Kvietė susibičiuliauti su gamta

Kvietė susibičiuliauti su gamta (0)

2018-09-22

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos 1-5 klasių mokiniai dalelę vasaros atostogų praleido stovykloje „Bičiuliai“ – jie pažino savo kraštą ir mokėsi bičiuliškai sugyventi su gamta. 

„Bičiuliai“ buvo mobilūs: dvi dienas veiklos vyko gimnazijoje, trečią keliavome į Palangą, o ketvirtą ir penktą praleidome Panemunių regioniniame parke.

Vaikai susikūrė stovyklos emblemą, pasirinko himną, pasigamino „Stovyklautojo pasą“, susirašė gražaus bendravimo taisykles. Stovyklautojai žaidė judriuosius žaidimus, piešė, šoko, dainavo, jiems padėjo mokytojos Genovaitė Jokubauskienė ir Daiva Jurevičienė.

Mokykloje veikė kūrybinės dirbtuvėlės. Su mokytoja Loreta Grygeliene vaikai kepė Veliuonoje populiarius sausainius, o mokytoja Daiva Stankūnienė mokė projektuoti statinius iš popieriaus, juos dekoruoti mūsų kraštui būdingais ornamentais. Kaip pasigaminti molinių žaislų, papasakojo mokytoja Dalia Gineitė.

Kartu su Panemunių regioninio parko specialistėmis Vaida Mozūraitiene ir Egle Kupstaityte apkeliavome Veliuonos žymiausius objektus ir gamtos paminklus bei atlikome žinių ir pastabumo reikalaujančias užduotis.

Palangoje, gintaro galerijoje „Amber“ apžiūrėjome gintaro dirbinius, išmokome atskirti tikrą gintarą nuo netikro. Meistrui padedant, pasigaminome po gintarinį pakabuką. Pabuvojome Gintaro muziejuje, esančiame Palangos dvare. Čia matėme galybę natūralių gintarų, kuriuos padovanojo jūra.

Eidami jūros link gėrėjomės parku, jo nuostabiais medžiais ir kitais augalais, skulptūromis, tvenkiniuose gyvenančiomis antimis. Užlipę į Birutės kalną, grožėjomės atsivėrusiu vaizdu į jūrą, kuri mus pasitiko didžiulėmis bangomis. Kelionės pabaigoje pabuvojome prie grojančio ir šokančio fontano.  

Ketvirtą dieną stovykla persikėlė į Panemunių regioninio parko direkciją. Parko direktorius Mindaugas Janušonis palinkėjo sėkmės atliekant gamtamokslines užduotis bei gerai praleisti laiką.

Pėsčiomis nužygiavome į Panemunės pilį, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Mažoji archeologija – pažinkime Panemunės pilį“. Gidas Marius Jakilaitis supažindino su pilies istorine praeitimi. Archeologinėje perkasoje ieškojome praeities dirbinių, mokėmės juos įvardyti. Pabandėme sukurti ir nupiešti savo giminės herbinį koklį.

Sugrįžę į stovyklą vakare surengėme koncertą – dainavome, šokome, deklamavome. Uždegėme draugystės laužą, kepėme dešreles ir bulves, kalbėjomės ir klausėmės miško ošimo.

Ryte vykome į Žvyrių ir Skirsnemunės kaimus su anketomis ,,Viskas iš pieno produktų“ ir ieškojome žmonių, kurie galėtų atsakyti į klausimus. Vėliau atlikome užduotį ,,Šliaužiantys ir skraidantys gyviai“. Reikėjo pagauti ir su specialistės Eglės pagalba įvardyti kuo daugiau įvairių gyvių.

Pamokos mokyklos suole reikalingos, o pamokos gamtoje – nepakartojamos ir nepamirštamos.

Svietlana Mickuvienė

ir Loreta Pocienė, stovyklos vadovės« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook