Verslo takas

Verslo takas

Konsultantų vadovė medalius kabintų ūkininkams (0)

Prieš pat Kalėdas iš Aleksandro Stulginskio universiteto į Jurbarką atskriejo gera žinia – medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ apdovanota Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuro vadovė Kristina Gakienė. Su garbingu įvertinimu ją iki šiol sveikina kolegos ir žemdirbiai, kuriems konsultantų paslaugos labai dažnai yra jų verslo sėkmės laidas. K. Gakienė įsitikinusi, kad apdovanojimas yra ne jos vienos, o viso kolektyvo darbo įvertinimas.

(Plačiau...)

Darbo rinkoje – iš esmės nieko naujo (0)

Visus metus nuosekliai mažėjęs registruotas nedarbas prasidedant žiemai padidėjo ne tik Tauragės apskrityje, bet ir visoje šalyje. Gruodžio 1 d. Tauragės teritorinės darbo biržos skyriuose registruoti bedarbiai sudarė 11,8 proc. apskrities darbingo amžiaus gyventojų – nedarbas apskrityje 3 procentiniais punktais didesnis negu Lietuvoje. O Tauragės apskrityje, kaip visada, didžiausia nedarbo problema Jurbarko r. savivaldybėje.

(Plačiau...)

Sėkmingo verslo vieta – gimtinė (0)

Lankantis Vadžgiryje ir šnekinant tenykščius žmones apie jų gyvenimus ne vienas džiaugėsi savo miestelio parduotuve – graži, prekių turtinga, pardavėjos mandagios. O parduotuvėje iš jos savininko Aldevino Siriūnaičio išgirdau dar vieną šviesią istoriją.

(Plačiau...)

Jaunimo garantijų iniciatyvas įgyvendina darbo centras (0)

Antradienį Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriuje atidarytas Jaunimo darbo centras. Toks biržos padalinys, skirtas jauniems bedarbiams, veikia jau nuo metų pradžios, vakar atidaryta naujai įruošta jo patalpa. Darbo centras padeda jaunimui, ieškančiam savo vietos profesinėje karjeroje ir gyvenime, sužinoti apie įvairias galimybes bei atrasti sau labiausiai tinkančią veiklą.

(Plačiau...)

Profesionalus melžėjas – pieno ūkio sėkmės garantas (2)

Praėjusią savaitę Pauliuose, Rimutės ir Vyganto Baršauskų ūkyje, vyko trečiosios Jurbarko rajono melžėjų varžytuvės. Dėl geriausio melžėjo vardo susikovė šeši dalyviai – pieno ūkių savininkai ir samdomi darbuotojai. Visi kaip vienas tvirtino, kad melžėjo darbas nėra labai sunkus, tačiau atsakingas ir reikalaujantis daug žinių, nes nuo melžėjos profesionalumo priklauso ūkio sėkmė.

(Plačiau...)

„AG“ autocentre – moderni įranga (0)

Jurbarko vairuotojams darganotas metų sezonas prasidėjo malonia žinia. Tinkamai paruošti automobilius šlapiems rudens keliams ir sniegui bus kur kas paprasčiau. Jurbarke, Barkūnų g. 5, įsikūrusio „AG“ autocentro meistrai nuo šiol dirba su naujausia įranga – reguliuoja ratų iki R 24 geometriją 3D stendu, vieninteliu mieste stendu tikrina stabdžių darbą, važiuoklę, remontuoja kondicionierius, o prieš šeimininkui grąžinant automobilį jį gali nuplauti ir išvalyti.

(Plačiau...)

Pasižadėti būti sąžiningais verslininkai neskuba (0)

Sausio 1 d. Lietuva prisijungs prie euro zonos, litus pakeis bendroji Europos Sąjungos valiuta eurai. Valdžios institucijos jau kuris laikas verslininkams grūmoja viena ranka ir baugina, kad už nesąžiningai perskaičiuotas kainas grės baudos. Kita ranka valdininkai moja ir kviečia pasirašyti Geros verslo praktikos memorandumą, kuriuo verslininkai pasižadėtų būti sąžiningi su klientais. Tačiau panašu, kad to daryti verslo atstovai neskuba. Jurbarke memorandumą kol kas pasirašė vos keletas ūkio subjektų, tarp kurių – savivaldybė ir viena kita jos įmonė.

(Plačiau...)

Grožio verslas kaime: čia turi būti geriau nei mieste (0)

Viešvilėje tik prieš kelis mėnesius duris atvėrė LK grožio centras, o jo įkūrėjai Ligita ir Kęstutis Kuniauskai jau ne kartą girdėjo atsiliepimų, kad tokio centro gali pavydėti net Europos sostinės. Bet viešviliečiai verslininkai ir laikosi principo, kad kai kuri grožio namus kaime, jie turi būti ypatingi.

(Plačiau...)

Darbo biržoje – vis daugiau galimybių padėti bedarbiams (1)

Liepos mėnesį į Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrių kreipėsi 285 bedarbiai, darbdaviai pasiūlė 158 laisvas darbo vietas, o užimtumas suteiktas 327 biržos klientams. Nedarbo lygis mūsų rajone, palyginus su metų pradžia, sumažėjo apie 3 procentinius punktus ir rugpjūčio 1 d. sudarė 14,7 proc.

(Plačiau...)

Ūkininkai rekordų nesitiki, bet ir nuostoliais nesiskundžia (0)

Kasdien iki vėlumos prie AB „Kauno grūdai“ elevatoriaus Jurbarke rikiuojasi grūdų prikrauti traktoriai ir automobiliai – geriausias talkininkas mūsų krašto ūkininkams yra šios vasaros karščiai. Tačiau net ir tokiu palankiu darbymečiui oru javapjūtė užsitęsė, o šią savaitę sinoptikų išpranašauti lietūs ją gali net gerokai užlaikyti. Specialistai nuogąstauja, kad dėl to pablogės grūdų kokybė.

(Plačiau...)

Ekstremalių pramogų verslas prasidėjo nuo šarvuočio (4)

Purvo trasa, pasivažinėjimas bagiais ir šarvuočiu – tokių pramogų siūlo Žirniškių kaime, Jurbarkų seniūnijoje, veikiantis tankodromas. Jam pradžią davė šarvuotis, kurį Alvidas Aleksandras Čiuldys nusipirko ekstremalių pramogų ištroškusiems turistams vilioti į Jurbarko kraštą.

(Plačiau...)

Autobusų vairuotojai pareikalavo didesnių algų (0)

Savivaldybės valdomos UAB „Jurbarko autobusų parkas“ darbuotojai visuotiniame susirinkime išgavo administracijos pažadą nuo liepos 1 d. dešimtadaliu didinti atlyginimus, tačiau įmonės vadovai dar tik skaičiuoja iš kur tam gaus papildomų lėšų. Juo labiau dabar, kai įmonės techninė bazė verkiant prašosi atnaujinama.

(Plačiau...)

Dviračių verslas merdi – nei nuomoja, nei perka (0)

Dviračių takų, kurie veda pro vaizdingas ir turistines Jurbarko krašto vietas – nors vežimu vežk. Tačiau šių transporto priemonių nuomos ir pardavimo verslu užsiimantys žmonės skėsčioja rankomis – trūksta tiek dviračius išsinuomojančių turistų, tiek juos įsigyti norinčių vietinių.

(Plačiau...)

Tauragės apskričiai pristatytos verslo paramos galimybės (0)

Liepos 2 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas Tauragėje susitiko su vietos verslininkais ir aptarė paramos verslui galimybes, atsakė į verslininkams rūpimus klausimus. Per susitikimą Ūkio ministerijos specialistai taip pat informavo apie svarbiausius euro įvedimo Lietuvoje klausimus ir kvietė Tauragės apskrities verslininkus prisijungti prie Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumo.

(Plačiau...)

Stiprus šeimos ūkis – rajono ekonomikos pagrindas (0)

Subyrėjus pramonei Jurbarkas tapo išskirtinai žemdirbišku kraštu. Kaime gyvena apie 60 proc. rajono gyventojų – jų šeimas maitina pieno ir mėsos gamyba, javų auginimas bei su žemės ūkiu susiję verslai. Aktyviausiai kaimo ekonomiką kuria ūkininkai.

(Plačiau...)

Karjeros planavimas prasideda mokyklos suole (0)

Galvoti apie ateitį ir planuoti savo darbinę karjerą patartina tebesėdint mokyklos suole – domėtis profesijomis, išsirinkti patinkančią ir reikalingą darbo rinkai. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje jau antrus metus vykdomas ugdymo karjerai projektas. Balandžio 29-ąją mokykloje surengta karjeros planavimo diena – su moksleiviais bendravo darbo biržos, darbdavių ir profesinių mokyklų atstovai.

(Plačiau...)

Klasterio nauda praktiškai dar nepasiekiama (0)

Miesto ir verslo dienų išvakarėse kaimo turizmo sodyboje „Bebirva“ surengtame seminare „Tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybės. Klasterizacijos potencialas Jurbarko rajone“ išaiškėjo, kad turizmo srityje dirbantiems paslaugų teikėjams trūksta susikalbėjimo ir pasitikėjimo, tačiau net ir tokioje aplinkoje savaime atsiranda klasterio – jungtinės veiklos užuomazgų.

(Plačiau...)

Pavasaris judina darbo rinką (0)

Kovo mėnesio darbo rinkos ypatumas – išaugusi darbo jėgos paklausa ir sumažėjęs bedarbių skaičius. Palyginti su vasariu, kovą įregistruota pusantro karto daugiau laisvų darbo vietų, o bedarbių skaičius sumažėjo. Ir Jurbarko r. savivaldybėje nedarbo lygis per kovo mėnesį nedaug, bet sumažėjo.

(Plačiau...)

Žemės nuomą iš šešėlio traukia mokesčių inspektoriai (0)

Kovo pabaigoje keli šimtai rajono gyventojų gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos reikalavimą nurodyti, kokiais pagrindais nuomoja žemę ir kiek pajamų už tai gauna. Toks mokesčių inspektorių dėmesys sukėlė nemažą nerimą ir žemės savininkams, ir ją nuomojantiems ūkininkams – žmonės suprato, kad šešėlinei žemės nuomai atėjo galas.

(Plačiau...)

Optimizmas ir net rizika – „Viešvės“ sėkmės variklis (0)

Medienos apdirbimo įmonė UAB „Viešvė“ veikia nuo 2006 m. Veikia sėkmingai – duoda darbo Viešvilės apylinkių žmonėms, keičia miestelio veidą, plečiasi, jos gaminama produkcija pasiekia užsienio rinkas. Bendrovės direktorius Raimondas Jasulis džiaugiasi tuo, ką pavyko pasiekti, ir optimistiškai kalba apie ateitį. Planų ir darbų daug, kaip ir tikėjimo, kad viskas pavyks.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook