Pradinukai išmoko mažųjų pareigūnų abėcėlę

Pradinukai išmoko mažųjų pareigūnų abėcėlę (0)

2009-05-22

Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos pradinukai prieš atostogas gavo gražią dovaną - Seimo narys Bronius Pauža vaikams padovanojo poeto Jono Endrijaičio knygelę „Mažojo pareigūno abėcėlė" ir į susitikimą su moksleiviais atsivežė knygelės autorių.

Tiek svečių, kiek pas Naujamiesčio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokinius atvyko gegužės 4-ąją, mokykloje greičiausiai dar nėra buvę. Apie savo darbą ir įdomius nutikimus vaikams papasakojo ugniagesiai, muitininkai, policijos pareigūnai, bet smalsiausiai vaikai žvalgėsi į knygelės autorių, salėn atsinešusį gitarą. Ką jis pasakys, laukti ilgai nereikėjo - papasakojęs apie savo vaikystę Smalininkuose, J. Endrijaitis pasiūlė pradinukams kartu versti knygelės lapus, ir ne skaityti, o dainuoti parašytas eiles. Dailininkė Eglė Vertelkaitė pasistengė, kad knygelė būtų graži ir spalvinga, todėl pasiūlymas vaikams labai patiko. Versdami po puslapį, jie smagiai traukė dainą apie tėčio švarką apsivilkusį mažąjį pareigūną, darantį tvarką ne tik savo kieme, bet ir drausminantį tartum supermenas lakstantį dėdę Beną, ant tvorų rašinėjančius paauglius ir šuns vedžioti nemokantį dėdę.
Kai vaikai dainuoti pavargdavo, savo žodį tardavo į svečius atvykę pareigūnai. Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniajam inspektoriui Valdui Juozapaičiui labiausiai rūpėjo, kad vasarą vaikai elgtųsi saugiai. Jis prašė nedeginti žolės, per sausrą nekurti laužų, nepalikti neužgesintų laužaviečių, jei nėra suaugusiųjų - nebristi į vandenį. „Kai atsitinka nelaimė, mes skubam į pagalbą, bet ne visada spėjam išgelbėti vaikus nuo pražūties, todėl turi išmokti patys saugotis nelaimių", - sakė V. Juozapaitis.
Policijos pareigūnė Simona Karosaitė gyrė Naujamiesčio vidurinės mokyklos pradinukus, kad jie daug išmoko dalyvaudami saugaus eismo konkurse „Šviesoforas", ir klausė vaikų, ar jie prisimena, nuo kiek metų ir kur galima važinėti dviračiais ir riedučiais, kuria kelio puse eiti ir ką turėti, kad neužkliudytų automobiliai. Pareigūnas Marius Jazukevičius vaikams padovanojo saugiai elgtis pamokančių filmų.
Dainuojant ir linksmai kalbantis apie pareigūnų darbą, rytmetys pralėkė greit ir smagiai. Net mokytojos iš nuostabos neteko žado, kokį puikų chorą per valandą subūrė iš Vilniaus atvažiavęs poetas. Skambūs jo eilėraščiai patiko nuotykius mėgstantiems vaikams, todėl mokinukai labai džiaugėsi Seimo nario B. Paužos dovana. Mažiesiems renginio dalyviams Seimo narys linkėjo vasarą kuo dažniau vartyti knygelę, kad visada žinotų, kokie pavojai jų gali laukti kieme, gatvėje, gamtoje ir kitose vietose.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook