Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Švento Roko draugai keliauja į atlaidus

Švento Roko draugai keliauja į atlaidus (0)

2017-08-19

Pirmadienį prasidėjo Jurbarko Švč. Trejybės parapijos vaikų stovyklėlė, kurioje mažieji parapijiečiai pabandys susidraugauti su šventuoju Roku ir pasiruošti jo tituliniams atlaidams. Draugauti yra smagu, tad ir stovyklą surengusios tikybos mokytojos Rasa Greičiūtė ir Sigita Norkienė jau pirmą dieną vaikams pažadėjo, kad bus linksma.

Stovykla „Švento Roko draugai“ startavo pirmadienį popiet gražiame klebonijos kiemelyje. Stovyklos vadovu paskirtas klierikas Martynas pasveikino vaikus krikščioniškai: Garbė Jėzui Kristui!, o stovyklautojai atsakė kaip pridera: Per amžius!, net ir mažiausiųjų rankelės išdėliojo kryžiaus ženklą.

Kartu su vasaros praktiką Jurbarko parapijoje atliekančiu klieriku saleziečiu Martynu Povilaičiu vaikams stovyklauti padės ir daug suaugusiųjų. „Sigita globos ir guos, jei kam bus liūdna. Dar ji moka daug žaidimų. Irma – muzikantė, kas norės dainuoti ir šokti, turi eiti pas ją. Jai kas sugrius, suduš ar pasipils – pas Aušrą. Lukas – dešimtokas, jis per atostogas turi laiko ir bus mūsų talkininkas. Alina dar susigalvos, ką jums pasiūlys“, – vadovus vaikams pristatė mokytoja Rasa ir pasisakė, kad pati bus administratorė-ūkininkė, besirūpinanti sąrašais, pinigais, telefonų skambučiais, sumuštiniais pavakariams.

Kiekviena diena stovykloje prasideda ir baigiasi Dievui patinkančiais darbeliais – pirmoji prasidėjo giesmele, ir giedojo stovyklautojai šokdami ir mojuodami rankomis Dievui aukštybėse. Tą giesmelę jie jau moka, nes gieda per tikybos pamokas, o kai kurie – ir namuose su tėveliais.

Vakar stovyklautojai šventė Žolinę – ėjo procesijoje su visa parapija, ir buvo nešama relikvija – didžiulis XIX a. rožinis. O šiandien vaikai pradėjo ruoštis šv. Roko atlaidams.

„Mūsų parapijoje švenčiami šv. Roko atlaidai turi labai seną tradiciją, bet ji jau blanksta. Vaikų ir jaunimo į atlaidus ateina nedaug, jaunų šeimų irgi mažai, daugiausia vyresni žmonės. O šv. Rokas buvo labai įdomi asmenybė“, – sakė mokytoja Rasa, sugalvojusi padėti parapijos vaikams susidraugauti su šventuoju.

Reikia išmokti eiti procesijoje, melstis prie Švenčiausiojo Sakramento, žinoti, kad atlaidai nėra tik žmonių suėjimas, bet labai stiprus Dievo prisilietimas. Jei vaikas atvira širdele prie Jo eina, į visą jo šeimą ateina malonių gausa. Mokytis pažinti Dievą ir atsiliepti į Jo meilę.

Šiandien stovyklautojai iškeliauja į Vertimus. „Eisime pėsčiomis keturis kilometrus, bet ne tik tam, kad nueitume – tai bus kelionė su užduotimi. Pasirinksim pačias gražiausias Šviesos kelio stotis, susitiksim Jėzaus draugus, pamatysim, kaip jiems buvo gera būti su Juo“, – pasakojo mokytoja Rasa.

O stovyklautojas Nedas patikino kasdien tuo keliu važiuojantis dviračiu – gražus kelias!

Ta kelione vaikai švenčia šv. Roko vardadienį ir dar – žinomo visame pasaulyje vaikų ugdytojo šventojo kunigo Jono Bosko gimimo dieną. O gimtadieniai visada būna linksmi.

Štai taip pabuvę kartu, paįvairinę atostogų laiką, pasimokę, sustiprinę draugystę su Dievu ir tarpusavio draugystę, mažieji parapijiečiai ir nukeliaus į švento Roko atlaidus, kurie jau ateinantį sekmadienį bus švenčiami Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook