Giesmelėmis šlovino Reformacijos jubiliejų

Giesmelėmis šlovino Reformacijos jubiliejų (0)

2017-05-27

Liuteroniškasis jaunimas iš visos Lietuvos gegužės 13 d. susitiko senutėlėje Šilutės rajono Švėkšnos bažnyčioje ir tradiciniu kasmetiniu „Giesmių giesmelės“ renginiu paminėjo Reformacijos 500 metų jubiliejų. Šventėje gražiai ir netikėtai skambėjo ir Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų parapijos vaikų ir jaunimo choras.

Liuteronai – giedanti bažnyčia, tad ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapijoje nuo seno gyvuoja vaikų choras. Jau keletą metų giedoti mažuosius moko vargonininkė Evelina Tamošaitytė. Mielai jai talkina chorvedė Laura Matuzaitė-Kairienė, kuri yra Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandraugos vadovė ir „Giesmių giesmelės“ organizatorė.
Šventėje dalyvavo 16 giesmininkų – ir pradinukai, ir vyresnieji, net studentės, kurios tik savaitgaliais sugrįžta į parapijos chorą. Mažiesiems smagiau ir drąsiau, kai šalia – labiau patyrę giesmininkai. Tačiau, kaip ir bažnyčioje, chore – visi lygūs, ir kiekvienas svarbus. O giesmių žodžius greičiau išmoksta mažieji, nors tekstai nėra iš lengvųjų. Štai šiemet reikėjo paruošti giesmę iš senojo liuteroniško giesmyno, nes šventė buvo skirta Reformacijos 500 metų jubiliejui. 
Senąją giesmę „Krikščionys, džiaukimės didžiai!“ jurbarkiečiai atliko naujovišku stiliumi, pritariant gitaroms, mušamaisiais, fleita. Chorui akompanavo vadžgiriškiai muzikantai Henrikas Lukošius, Aldevinas Siriūnaitis, Lina Lukošienė ir Vidas Janušauskas. „Su tokia kompanija vaikams – dar didesnis ūpas, muzika pasidaro ypač rimta. Bet ne rimtoji, o tokia, kuri jiems artima, kokios jie ir klausosi. Senoji giesmė tapo jiems artima, jie palinguodami ir paplodami giedojo, o tekstas – senas, atėjęs iš Liuterio laikų“, – džiaugiasi L. Matuzaitė-Kairienė tokia įdomia ir netikėta senosios giesmės jaunyste.
„Giesmių giesmelėje“ giedojo ir jurbarkiečių tercetas – Matas, Paulius ir Lukas Kairiai. Brolius paruošė mamytė L. Matuzaitė-Kairienė, ir tai, pasak jos, nebuvo sudėtinga, nes berniukai auga su liuteroniškuoju giedojimu, jie mokyklose dainuoja, o gieda parapijos chore, net žaisdami neretai niūniuoja giesmeles.
Paskutinę šventės Švėkšnoje giesmę „Mielas jaunime“ giedojo visa bažnyčia – choristai, jų tėveliai, kunigai. Gražiai derėjo gitaros, būgnai, linksmai skambėjo jauni balsai, spalvingas konfeti apvainikavo giedančios bažnyčios šventę.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook