Gilės – zoologijos sodo gyvūnams

Gilės – zoologijos sodo gyvūnams (0)

2017-12-22

Kauno zoologijos sodo gyvūnams žiema bus soti, nes ir Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytiniai nuvežė jiems gilių. Net 87 kilogramus ąžuolo sėklų pririnko vaikai kartu su tėveliais ir auklėtojomis.

Dalyvavome respublikinėje akcijoje „Gilė“, kurią jau dešimtus metus organizavo Lietuvos zoologijos sodas. Daugiausia gilių gyvūnams pririnkę vaikai buvo pakviesti į šventę. Šioje linksmoje ir įdomioje šventėje zoologijos sode dalyvavo ir „Ąžuoliukas“.

Akcijoje dalyvavo net 383 organizacijos, šeimos bei mokymo įstaigos. Buvo surinkta daugiau nei 16 tonų gilių – ypač naudingo ir kaloringo maisto zoologijos sodo gyvūnams.

Mūsų mokyklą lanko tikri gamtos mylėtojai. Akcijoje dalyvavo „Varpelių“, „Širdukų“, „Giliukų“ grupių vaikai, tėveliai, auklėtojos bei jų padėjėjos. Nuo lietaus įmirkusias giles reikėjo išdžiovinti, perrinkti. Į zoologijos sodą nuvežėme net 87 kilogramus!

Daugiausia gilių pririnko Rugilė Urbaitė iš „Varpelių“ bei Smiltė Grėbliauskaitė iš „Giliukų“ grupės. Prisijungė ir Simas Gvazdauskas iš „Boružiukų“ grupės. Aktyviausi akcijos dalyviai buvo pakviesti dalyvauti šventėje Lietuvos zoologijos sode, kur buvo įteiktos padėkos ir prizai, vaikai išgirdo įdomių pasakojimų ir dalyvavo gyvūnų užimtumo dirbtuvėse.

Į Kauną vyko „Varpelių“ ir „Širdukų“ grupės. Vaikščiodami po zoologijos sodą vaikai stebėjo ir grožėjosi įvairiausiais gyvūnais: nuo didžiulių kupranugarių iki nykštukinių beždžionėlių.

Iš plėšriųjų žvėrių labiausiai patiko liūtai ir tigras. Keliaudami sodo takeliais vaikai atpažino Lietuvos miškų gyvūnus: lapes, vilkus, šernus, šeškus, lūšis ir kitus. Aikčiojo iš nuostabos, kaip vikriai, o kartais labai tingiai plaukiojo ruonis. Terariume užgniaužę kvapą stebėjo gyvates, grožėjosi chameleonais, varanais, krokodilais ir mažais vėžliukais.

Auklėtoja Inga Krikštanienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook