Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Netikėto skonio atostogos

Netikėto skonio atostogos (0)

2017-07-22

Jurbarko vaikų dienos užimtumo centre netyla vaikų balsai – tarsi nei atostogų, nei vasaros nebūtų. Betgi yra! Dienos centras visą vasarą vykdo projektą „Sveika vasara – sveikos atostogos“, todėl kasdien įdomiai, sveikai ir skaniai čia stovyklauja keliasdešimt miesto vaikų.

Sveika vasara

Jurbarko vaikų dienos užimtumo centras, gavęs viešosios įstaigos „Humana People to People Baltic“ finansavimą projektui „Sveika vasara – sveikos atostogos“ įgyvendinti, gali priimti daugiau vaikų – per mokslo metus centrą paprastai lanko 30, o vasarą stovyklauja 40 vaikų.

Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė neabejoja vaikų užimtumo poreikiu ir vasarą. Nors į stovyklą, taip čia visi vadina šį projektą, priimami vaikai nuo 4 iki 16 metų, daugiausia sulaukta jaunesnių, kuriems namuose vieniems ir nejauku, ir nesaugu. Ši stovykla, kuri vaikučių tėveliams nieko nekainuoja, nesutalpino visų norinčių.

Vasarą vaikų užimtumo centre leidžiantiems mažiesiems jurbarkiečiams ruošiami ne tiki pietūs, bet ir pavakariai. „Humanos“ finansuojamas projektas suteikia galimybę produktus pirkti iš ūkininkų, tai nenumatyta, pasak K. Vančienės,  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamuose projektuose. Daržoves stovyklautojams tiekia Virginija ir Rimas Maceikiai iš Skirsnemuniškių, o pieną ir jo produktus – girdžiškė sūrininkė Svajonė Vaicekauskienė.

Projekto „Sveika vasara – sveikos atostogos “ vadovė Sandra Mielkaitytė sako, kad šviežūs naminiai produktai pateikia daug staigmenų ir stovyklautojams, ir jų vadovams: „Matytumėt, kaip noriai vaikai geria pieną! O sriuboje tirpstanti naminė grietinė jiems buvo tikras bestseleris!“

Be daugybės smagių vasariškų užsiėmimų, daugiausia lauke, vaikai patys gamina valgyti – verda sriubas, kepa blynus ir kepsnius, pjausto ir maišo salotas, daro ledus ir kokteilius. Patys serviruoja stalus, plauna indus, patys budi ir prižiūri, kad viskas būtų švaru ir tvarkinga.

„Tikslas – išmokti skaniai, sveikai, paprastai iš natūralių produktų pasidaryti valgyti. Darome kartu, žinoma, ne iškart su visais vaikais. Patys pjausto, patys kepa, patys plauna. Analizuoja situaciją, nuo ko pradėti ir kuo užbaigti, kaip patiekti... Viskas nuo A iki Z“, – sako projekto vadovė.

Be S. Mielkaitytės, su vaikais dirba Ligita Bakūnovaitė ir Vilija Mažintienė bei savanorės – kaunietė Janina Podžeckaitė ir jurbarkietė Inta Naujokaitė.

Kūryba virtuvėlėje

Pasak projekto „Sveika vasara – sveikos atostogos“ vadovės S. Mielkaitytės, valgio gaminimas irgi yra kūrybiškumo mokykla. „Šiandien virėm labai skanią pomidorų sriubą. Pirmą kartą darėm švedišką stalą – vaikai buvo labai nustebę“, – sako Sandra.

Netikėtų atradimų virtuvėje būna kasdien. „Dabar jau mokėsiu kepti kepsnius. O Sandra man padėjo pakepinti saulėgrąžas – jas supylėm į salotas!”, – pasakoja Viltė. Tomas prisipažįsta čia išmokęs plauti indus ir pasidžiaugia, kad namie su mama gamins valgyti. Šešiametė Ugnė pasigiria indus mokanti plauti jau seniai, pasipasakoja, kad labiausiai jai patinka ledai ir žaidimai.

Kiekvienas stovyklautojas turi savo buteliuką vandens. Vandenį reikia gerti lašiukais, skaniausias iš krano arba iš šaltinio – paaiškina Vasarė. Dar mergaitė išmoko daryti salotas: kopūstus reikia supjaustyti labia smulkiai, dėti grietinės ir pakepintų saulėgrąžų. O kepant kotletus, kai apskrunda, reikia apversti. Kotletus vaikai valgė su paraugintais agurkais, kuriuos užraugė broliai Robertas ir Vilius.

Kai virtuvėlėje šeimininkauja mažieji, ten vyksta tikra kūryba. Ant viryklės dedamos dvi keptuvės – vienoje kepa mėgstamiausi vafliniai blynai, kitoje – duona su akute, vaikų vadinama pirato akimi. Išmoningas patiekalo pavadinimas – labai svarbu, tuomet viskas būna dar skaniau.

Eilutė prie batuto

Žaidimai – privaloma atostogų dalis. Stovyklautojams įvairiausių žaidimų lauke ir viduje pasiūlo vadovės. Čia mėgstama žaisti kamuoliu ir stalo žaidimus, pasivaržyti vienam su kitu ir komandomis.

Savanorė Inta su vaikais sportuoja, visi lanko jos vedamas jogos treniruotes – atskirai berniukai ir mergaitės. Ligita moko vaikus rankdarbių, net prie siuvamosios mašinos mažuosius stovyklautojus pasodina. Dabar siuvami pirkinių krepšeliai su išsiuvinėtu Jurbarko vaikų dienos užimtumo centro logotipu – kruopštumo ir atidumo reikalaujantis darbelis.

Visų mėgiamas pėdšoklys – taip vaikai pavadino tik čia, dienos centre, žaidžiamą žaidimą. Nors ant asfalto spalvotomis kreidelėmis nupieštą pėdšoklį kartais nuplauna lietus, jis vėl nupaišomas ir prie jo rikiuojasi būreliai stovyklautojų.

Eilutė susidaro ir prie kieme stovinčio batuto – tai dar viena linksma vasarotojų pramoga.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook