Vasarotojai piešė Lietuvą

Vasarotojai piešė Lietuvą (0)

2017-07-22

Raudonės vaikų dienos užimtumo centre vasarojantys vaikai Valstybės dieną šventė miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė vaikams parengė literatūrinę valandėlę, o piešinių apie Lietuvą parodą paruošė patys vaikai. 

Valstybės dienos šventė Raudonės bibliotekoje prasidėjo „Tautiška giesme“ ir vaikų deklamuojamais eilėraščiais. Bibliotekininkė Rima Šalnaitienė mažiesiems raudoniškiams pateikė 19 įdomių faktų apie Lietuvą ir pakvietė dalyvauti viktorinoje „Ką žinai apie savo šalį?“. Vaikai atsakinėjo į pateiktus klausimus, o ko nežinojo, išgirdo ir dabar jau žino.

Paskui vaikai susėdo piešti ir netrukus pristatė parodą „Brangi, sava, nepaprasta tautos istorija“. O tuo metu šventišką vaišių stalą paruošė dienos centro darbuotojos Regina Meškauskienė ir Nida Kukliauskienė.

Tai tokia linksma buvo Valstybės, arba Mindaugo karūnavimo dienos, šventė. Bet ir kitos dienos Raudonės vaikų dienos užimtumo centre įdomios. Vasarą centrą lanko apie 25 vaikus, ateina tada, kai saulutė jau būna gerokai palypėjusi dangaus skliautu ir sušildžiusi pasaulį.

Tik saulutės norėtųsi daugiau, tuomet kur kas smagiau pasivaikščioti po gražiuosius Raudonės parkus, pažaisti ir pasimankštinti sporto ir treniruoklių aikštelėse. Niekada, pasak R. Meškauskienės, tie pasivaikščiojimai nebūna be tikslo – reikia pažinti daugybę įvairiausių žolelių ir medžių, pasidairyti į paukščius ir pasiklausyti jų balsų, prisirinkti vaistažolių arbatai, kankorėžių ir gražių šakelių – darbeliams, kad netektų nuobodžiauti, kai lietutis sugins po stogu. O kai vėjelis nupusto tamsius debesis, smagiausia iškylauti gamtoje, ir ypač – kepti dešreles ant laužo.

Apvaikšto vaikai ir Raudonės įstaigas – seniūniją, paštą, gaisrinę, pasižiūri ir pasiklauso, kas ir ką ten dirba. Nueina ir į bažnyčią – pasimelsti už save ir savo tėvelius, paprašyti geros vasaros ir gerų draugų.

Vakar dienos centro darbuotojos Nida ir Regina surengė vaikams mažąją olimpiadą „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Visiems prigalvojo rungčių – nuo futbolo ir baudų metimo didžiausiems, iki šokinėjimo per virvutę ir piešinių ant asfalto mažiukams. Daug aistrų ir linksmybės sukėlė lobio ieškojimas.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook