Nuskambėjo jaunųjų pianistų festivalis

Nuskambėjo jaunųjų pianistų festivalis (0)

2018-11-21

Ketvirtasis respublikinis jaunųjų pianistų festivalis „Rudens spalvos“ labai laukiamas. Šiemet jis vyko Gelgaudiškio dvare.

Klausytojai galėjo pasidžiaugti puikiu koncertu, dalyviai pasisėmė sceninės patirties, išbandė jėgas naujuose žanruose, o pedagogai pasidalijo profesine patirtimi.

Gelgaudiškio dvaras – vienas seniausių dvarų ansamblių Lietuvoje, rekonstruotas XIX a., o parkas yra vienas didžiausių Lietuvos parkų (118,5 ha), pasižymintis sudėtinga struktūra, kur griežtos geometrinės formos pereina į natūralią Nemuno šlaitų girią. Parke įrengtas pažintinis takas, organizuojamos teatralizuotos ekskursijos, o už 800 m yra maža laivų prieplauka su įrengta aikštele.

Atsivėrus restauruotiems dvaro rūmams, ypač suaktyvėjo meno sklaida. Koncertai vyksta  ne tik didžiojoje menėje, bet, kai geras oras, ir nuostabioje lauko terasoje. Atvyksta meno kolektyvai iš visos Lietuvos, organizuojami klubiniai judėjimai, parodos bei profesionaliosios muzikos koncertai.

Džiugu, kad meno mokyklų mažieji menininkai taip pat turi galimybę čia muzikuoti.

Festivalyje dalyvavo Marijampolės, Kauno A. Kačanausko, Šakių ir Jurbarko meno mokyklų mokiniai. Sėkmė ir gausūs aplodismentai lydėjo šiuos mūsų mokinių pasirodymus: Pauliaus ir Mato Kairių, Vėjos Stanaitytės ir Povilo Gudaičio fortepijoninius ansamblius, Sandros Spaustynaitytės ir Alano Užemecko instrumentinį ansamblį bei Agnės Gerulaitytės, Arno Labanausko ir Dominyko Mačiežos trio. Juos paruošė fortepijono mokytojos Jovita Misiūnienė, Danutė Švedienė ir Rosita Česnulevičiūtė bei saksofono mokytojas Marius Murauskas. Dėmesys ir šiluma lydėjo visus dalyvius.

Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Šakių meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis pasidžiaugė nuostabia švente, įteikė padėkas renginio organizatorėms Gintvilei Samajauskienei, Laimai Stanaitienei bei visiems dalyviams ir pakvietė vaikučius į ekskursiją po dvarą, o mokytojus į seminarą.

Edukacinėje programoje, vaikštinėjant po dvaro menes, vaikai sužinojo dvaro istoriją, mokėsi dvaro etiketo, dalyvavo viktorinoje ir gavo saldžių prizų. Vėliau vaikams ponia persirengusi profesionali šokių mokytoja vedė šokių pamoką. Kitoje menėje jie mokėsi senųjų žaidimų. Po užsiėmimų vaikai užlipo į dvaro stogo apžvalgos aikštelę. Ekskursijos pabaigoje buvo vaišinami kropeliais. Tuo tarpu mokytojai dalyvavo seminare ,,Muzikos mokytojo ir ugdytinio bendravimas ir bendradarbiavimas siekiant gerų darbo rezultatų“.

Rosita Česnulevičiūtė, vyresnioji fortepijono mokytoja« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook