Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Startas – raštingumo savaitė

Startas – raštingumo savaitė (0)

2017-09-23

Naujuosius mokslo metus Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinė mokykla pradėjo renginiais, skirtais Tarptautinei raštingumo dienai, kurią pasaulis švenčia rugsėjo 8-ąją. Raštingumo savaitę mokykloje organizavo lietuvių kalbos mokytojos Jūratė Smaliukienė ir Laura Kuncaitienė, o baigiamasis renginys įvyko miestelio bibliotekoje.

Anot dainininko Andriaus Mamontovo, raštingumas – tai ne tik mokėjimas rašyti ar skaityti, bet ir gebėjimas priimti, suvokti ir atsiliepti į užrašytą žodį. Raštingumo pradmenys įgyjami mokykloje, o įgūdžiai tobulinami visą gyvenimą.

Renginiai, skirti šiai dienai, tęsėsi visą savaitę. Mokyklos fojė buvo paruoštas informatyvus stendas. Dešimtokai žiūrėjo ir aptarė J. Saboliaus dokumentinį filmą „Po 450 metų. Mažvydas“. Septintokai, vadovaujami mokytojos Jolantos Pocienės, iliustravo patarles apie kalbą, raštingumą, mokslą, knygų skaitymą. Labiausiai mokiniams patiko Giedriaus Kalašinsko, Alekso Gudžiūno ir Enonos Vaivadaitės iliustracijos.

Rugsėjo 8 d. 6 klasės mokiniai keliavo į miestelio biblioteką – skaitymo šalį. Bibliotekininkė Giedrė Jasinskienė pakvietė šeštokus dalyvauti „Tinginio pamokoje“, kurioje nereikia atsakinėti. Bet tai – tik skambus ir linksmas pavadinimas, nes pamokai iš anksto ir rimtai buvo pasiruošusios ir bibliotekininkės, ir mokytojos, ir mokiniai.

Mokiniai klausėsi sakmės apie kalbų atsiradimą, lietuvių kalbos puoselėtojus, ištraukų iš Justino Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ ir Žemaitės apsakymo „Kaip Jonelis raides pažino“. Buvo perskaitytos ir Lietuvoje žinomų žmonių A. Mamontovo, Viktorijos Daujotytės, Austėjos Landsbergienės mintys apie raštingumą.

Tekstus ir ištraukas skaitė bibliotekininkės G. Jasinskienė, Nina Jonaitienė, mokytojos J. Smaliukienė ir L. Kuncaitienė bei mokiniai Aivaras Adomaitis, Nojus Štulas, Deimantė Kilinskaitė ir Gabija Klimaitė.

Skirsnemuniškiai prisiminė daug patarlių apie raštingumą: Knyga – pasaulį girdanti išminties upė; Kas skaito rašo, duonos neprašo; Be mokslo – kaip be akių; Beraščiui ir akiniai nepadeda ir kt. Bibliotekoje eksponuojamos septintokų nupieštos patarlių iliustracijos.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook