Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Po sėkmingų metų – džiaugsmingos atostogos

Po sėkmingų metų – džiaugsmingos atostogos (0)

2017-07-01

Antano Sodeikos meno mokyklos fortepijono mokytoją Jovitą Misiūnienę džiugioms atostogoms nuteikė jos mokinio antroko Dominyko Mačiežos pasiekimai. Birželio pradžioje jaunasis pianistas tapo tarptautinio konkurso „Olimpo muzicale“ laureatu, o šis konkursas Dominykui buvo jau ketvirtasis. 

Laurai – sodeikiečiams
Į pirmąjį tarptautinį konkursą – „Rimini Fest“ Italijoje Dominykas vyko dar būdamas pirmokas, buvo jauniausias dalyvis ir, nepaisant to, pelnė pirmąją vietą. Tame pat konkurse puikiai pasirodė ir mokytojos J. Misiūnienės mokinys Simonas Kaminskas – antra vieta. Taip sakant, atvažiavo sodeikiečiai ir nuskynė laurus!
Tų pačių metų gruodį Dominykas dalyvavo Austrijoje, Vienoje, vykusiame konkurse „Edelveisas“, ten grojo ypatingu „Fazioli“ firmos instrumentu, šį pavasarį – konkurse „Prahos žvaigždės“ Čekijoje, o paskutinį šiais mokslo metais apdovanojimą parsivežė iš tarptautinio konkurso „Olimpo muzicale“, kuris birželio 6-8 d. vyko Prienuose. 
Į Prienus, pasak mokytojos J. Misiūnienės, suvažiuoja ypač stiprūs konkursantai iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos, Lietuvai atstovavo ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai – iš viso apie 300 dalyvių. Konkurso ypatumas tas, kad dalyviai skirstomi ne pagal instrumentus, bet pagal amžių. „Čia vienoje amžiaus grupėje pasirodo ir pianistai, ir grojantys pučiamaisiais, styginiais instrumentais, marimba, cimbolais, latviškomis kuoklėmis... Ir visiems tie patys vertinimo kriterijai“, – pasakojo mokytoja.
Grupėje, kurioje grojo Dominykas, buvo 21 dalyvis. Pirma vieta atiteko smuikininkui iš Rusijos, antra – gitaristui iš Estijos, trečioji – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos jaunajam pianistui. Dominykas grojo Antonio Diabelli „Sonatiną“ ir Dženifer Linn „Mistišką noktiurną“. 
„Dominykas gali labai gražiai groti, juo labiau kad jį skatina, palaiko ir į konkursus veža tėveliai“, – sakė mokytoja, neabejodama, kad jis dar ne viename konkurse skins laurus.
Linkėdama savo mokiniams gražaus muzikavimo, mokytoja sakė, kad būna ir kitaip: „Kasmet sunkėja kūriniai, ir didėja noras negroti – turiu ir tokių pavyzdžių.“ 
Grojo keturios seserys
Su noru negroti vaikystėje susidūrė ir pati mokytoja. Ji augo Kiduliuose, ir muzikos mokykla ten buvo. „Buvom keturios seserys, ir visas tėvai leido į muzikos mokyklą. Kai nenorėdavom groti, tėtis sakydavo: „Aš geriau žinau, ko jums reikia“, ir jis buvo teisus“, – pasakoja J. Misiūnienė. 
Baigusios mokyklą seserys groti irgi nebenorėjo, tėvų nupirkti instrumentai tik užėmė vietą kambaryje, ir tėtis leido juos nešti ant aukšto. „Nė vienas darbas nebuvo taip greit padarytas“, – prisimena mokytoja. 
Bet kai pradėjo studijuoti – dvi pasirinko muziką, dvi – filologiją – sesėms instrumentų vėl prireikė, jie buvo nukelti nuo aukšto. Tada tik seserys įvertino tėvų pastangas ir norą duoti joms muzikinį išsilavinimą. 
Mokytoja nuo vaikystės matė tėvelių meilę darbui ir grožiui: „Tėtis buvo siuvėjas. Matėm, kad ir prie sunkiausio darbo jis šypsodavosi, būdavo laimingas. „Kad tik to darbo nepritrūktų!“, – sakydavo. O mama – didelė gėlininkė, ir aš dabar rausiu tuos jos gėlynus.“
Pianinas neatostogauja
Po konkurso Prienuose prasidėjo atostogos, tačiau Dominykui smagiau kalbėti apie grojimą, ne apie atostogų pramogas.
„Italijoj, Austrijoj, Čekijoj laimėjau pirmą vietą, o Prienuose – trečią. Austrijoje grojau geriausiu Europoje fortepijonu – jis gražiai skamba ir smagiai groja. O aš turiu pianiną „Ryga“, jis mamos išlaikytas nuo vaikystės. Labai smagu groti mamos instrumentu“, – pasakoja Dominykas. 
Savo pianino Dominykas atostogauti neišleidžia, groja kasdien. „Grįžęs iš „Olimpo muzicale“ aš jau spėjau išmokti du kūrinius. Nelabai dar, bet jau pusėtinai“, – pasigiria. Ir tikrai yra kuo girtis, nes namų darbų vasarai mokytoja neuždavė, tiesiog jam patiko konkurse girdėti kūriniai – „Ispaniškas šokis“ ir „Mažytis negriukas“.
Ar sunku visada užimti pirmas vietas? „Ne visada pirmas, – pataiso Dominykas. – Prieš konkursą kokį mėnesį reikia kiekvieną dieną eiti į muzikinę, ir savaitgaliais.“ 
Groti yra mėgstamiausias Dominyko užsiėmimas. Jis jau nusprendė, kad antruoju instrumentu rinksis saksofoną, juo galima groti ansamblyje ir orkestre. Groti orkestre Dominykui patiktų. Kol kas jis groja ansamblyje „Dukart trys“ – trys smuikininkės ir trys pianistai. Ansamblis groja mokytojo ir kompozitoriaus Kęstučio Vasiliausko kūrinius, o kartais kartu groja ir pats mokytojas. „Jis mėgsta visko prikurti, būna staigmenų!“, – sako Dominykas. 
O kaip jaunasis pianistas atostogauja? Mėgsta važinėti dviračiu, ypač smagu – kartu su tėčiu. Bet tėčiui ne atostogos, ir jis laisvo laiko turi mažai, o darbų daug. Pareigų namuose, ir labai rimtų, turi ir Dominykas: palaistyti augalus, kuriuos kartu su mama pasodino, nupjauti žolę. Dar – pašnekinti šunį, pažvejoti tvenkinyje, kur smagiai kimba karosiukai ir karpiai. 
Rytoj Dominykui sukaks devyneri metai. Smagu švęsti gimtadienį, ir atostogauti smagu!« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook