Palangoje sveikinosi su jūra ir Prezidente

Palangoje sveikinosi su jūra ir Prezidente (0)

2017-08-19

Liepos paskutinį savaitgalį Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos Jurbarko, Vadžgirio, Raudonės, Šimkaičių ir Girdžių vaikų dienos centrų vaikai, po du iš kiekvieno centro, dalyvavo socialinėje akcijoje-projekte „Pasveikink jūrą Palangoje 2017“. 

Šią socialinę akciją, kurios dėka šimtai vaikų gali pamatyti jūrą, antrus metus iš eilės organizuoja Palangos miesto savivaldybė, taip prisijungdama prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“. Tą savaitgalį į Palangą suvažiavo 550 vaikų iš visos Lietuvos. Akcijoje dalyvauti buvo kviečiama po 10 vargingiau gyvenančių šeimų vaikų iš kiekvienos savivaldybės. Palangos savivaldybė pasirūpino mažųjų nakvyne, maitinimu bei pramogomis.

Vaikus į pajūrį lydėjome kartu su projektų buhaltere Jurgita Čiauškiene. Ankstyvą šeštadienio rytą prie Palangos universalaus sporto centro mus pasitiko renginio organizatoriai ir šios akcijos iniciatorė Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. Laukdami atvykstant kitų dalyvių vaikai piešė ant marškinėlių, kuriais vėliau pasipuošė renginio vedėjas Tautvydas. Vaikams tai suteikė daug džiaugsmo!

Pirmiausia vyko trumpa žaismingo šokio, kurį renginio dalyviai ruošėsi parodyti šalies Prezidentei, pamoka. Paskui lydimi Palangos mero Šarūno Vaitkaus bei žaismingai nusiteikusių animatorių, dainuodami bei skanduodami „Jūra! Palanga!“ kurorto gatvėmis vaikai patraukė link jūros.

Pirmoji didelė staigmena laukė Jūratės ir Kastyčio skvere – čia akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius pasitiko šalies Prezidentė D. Grybauskaitė. Ji džiaugėsi, kad netrukus vaikai ne tik pajus jūros kvapą, bet ir pamatys, kokia gi ji yra.

Spindinčios vaikų akys, nesuvaidintos emocijos ir šypsenos pirmą kartą išvydus jūrą atsispindėjo ir bendroje nuotraukoje, kurioje šventės dalyviai ant jūros tilto įsiamžino su Prezidente bei Palangos meru.

Vaikai nekantravo keliauti į paplūdimį ir išbandyti jūros bangas bei kitas atrakcijas, kurias jiems paruošė animatoriai ir savanoriai. Vaikai statė svajonių miestą, žaidė sportinius žaidimus. Besimaudančius mažuosius akylai prižiūrėjo Palangos gelbėtojų tarnyba.

Praleidę nemažai laiko paplūdimyje vaikai pajūriu keliavo link Birutės parko, kuriame buvo surengtas piknikas. Išalkę pramogautojai parke užkando, atsigaivino ledais ir žiūrėjo šunų pasirodymą. Kiekvienai savivaldybės delegacijai buvo įteikta bendra renginio nuotrauka.

Laisvu pavakario laiku su vaikais apsilankėme Gintaro muziejuje, žiūrėjome amerikietiškų automobilių sąskrydžio paradą. Vakare akcijos dalyviai žaidė edukacinius žaidimus, žiūrėjo animacinį filmą ir bendravo su policijos draugu Amsiu.

Nakvojome mokyklos klasėse, ant savo atsivežtų miegmaišių ar čiužinukų. Pasidalijus dienos įspūdžiais miegoti buvo smagu!

Sekmadienį laukė pilna pramogų diena. Palangos vasaros parke mažųjų laukė pusryčiai – kareiviška košė, paskui nemokami batutai ir kinologų pasirodymas. Labiausiai mažiesiems patiko ir įsiminė putų šou. Besitaškant putose buvo daug juoko ir džiaugsmo. Diena tęsėsi maudynėmis jūroje, įvairiomis sportinėmis rungtimis paplūdimyje.

Vaikai, nors ir išvargę, bet labai patenkinti, keliavo namo. Kaip sakė viena vaikų dienos centro mergaitė, tokios pramogos galėtų vykti kiekvieną savaitgalį, nes dar daug vaikų nematė jūros. Visi vienbalsiai tvirtino, kad patiko viskas!

Gintarė Dobilaitė,

Lietuvos samariečių Jurbarko krašto

bendrijos Vaikų dienos centrų

projektų vadovė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook