir vaikams patiko.

„Vaikų trečiadienio“ Smalsutis stovyklautojus užtiko bepietaujančius Pilies kaimo bendruomenės namuose. Vaikai šveitė sumuštinius ir tik pasisotinę patenkino Smalsučio smalsumą: papasakojo, kad tokie pietūs – kelioniniai ir – labai skanūs, o stovyklautojų racionas kur kas įvairesnis, bet ypač skanu lauže keptos bulvės ir ant laužo – dešrelės.

Pilies kaimo bendruomenės pirmininkė Ramutė Matijošaitienė laukė vaikų ant stalo paskleidusi vilnos debesėlius. Vaikai nuskubėjo mokytis velti veltinukus, o Smalsučiui beliko ištardyti bendruomenės nares, t. y. mamas, kurios ir suplanavo vaikams šias smagias atostogas.

Paulių kaimo bendruomenė rajono savivaldybės paramą nusprendė skirti vaikų stovyklai. Bendruomenės pirmininkė Aurelija Gedminienė ir narė Loreta Kavaliauskienė parengė projektą „Visi savi“ ir jam buvo skirtas 400 Eur finansavimas. Nors pinigų gauta kiek mažiau nei prašyta, suplanuotos veiklos vyksta sklandžiai. Kitaip ir būti negali, nes bendruomenės moterys jau turi patirties – pernai stovyklą surengė pačios, be jokio finansavimo, o šiemet tik kai ką atsineša iš namų.

Stovyklautojus į Panemunės pilį atlydėjo bendruomenės moterys: Vida Birgiolienė su stovyklaujančia anūke Karolina, Jolanta Bataitienė, Jolita Minialgienė su sūnumis Vidmantu ir Justu, Raimonda Pilkauskienė su dukra Ugne ir Loreta Kavaliauskienė, prisistačiusi stovyklautoja savanore. Organizuoti ir vykdyti veiklas padeda ir kitų vaikų mamos.

Stovykloje dalyvauja dauguma Paulių kaimo vaikų – iš viso 18. Nėra tik pačių mažiausių, nors ir jie buvo kviesti kartu su mamomis. Bet kai užaugs, ir jiems bus stovykla, nes bendruomenės moterys žada šį darbą tęsti.

Kodėl stovykla? Mamos nusprendė parodyti vaikams, kad galima atostogų laiką leisti įdomiai, aktyviai, išmokti naujų dalykų. Be to, vaikai turi susipažinti, nes jie lanko skirtingas mokyklas ir per mokslo metus nedažnai susitinka.

„Kai stovykloje susidraugauja, paskui jie renkasi į bendruomenės namus ir prie jų, žaidžia, bendrauja. Yra tinklinio aikštelė, sūpynės – vaikai patys pasidaro stovyklos pratęsimą iki rugsėjo“, – pasakojo mamos.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai baigė dekupažo darbelius, žaidė, skaitė ir vaidino pasaką „Auksinė žuvelė“. Žvejojo ir gardžiavosi mamų išvirta žuviene.

Pralėkė dienos greitai ir nenuobodžiai. Atsisveikindami vaikai užsiprašė stovyklos ir ateinančią vasarą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook