Erasmus+ ir skrydis į Bulgariją

Erasmus+ ir skrydis į Bulgariją (0)

2017-05-27

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras dalyvauja Erasmus+ projekte ,,Socialinis verslumas ir savanorystė“. Apie projekto tikslus papasakojo socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė, o kelionę į Bulgariją aprašė šeštokė Vesta.

„Norime savo mokiniams suteikti geriausias galimybes plėtoti socialinio verslumo įgūdžius, mokyti bendrauti, dirbti komandoje“, – sakė L. Bakšenskienė apie projektą, kuriuo siekiama įgyvendinti socialinio verslumo idėją visoje Europoje ir mažinti jaunimo nedarbą. 
Socialinis verslumas padeda spręsti socialines problemas. „Štai kodėl savanorystė yra antras svarbus dalykas mūsų projekte. Ugdome geranoriškumą kitiems žmonėms, simpatiją tiems, kurie kenčia, ir norą padėti“, – paaiškino socialinė pedagogė. 
Projektas jungia penkias mokyklas iš Anglijos, Bulgarijos, Italijos, Turkijos ir Lietuvos. 
Serediškių komanda – 4 mokiniai ir 2 mokytojos kovo pabaigoje vyko į projekto partnerių susitikimą Bulgarijoje. Išlipę sostinėje Sofijoje, kurioje gyvena daugiau nei milijonas žmonių, pajutome gaiviai šiltą orą, o vaizdai gniaužė kvapą.
Susitikimo su šeima, kurioje, žinojau, reikės gyventi keletą dienų, laukiau, tačiau labai jaudinausi. Pamačiusi mergaitę, vardu Simona, ir jos šeimą kaipmat nusiraminau ir pralinksmėjau. Ši šeima per trumpą mano viešnagės laiką parodė daug savo nuostabios šalies. 
Pirmoji mūsų išvyka buvo į antrą pagal dydį Bulgarijos miestą Plovdivą. Vėliau apsilankėme Rilos vienuolyne kalnuose, 1147 m virš jūros lygio. Vienuolynas įkurtas X a., apjuostas aukšta akmenine siena.
Savaitgalį vykome apžiūrėti kalnų, kuriuos matėme pro buto langą. 30 min. kilome į kalną, o viršūnėje atsivėrė labai gražus vaizdas – pamatėme visą Sofiją. Neįmanoma apsakyti to jausmo, kai esi virš debesų ir supranti, koks menkas esi. 
Vėliau vykome į zoologijos sodą. Pamačiau gyvūnų, kokių nebuvau niekada regėjusi ir kokių nėra Lietuvoje. Kitą dieną Simonos šeima parsivežė ir tris mano draugus – visi kartu žaidėme kėgliais, vaikščiojome parke.
Teko paragauti nacionalinio patiekalo, kurį pagamino mano draugė Simona. Giuveč – tai mėsos patiekalas su daržovėmis, bulvėmis ir rūgpieniu.
Kai reikėjo išvykti, buvo liūdna atsisveikinti. 
Vesta Karaliūtė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook