Gamtą mylėti – per maža, ją reikia pažinti

Gamtą mylėti – per maža, ją reikia pažinti (0)

2018-10-27

Paukščių palydos visoje Europoje tapo tradicine švente, kuri sukviečia gamtai neabejingus žmones. Šiam tarptautiniam renginiui jau 25-eri metai. Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Atžalynas“ taip pat palydėjo iš Lietuvos išskrendančius paukščius. 

Jau ketvirtus metus jaunieji miško bičiuliai kartu su Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija prisijungė prie gausaus paukščių stebėtojų būrio. Migruojančius sparnuočius mes skaičiavome spalio 7 dieną dešiniąjame Nemuno krante, lankoje tarp Greičių ir Palėkių kaimų.

Susitikti su bendraminčiais ir vieną dieną praleisti spalvingoje rudens gamtoje pasiryžo šeši „Atžalyno“ būrelio nariai: Vilis Vasiliauskas, Teklė Kucinaitė, Gabrielė Gabrielaitytė, Samanta Barzdaitytė, Miglė Šašytė ir Andželika Girdžiutė. Kartu su Viešvilės rezervato direktoriumi Algiu Butleriu bei žurnalistu Feliksu Žemuliu žygiuodami palei Nemuną stebėjome, skaičiavome ir registravome paukščius. Pastebėtų paukščių rūšių sąrašą pildė Gabrielė.

Šiemet mums pavyko pastebėti ir atpažinti 36 paukščių rūšis. Užregistravome 748 paukščius. Gausiausiai buvo kikilių – 182, didžiųjų ančių – 176, didžiųjų kormoranų – 106.

Ypač didelė sėkmė buvo pamatyti į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytą žąsinių būrio paukštį – baltaskruostę berniklę, kuri iš toli atrodo dvispalvė: viršutinė pusė juoda, o apatinė – balta.

Šią sekmadienio popietę turėjome puikią pamoką gamtoje: klausėmės paukščių balsų, susipažinome su jų įvairove, elgsena, aplankėme paukščiams svarbias teritorijas, pasimokėme pažinti augalus, atskirti invazines rūšis, patyrinėti aptiktus žinduolių bei paukščių pėdsakus. Ir dar kartą įsitikinome, kad gamtą mylėti – per maža, ją reikia pažinti. Už paukščių pažinimą ir nuostabią pamoką gamtoje dėkojame Viešvilės rezervato direktoriui A. Butleriui. „Paukščių palydų 2018“ stebėtų paukščių sąrašas išsiųstas Lietuvos ornitologų draugijai.

Vaida Jakaitytė, „Atžalyno“ vadovė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook