Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Matas džiaugiasi sulaukęs rugsėjo

Matas džiaugiasi sulaukęs rugsėjo (0)

2018-09-22

Naujamiesčio progimnazijos 5B klasės mokinys Matas Matonas per atostogas, nors jos nebuvo nuobodžios, laukė rugsėjo ir vėl prasidėsiančių karatė treniruočių „Kumite“ klube. Penktokas jau turi nemažai sportinių trofėjų, bei didelį tikslą ir pasiryžimą jo siekti. 

Birželį Matas dar treniravosi, dalyvavo „Kumite“ klubo stovykloje, paskui atostogavo. Bet vasara be treniruočių berniukui nelabai smagi. Nors įspūdingos buvo ir atostogos. „Visą vasarą važinėjau kartingais Smalininkų kartodrome“, – sakė berniukas. Tokią dovaną jam padovanojo krikšto tėtis.

O tėtis Matą triskart per savaitę – atveža iš Girdžių į treniruotę Jurbarko „Kumite“ sporto klube. Ir sportuoti Matą paskatino tėtis, mama ir sesė, seniai, kai jam buvo tik ketveri metai, o pirmosios jo treniruotės buvo „Nykštuko“ vaikų darželyje.

Į „Šviesos“ redakciją Matas atėjo pasipuošęs baltu kimono – tai karatė sportininkų apranga ir atsinešė 3 taures ir keletą medalių. „Turiu 14 taurių ir panašiai tiek pat medalių, bet čia atsinešiau pačias svarbiausias: pirmoji – 2014 m. iškovota Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro taurė, kita – šių metų „Baltijos taurė“ – tose varžybose užėmiau pirmąją vietą, trečioji irgi iš „Baltijos taurės“ – 2017 m. užėmiau antrą vietą“, – pasakojo Matas.

„Baltijos taurės“ varžybos vyksta Klaipėdoje, o Matas svajoja ir apie didesnes arenas. Jo tikslas – pasiekti pasaulio čempionatą!

Matas nežino, ar iš „Kumitė“ klubo kas nors jau yra dalyvavęs pasaulio čempionate, bet Europos – taip.

„Marius Lukšys Europos čempionate yra užėmęs pirmą vietą, o Ignas Taurazevičius trečią vietą, kiek žinau“, – sakė berniukas. Marių ir Igną Matas pažįsta, su Ignu kartu treniruojasi, ir jie visiškai nėra pasikėlę, iš jų galima šio bei to pasimokyti.

Beje, treniruojasi girdžiškis ne su bendraamžiais, bet su vyresniais sportininkais – penkiolikmečiais.

„Vienmečiams sunku su manim, man su jais – per lengva“, – sako Matas. O treneris Artūras Enčeris primena, kad kyokushin sportininkai sako: „Lengvas kelias – ne mūsų kelias“, o Matas pasiryžęs daug dirbti. Treneris apie Matą sakė trumpai: „Geras, perspektyvus, motyvuotas. Sistemingai lankantis treniruotes.“ O berniuko tėtis paantrino, kad nė karto nebuvo taip, kad sūnus bandytų išsisukti nuo treniruotės.

„Varžybose išskirsto į grupes pagal svorio kategorijas ir parenka priešininkus. Kai prasideda kova, negali mušti į galvą ar į kojas. Yra taisyklės, negali bet kaip muštis“, – pasakoja Matas ir priduria, kad, nors karatistai yra stiprūs, muštis išvis yra netinkamas užsiėmimas.

Matas neabejoja, kad treniruotis geriau nei sėdėti prie kompiuterio. Beje, kompiuteriui jis irgi turi laiko – dvidešimt minučių vakare, ir tiek užtenka.

Mokykloje Matui labiausiai patinka, žinoma, kūno kultūra, dar – matematika. Ir visokių būrelių mokykloje yra. Į chorą jis nenorėtų, bet į kvadratą būtų neblogai, tik laiko jau neužtenka. Bendraamžiams, kurie dar nėra pasirinkę ir galbūt guodžiasi, kad po pamokų nėra ką veikti, Matas pataria sportuoti. „Sportuokit, nes tai yra sveikata. Bet reikia turėti tvirtą valią ir pasiryžimą. O kas moka dainuoti, tegul dainuoja!“, – sakė berniukas.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook