Iš senelių pasakų ir dainų skrynios

Iš senelių pasakų ir dainų skrynios (0)

2009-03-20

Į liaudies kūrybos konkursą-šventę „Tramtatulis" Jurbarko kultūros centre susirinko kelios dešimtys vaikų iš visų rajono kampelių - Vadžgirio ir Veliuonos, Viešvilės, Smalininkų ir Gausantiškių, iš Klausučių ir iš Jurbarko.

Respublikinis vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos konkursas „Tramtatulis" rengiamas kas dveji metai ir dalyvauja jame ne folkloriniai kolektyvai, o pavieniai savo krašto tradicinės liaudies kultūros atlikėjai. Trečiojo „Tramtatulio" konkurso rajoniniame ture dalyvavo 35 vaikai. Paruošti mokytojų ir kultūros darbuotojų jie sekė pasakas, dainavo ir grojo taip, kaip mes galime tik įsivaizduoti senovėje darius mūsų protėvius. Visi jaunieji atlikėjai pasipuošę tautiniais rūbeliais savo išmoktus kūrinėlius atliko nuoširdžiai, o komisija išrinko geriausiuosius, kurie balandžio pradžioje respublikiniame konkurse Kaune atstovaus mūsų rajonui.
Viktoras Andriuškevičius iš Smalininkų (vad. mokytoja Irena Bialoglovienė) pasekė dvi sakmes. Į Kauną važiuos ir pasakotoja Eglė Radvilaitė iš Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos, ją paruošė Inga Petrauskienė.
Dauguma konkurso nugalėtojų su liaudies kūryba draugauja nuo mažų dienų ir yra įvairių folkloro kolektyvų dalyviai. Alma ir Monika Lukošiūtės, Gintarė Ačaitė ir Ieva Tamošaitytė iš Vadžgirio, išmokytos Linos Lukošienės, dainavo pritardamos kanklytėmis. Septintokai jurbarkiečiai Deividas Ivaškevičius ir Aistis Mičulis nuo 2 metukų groja ir dainuoja vaikų folkloriniame ansamblyje „Pasagėlė". Aušra Masteikaitė Mičulė konkursui paruošė ir mergaičių duetą - Elzę Gražulevičiūtę ir Jonę Adomavičiūtę - abi mergaitės irgi muzikuoja „Pasagėlėje" .
Dar vienas A. Masteikaitės Mičulės auklėtinis, sužavėjęs „Tramtatulio" dalyvius, - armonikierius Svajūnas Birgiolas. Septintokas Svajūnas „Pasagėlėje" groja armonika, o meno mokykloje lanko saksofono klasę.
Į respublikinį konkursą važiuos ir Gabrielė Bačiulytė, daug liaudies dainų išmokusi vaikų folkloro grupėje „Imsrė", kuriai vadovauja Birutė Bartkutė.
Jurbarkų darželio-mokyklos mokinys Andrius Sabataitis konkurse dainavo iš savo senelio išmoktą dainą. Konkursui Andrių paruošė Alvyda Latožienė. Andriaus senelio dainą išgirs ir respublikinio konkurso Kaune vertinimo komisija.
Gražiai skambės mūsų krašto dainos, pasakos iš jaunųjų atlikėjų lūpų respublikiniame „Tramtaulio" ture. Ir ne tik konkursui, nes kokie gražūs vaikai, kai kiloja senolių kūrybos lobius.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook