Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Debesėlis“ tiesia draugystės tiltus

„Debesėlis“ tiesia draugystės tiltus (0)

2017-07-22

„Atverk duris vasarai!“ – su tokiu šūkiu Klausučiuose jau trečią vasarą veikia stovykla „Debesėlis“, kurios iniciatorė kultūros centro meno vadovė choreografė Regina Bakutienė. Liepos 10 d. „Debesėlis“ atvėrė duris gausiam būriui mergaičių, jos stovyklaus dešimt dienų.

Linksmai, išradingai, kūrybingai praleisti laiką 7-14 metų mergaitės susirinko iš Klausučių ir aplinkinių kaimų, prisijungė atvykusios atostogauti pas senelius iš užsienio ir kitų miestų.

Stovyklos atributas – lauke iš siūlų pastatyta mini piramidė.

Kiekviena diena stovykloje prasideda gimnastika arba joga – susikaupimui, susitelkimui į vidinius potyrius, kantrybės lavinimui. Mergaičių išmokti ritminių šokių žingsneliai sujungti į vieną bendrą šokį – tai kiekvienos dienos šokių pamokos rezultatas, o paskutinę stovyklos dieną jis taps koncertiniu pasirodymu.

Jaukiose dirbtuvėlėse vaikų kūrybingumui ir vaizduotei lavinti – rankdarbiai. Savarankiška meninė veikla – piešimas ant kompaktinių diskų. Net ir nederinant spalvų mergaitėms sekasi kurti gražius, ryškius mažus vitražus.

Mandalų pynimas iš siūlų ant lazdelių – tai R. Bakutienės atrasta meno terapija, išreiškianti vidinę būseną, sugrąžinanti ramybę. Mergaitės derina vieną spalvą prie kitos, taip kurdamos šedevrus. Pažinti save per spalvas puikiai sekasi ir pačioms mažiausioms, nors daugumai tai – pirmieji darbeliai.

Iš spalvotų siūlų, medinių kamuoliukų sukiniais pinamos margos draugystės apyrankės – puošmena ir ženklas: aš buvau stovyklėlėje. Toks pynimas reikalauja susikaupino, greitos orientacijos, rankų miklumo.

Esant saulėtai dienai užsiėmimai vyksta lauke ir kuriami įvairūs darbeliai. Ant medinių lentelių uždėjus balto audeklo gabalėlį ir įvairių žalumynų stuksenant akmenukais išgaunami įdomūs paveikslai. Natūralios laukinių augalų sultys suteikia jiems originalumo. Ant balto popieriaus lapo iš spalvotų žurnalų paveikslėlių sudėliotuose koliažuose mergaitės atskleidė savo šviesiąsias ir tamsiąsias puses.

Lietui lyjant stalo žaidimai buvo kokybiškas laikas tarp naujų draugių nutiesti tiltą draugystei, pagarbai, artumui, atvirumui. Neapsieita ir be žaidimų lauke. Tuomet laikas sustoja, valanda pralekia kaip mirksnis, o namo eiti taip nesinori.

Tarp šokių ir darbelių kartais skambėjo ir daina – vadovė Laura Jaraitė lavino mergaičių balsus.

Didelis būrys mergaičių pagal amžių valandai paskirstomos į dvi grupes. Kol vienos lankosi bibliotekoje, kitos joms paruošia mini programėlę. Kasdien – po siurprizą vienos kitoms!

Apsilankymas bibliotekoje neleido pamiršti, kaip malonu ir vasarą pavartyti naują knygą, žurnalą. Mergaitės susipažino su naujais spaudiniais, naujais enciklopediniais leidiniais vaikams, žaidė, dalyvavo konkursuose, skaitė. Kiekvieno apsilankymo pabaigoje – prizas iš „Laimės šulinio“. Dauguma mergaičių yra Klausučių bibliotekos skaitytojos, o kai kurios įsitraukė į skaityti skatinančias varžytuves „Vasaros skaitymo iššūkis“.

Ši nemokama stovykla per jogą, šokį, kūrybą, žaidimus, knygas tiesia draugystės tiltus, moko savitarpio supratimo, kantrybės, pagarbos, skatina bendrauti. Paskutinę dieną – stovyklos uždarymas ir ataskaita sau: ką aš išmokau, ar man patiko, ar aš linksmai, prasmingai praleidau laisvalaikį.

Violeta Puzinienė,

Klausučių bibliotekininkė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook