Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mažieji mokėsi gyventi sveikai

Mažieji mokėsi gyventi sveikai (0)

2018-11-21

„Nykštuko“ lopšelyje-darželyje spalio 15–19 d. vyko ekologinė sporto savaitė „Sportuoju ir gamtą tausoju“ pagal sveikatinimo projektą „Judėk, draugauk ir sveikas auk!“

Renginiuose daug dėmesio skirta ekologijos, aplinkosaugos švietimo, sveikos gyvensenos idėjoms populiarinti, nes gyventi sveikai, būti judriam svarbu ir mažam, ir dideliam. 

Pirmąją aktyviosios savaitės dieną surengta akcija „Tvarkau darželio kiemą“ visus subūrė bendrai veiklai. Nebuvo nė vieno abejingo savo darželio lauko aikštelei, visi norėjo, kad aplinka taptų daug švaresnė ir sveikesnė. Juk daug maloniau ir mankštintis ne tik sporto salėje, bet gryname ore!

Kitą dieną visose amžiaus grupėse vyko edukacinės valandėlės apie atliekų, šiukšlių rūšiavimą, gamtos saugojimą. Šią dieną užsibrėžėme tikslą paaiškinti vaikams sveiko gyvenimo būdo nuostatas, priminti ekologijos svarbą bei visų atsakomybę už švarią aplinką, bendruomeniškumą, pagalbą, bendro gėrio siekį.

Savaitės viduryje vaikų laukė žaismingos, įdomios veiklos su netradicinėmis priemonėmis, žaislais. Estafetėms, žaidimams panaudojome antrines žaliavas – plastmasinius butelius, indelius, skardines, įvairaus dydžio kartonines dėžes, popierinius kamuolius ir kitus daiktus. Linksminomės ir žaidėme su netradicinėmis „sporto“ priemonėmis.

Kad vaikai būtų sveiki, fiziškai aktyvūs, stiprūs ir žvalūs, jiems būtina žinoti ir apie sveiką, ekologišką maistą. Tam ir skyrėme sveiko, ekologiško maisto dieną „Gyvenk sveikai, prisijunk ir tu!“ Visose grupėse pasklido malonūs, gardūs kvapai. „Spalviukų“ grupės vaikai gamino mišrainę, „Sveikuoliai“ atsakingai ruošė sveikuolių salotas, „Spinduliukų“ grupė gėrė gardžias iš namų atsineštų žolelių arbatas, o pas „Kodėlčiukus“ svečiavosi Kasparo mama Inga, kuri vaikams papasakojo, kiek ir kokių patiekalų galima pagaminti iš obuolio. Visi vaišinosi sveikais iš obuolių pagamintais saldainiais, ragavo ekologiškų sulčių.

Paskutinę dieną visų vaikų laukė erdvės, skirtos piešti. Piešti vaikai labai mėgsta! Darželio kiemas pasipuošė nuostabių, keisčiausių formų, fantazijų piešiniais, kuriuose atsispindėjo noras augti sveikais, žvaliais žmonėmis. Mes, pedagogai ir tėveliai, džiaugiamės darbais, vaikų kruopštumu, į kiekvieną piešinį įdėta meile.

Irena Povilaitienė,

vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook