Miško gėrybių festivalyje

Miško gėrybių festivalyje (0)

2018-10-27

Spalio 19 d. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje vyko Miško gėrybių festivalis. Šią šventę gimnazijos pradinukams ir ikimokyklinukams surengė mokytoja Loreta Pocienė su jaunųjų miško bičiulių būreliu bei Panemunių regioninio parko specialistėmis.

Visą savaitę mažiausieji gimnazijos mokinukai rinko miško gėrybes, gamino iš jų įvairius darbelius, kūrė meniškas kompozicijas. „Darbelių buvo daug, visi atlikti kūrybiškai, vaikai šauniai padirbėjo!“ – džiaugėsi festivalio sumanytojos ir visi, kurie šventėje dalyvavo, žiūrėjo, gyrė ir vertino vaikų darbelius.

Buvo išrinkti kūrybingiausių darbelių autoriai, išradingiausi vaikai. Festivalio diplomėliai už miško gėrybių kūrybiškiausią panaudojimą įteikti priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniui Vakariui Puidokui, antrokei Vytei Matijošaitytei, ketvirtokėms Tomai Lukrecijai Armonaitei ir Emilijai Jonikaitei.

Rudenį su krepšeliais į mišką dažniausiai keliaujame rinkti grybų. Tačiau reikia juos pažinoti. Kuo anksčiau pradėsi pažindintis, tuo geriau. Todėl Panemunių regioninio parko vyriausioji specialistė Eglė Lopšaitienė mokinukams pasakojo ir rodė, kurie grybai valgomi, o kurie nuodingi. Bet nuodingi žmogui, o miško gyvūnams naudingi. „Juk gyvūnai neturi vaistinių ir negali nusipirkti vaistų, tad grybai jiems kaip vaistai“, – sakė biologė Eglė. Ji paaiškino vaikams, kaip elgtis miške, kad nepaklystum, ir kokios yra grybavimo taisyklės. Taip pat buvo kalbėta, kokių dar gėrybių, be grybų, galime rasti miške.

Po tokių įdomių ir naudingų paaiškinimų ir pašnekesių kita regioninio parko specialistė – Vaida Mozūraitienė trečių ir ketvirtų klasių mokiniams išdalijo užduotis. Kaip pamokoje! Tačiau buvo smagu gerokai pasukti galvas, pasitelkti turimas žinias, net paprašyti mokytojos pagalbos, sužinoti, išsiaiškinti ir teisingai atlikti užduotis.

Ir žemesniųjų klasių mokiniai gavo užduotėles. Jiems reikėjo atpažinti medžių lapus, o atpažinus – nuspalvinti.

Šauni buvo šventė! Įdomi, naudinga, kūrybiška.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook