Verslo takas

Verslo takas

„Adventur“ – gera reklama Jurbarko kraštui (0)

Tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“, kuri sausio 24–26 dienomis vyko Vilniuje, Jurbarko kraštą pristatė Turizmo ir verslo informacijos centras. Naujosios technologijos leido pakeliauti po Jurbarką niekur nekeliaujant, o Senovinės technikos muziejaus pavieniai eksponatai lankytojus taip sudomino, kad daugelis pasišovė atvažiuoti į Smalininkus ir pamatyti visus muziejuje sukauptus lobius.

(Plačiau...)

Įmonių apdovanojimai virto humoro vakaru (0)

Šiemetinius geriausių Jurbarko rajono įmonių apdovanojimus galima prilyginti humoro vakarui. Nors nominuotų įmonių nuopelnais abejojančių galbūt ir nebuvo, renginio organizatorių pusėn skriejo aštrios kritikos strėlės.

(Plačiau...)

Diskusijos centre – darbo rinkos padėtis ir perspektyvos (0)

Vasario 5 d. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius pakvietė rajono vadovus ir kitų suinteresuotų institucijų atstovus susipažinti su 2013 metų situacija ir užimtumo priemonių įgyvendinimu Jurbarko rajono darbo rinkoje bei šių metų prognozėmis.

(Plačiau...)

Darbo rinka juda, nedarbas išlieka (0)

2013-ieji metai išsiskyrė išaugusia darbo jėgos paklausa ir sumažėjusia pasiūla. Darbdaviai registravo penktadaliu daugiau negu 2012-aisiais laisvų darbo vietų, o bedarbio statusas per praėjusius metus suteiktas 9,4 proc. mažiau asmenų. Šių metų sausio 1 d. nedarbas šalyje siekė 11,1 proc., o Jurbarko rajone net 17,4 proc.

(Plačiau...)

Smulkiajam verslui užaugti gali padėti parama (0)

Europos Sąjungos parama smulkiajam ir vidutiniam verslui 2007 – 2013 metais pasinaudojo vos kelios rajono įmonės. Dauguma verslininkų įsitikinę, kad nedidelėms įmonėms sunku įveikti biurokratines kliūtis, todėl net nebando rengti projektų ir teikti paraiškų. Penktadienį su Jurbarko verslininkais bendravęs Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Artūras Jakubavičius bandė įrodyti, kad toks išankstinis nusistatymas yra neteisingas, ir kvietė mūsų rajono verslininkus kuo greičiau ruoštis įgyvendinti savo idėjas.

(Plačiau...)

Vertinantiems švarius puodus – penkių puodukų kavinė (0)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) internetinėje svetainėje kiekvienas vartotojas gali sužinoti, kokia yra konkrečios viešojo maitinimo įstaigos higienos būklė. Rašyti ir viešai skelbti pažymius už higieną restoranams ir kavinėms pradėta nuo lapkričio 1 d. įsigaliojus VMVT direktoriaus įsakymu patvirtintiems Viešojo maitinimo įmonių atitikties higienos reikalavimams vertinimo tvarkos aprašo pakeitimams.

(Plačiau...)

Apskrities verslininkai pagerbti tradicinėje šventėje (0)

Baigiantis metams Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) tradiciniame renginyje pasveikina sėkmingiausiai dirbusias įmones, susirenka kolegiškam pabendravimui. Gruodžio 3-ąją Tauragės kultūros rūmuose jau aštuntą kartą vykusi šventė aktyvią verslo bendruomenę sukvietė į konkurso „Geriausia TAVA įmonė” iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

(Plačiau...)

Nepriekaištingos reputacijos absolventų laukia pasienio tarnyba (0)

Jauni bedarbiai – problema, aktuali ne tik Jurbarke. Jaunimo nedarbo mažinimas laikomas prioritetiniu klausimu ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu. Aukštosios ir profesinės mokyklos kasmet į darbo rinką išleidžia tūkstančius absolventų, nemažai jų tampa darbo biržos klientais.

(Plačiau...)

Įtarimai šiukšlinimu – padangomis besiverčiančioms įmonėms (0)

Atėjus padangų keitimo laikui kyla tas pats klausimas – kur dėti nebetinkamas naudoti? Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad vairuotojai vasarines į žiemines padangas pakeistų iki lapkričio 10-osios. Būtent tada juodų gumos ratų krūvos išauga ne tik prie šiukšlių konteinerių, bet dar blogiau – išverčiamos kokio gražaus miškelio prieglobstyje. Šiukšlintojų nesustabdo nei dar gegužę dešimteriopai padidintos baudos, nei nuolatiniai priminimai, kad automobilio savininkas kasmet didžiųjų atliekų aikštelėje gali nemokamai palikti visą nebetinkamą padangų komplektą.

(Plačiau...)

Pigūs verslo liudijimai – manipuliacija mokesčiais (0)

Spalį savivaldybės taryba patvirtino ateinančių metų fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, taikomus įsigyjant verslo liudijimus, bei gyventojams taikomas lengvatas. Sprendimo projektą parengė mero sudaryta darbo grupė, kurioje kartu su politikais diskutavo ir Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus Jurbarko poskyrio vedėjas Skirmantas Mockevičius.

(Plačiau...)

Profesinė reabilitacija – daugiau galimybių turėti darbą (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriuje rugsėjo 26 d. surengtas seminaras apie valstybės finansuojamą Profesinės reabilitacijos programą, kurios tikslas – padėti ribotą darbingumą turintiems biržos klientams įsilieti į darbo rinką. Informaciją apie programą susirinkusiesiems pateikė ir į klausimus atsakė darbo biržos vyr. specialistė Ligita Gražulevičienė. Seminare dalyvavo ne tik darbo biržos klientai, bet ir rajono neįgaliųjų draugijos vadovai ir atstovai.

(Plačiau...)

Mirštančiam verslui fondo parama nereikalinga (2)

Nors praėjo jau trys šių metų ketvirčiai, nepanaudota dar nė pusė savivaldybės Smulkiojo verslo ir Kaimo rėmimo fondų lėšų. Fondų taryboms vadovaujantys politikai tvirtina, kad verslininkai ir ūkininkai įprato gyventi taupiai. Verslininkai iš tokių kalbų šaiposi ir siūlo pasižiūrėti į tuštėjančią Kauno gatvę, kur viena po kitos užsidaro net ir sunkmetį išgyvenusios parduotuvės.

(Plačiau...)

Mažesnis grūdų derlius ūkininkų nenuvylė (0)

Praėjusią savaitę dauguma rajono ūkininkų baigė kulti vasarinius rapsus – tai paskutinis javapjūtės atodūsis, leidžiantis ūkininkams pradėti rudeninę sėją. Nors šiemet ir rapsų, ir grūdinių kultūrų supirkimo kaina mažesnė 20–25 proc., o derlius akivaizdžiai mažesnis nei pernai, nuostolių žemdirbiai neskaičiuoja – palankūs javapjūtei orai nesutrukdė į aruodus suvežti tai, ką vasara užaugino.

(Plačiau...)

Stabilų nedarbą lemia ir rajono geografinė padėtis (0)

Rudeniop bedarbių mažėja – Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugsėjo 1 d. nedarbo lygis šalyje buvo 10,4 proc. Tauragės teritorinės darbo biržos skyriuose rugpjūčio mėn. registruoti 8278 bedarbiai, jie sudarė 12,9 proc. apskrities darbingo amžiaus gyventojų. Didžiausias nedarbo lygis apskrityje išlieka Jurbarko r. savivaldybėje – neturėdami darbo rudenį pasitiko daugiau kaip 2700 darbingo amžiaus mūsų rajono gyventojų. Lyginant su liepa, nedarbas mūsų rajone padidėjo 0,2 proc. ir dabar siekia 15,8 proc.

(Plačiau...)

Auksavilnės alpakos – nauja ūkininkų viltis (0)

Tradicinis pieno ūkis vis dažniau nepateisina ūkininkų pasitikėjimo ir neatperka įdėtų investicijų, todėl kaime gyvenantys žmonės dairosi alternatyvių verslų. Visai šalia Seredžiaus, Motiškių kaime, gyvenantys Vitalija ir Haroldas Bendziai Jurbarko valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje užregistravo pirmąją rajone alpakų bandą. Jauni ūkininkai tikisi, kad egzotiški gyvūnai, daugelio Lietuvoje laikomi kaip sodybos puošmena, jiems taps nauju verslu.

(Plačiau...)

Jaunimo nuolat mažėja, jaunų bedarbių – daugėja (0)

Lietuvos darbo rinkoje išryškėjo liūdna tendencija – daugėja jaunų bedarbių. Lietuvos darbo biržos teritoriniuose skyriuose liepą registravosi 7,4 tūkst. absolventų, o iš viso biržoje įregistruota 11,2 tūkst. jaunesnių kaip 25 metų bedarbių.

(Plačiau...)

Viešvilėje duris atvėrė Jurbarko kredito unijos nutolusi kasa (0)

Vieni bankai Lietuvoje žlunga, kiti klesti. Daugiau nei 3500 narių turinti Jurbarko kredito unija – bendruomeniškumo pavyzdys. Penktadienį Viešvilėje atšvęstos jau penktosios nutolusios Jurbarko kredito unijos kasos įkurtuves.

(Plačiau...)

Žvalgytuvės po Jurbarko kraštą (0)

Birželio pabaigoje Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras surengė dviejų dienų turą po Jurbarko kraštą TIC darbuotojams ir turizmo agentūrų atstovams. Kad šis renginys įvyktų, centro darbuotojai parengė projektą „Jurbarko krašto aktyvaus rinkodaros modelio sukūrimas siekiant kaimo vietovių reprezentacijos“, kuriam lėšų skyrė VVG „Nemunas“.

(Plačiau...)

Vasara įsiūbuoja turizmo paslaugų teikėjų veiklą (0)

Mūsų krašte gausu turistams patrauklių objektų, o Jurbarko rajono savivaldybės strateginiame plėtros plane turizmo vystymas jau seniai įrašytas kaip prioritetinė sritis. Svarbų vaidmenį šiame veiklos bare vaidina turizmo paslaugų teikėjai.

(Plačiau...)

Neįgaliesiems įsidarbinti padeda valstybės subsidijos (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis, 2012 m. Tauragės regione įsteigtos 7 darbo vietos neįgaliesiems naudojantis valstybės parama. Riboto darbingumo asmenų darbo vietoms kurti pernai skirta daugiau nei 215 tūkst. Lt subsidijų. Apie remiamojo įdarbinimo priemones neįgaliesiems pasakojo Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriaus vyr. specialistės Aldona Augaitienė ir Dairona Strumilienė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook