Skaičiavo išskrendančius paukščius

Skaičiavo išskrendančius paukščius (0)

2017-10-20

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai jau ne pirmus metus atsiliepia į Lietuvos ornitologų draugijos raginimą stebėti ir fiksuoti išskrendančius paukščius. Spalio 1 d. paukščių palydose dalyvavo devyni „Atžalyno“ būrelio nariai.

Stebėti, skaičiuoti ir užregistruoti išskrendančių paukščių gamtos mylėtojai patraukė į dešiniajame Nemuno krante esančias lankas tarp Greičių ir Palėkių kaimų. Bičiulius lydėjo, jiems patarė ir paaiškino, paukščius pažinti padėjo Viešvilės gamtinio rezervato direktorius Algis Butleris ir būrelio vadovė Vaida Jakaitytė.

Šiemet pavyko pastebėti 33 paukščių rūšis. Ypač didelė sėkmė buvo pamatyti vieną puošniausių mūsų krašto paukščių – volungės patinėlį, ankstesniais metais lydėdami paukščius bičiuliai volungių nebuvo pastebėję.

Ornitologų draugija kviečia gyventojus ne tik stebėti išskrendančius paukščius, bet ir juos suregistruoti. Šiemet viešviliečiai užregistravo 263 paukščius. Daugiausia buvo didžiųjų ančių – 106.

Užpildyta stebėjimų lentelė perduota Lietuvos ornitologų draugijai, o jauniesiems miško bičiuliams liko puikios sekmadienio popietės gražių prisiminimų. „Mes turėjome puikią gamtos pamoką, klausėmės paukščių balsų, susipažinome su jų įvairove. Taip pat pasimokėme pažinti augalus braidžiodami po šlapias Nemuno lankas, patyrinėjome aptiktus žinduolių pėdsakus. Gražiai praleidome dieną rudenėjančioje gamtoje“, – džiaugėsi Ilja, Aidas, Teklė, Manta, Gabrielė, Samanta, Miglė, Armanda ir Andželika.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook