Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kalėdinę eglutę apvilko tautiniu drabužiu

Kalėdinę eglutę apvilko tautiniu drabužiu (0)

2017-12-22

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje gruodžio 7 d. vyko tradicinė, šiais metais – tarptautinė floristinių darbų paroda-konkursas „Žiemos puokštė“. Kartu su moksleiviais iš Lietuvos ir Latvijos konkurse dalyvavo ir Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Atžalynas“. 

Konkursui, kurio tema šiemet buvo ,,Augalais išausta tapatybė“, pateikta net 217 kalėdinių eglučių ir koliažų iš gamtinių medžiagų.

Konkursas buvo skirtas jau besibaigiantiems šiemet Lietuvoje minėtiems Tautinio kostiumo metams, tad visi į eglutes ir kalėdines kompozicijas įdėjo ir kokį nors tautišką motyvą. Komisija vertino kompozicijų meninę raišką ir jų kūrimo technologijas.

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Atžalynas“ į konkursą vežė šešias eglutes ir koliažą „Mažosios Lietuvos delmonas „Gyvybės medis“. Kai komisija apžiūrėjo, įvertino ir paskelbė rezultatus, paaiškėjo, kad viešviliečiai – tarp geriausių kūrėjų.

„Atžalyno“ būrelio narė Aurelija Vaitkutė už kompoziciją „Pušyno gražuolė“ 5-8 klasių grupėje apdovanota Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriaus prizu, o Andželika Girdžiutė, sukūrusį koliažą iš gamtinių medžiagų „Gyvybės medis“ – komisijos prizu. Andželika įvertinta už puikiai augalais išaustą tapatybę. Jos sukurta kompozicija – tai Mažosios Lietuvos moteriško tautinio kostiumo detalė – delmonas.

Kuriant konkursines kompozicijas mokiniams padėjo jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Vaida Jakaitytė bei miškininkė Irena Petrošienė.

Gruodžio 7-oji Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje buvo Atvirų durų diena, tad į konkursą suvažiavę mokiniai ir mokytojai susipažino su šia mokymo įstaiga.

Viešviliečiai pabuvojo medienos ruošos laboratorijoje, pamatė, kokius įrankius ir įrenginius darbe naudoja miškininkai, kiekvienas pasisodino po eglę ar pušaitę.

Pasivaikščioję po kolegiją, išklausę įdomią paskaitą, jaunieji miško bičiuliai apžiūrėjo ir kalėdines kompozicijas, kurias į parodą atvežė kitų mokyklų mokiniai. Juk smagu ne tik savo darbelius parodyti, bet ir į kitų pasižiūrėti, pasisemti idėjų, pasigėrėti ir pasidžiaugti.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook