Verslo takas

Verslo takas

Profesinis mokymas naudingas bedarbiams ir darbdaviams (0)

Naujų profesinių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimas ir tobulinimas – patikimas būdas įsitvirtinti nuolat kintančioje darbo rinkoje. Lietuvos darbo birža bedarbiams gali pasiūlyti net kelis tūkstančius mokymo programų, o šiais metais pakeitus darbo rinkos profesinio mokymo tvarką naujų kompetencijų įgyti siekiantys asmenys privalo įsipareigoti pagal naują profesiją dirbti ne mažiau kaip 6 mėnesius. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriaus vyr. specialistė Ligita Gražulevičienė teigia, kad su naująja tvarka jau apsiprato darbdaviai ir bedarbiai, o kai kurių profesinių kompetencijų galima įgyti ir Jurbarke.

(Plačiau...)

Ūkininkai negali nesirūpinti savo kaimo gyvenimu (0)

Daugeliui kaimas asocijuojasi tik su žemės ūkiu. Nors nuo seniausių laikų žemės ūkio veikla yra svarbi kaimo vietovių vystymuisi, vietos gyventojams bei jų gyvenimo kokybei, per pastaruosius du dešimtmečius kaimas smarkiai pasikeitė. Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Žemės ūkio poveikis kaimo vystymuisi Jurbarko rajone ir Pagėgių savivaldybėje“ įgyvendinančio kaimo plėtros administravimo specialisto Barto Giedraičio atlikti tyrimai patvirtino, kad kaimo vietovių gyvybingumas priklauso nuo žemės ūkio veiklos pobūdžio.

(Plačiau...)

Pavasaris įsiūbavo darbo rinką (0)

Lietuvos darbo biržos duomenimis, gegužės 1 d. Lietuvoje buvo registruota 213,4 tūkst. bedarbių. Jie sudarė 11,5 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Balandžio mėn. į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi 22,8 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Džiugi žinia: pirmą kartą po ilgo laiko darbo paklausa aplenkė pasiūlą – įregistruota net 30,8 tūkst. laisvų darbo vietų.

(Plačiau...)

Paslaugų verslai miesteliuose orientuojasi į vietinius (0)

Kadaise kiekviename miestelyje ir didesniame kaime veikė buitinio aptarnavimo įstaigos, teikusios gyventojams daug paslaugų – ir visos buvo reikalingos. Dabar daugelio jų žmonėms nebereikia, kitas perėmė privatus verslas, visada skaičiuojantis, kokia iš to bus nauda. Nauda priklauso nuo poreikio – siuvyklos, skalbyklos, laikrodininkai ar batsiuviai kaime nedaug kam bereikalingi.

(Plačiau...)

Darbo ieškančiųjų daug, galinčių dirbti – mažai (0)

Pernai nedarbo lygis Jurbarko rajone didėjo. Nors ir nebuvo pasiekti rekordiniai pirmųjų ekonominės krizės metų rodikliai, 2013-uosius su viltimi rasti pragyvenimo šaltinį pasitiko kone 3 tūkst. rajono gyventojų. Didelių permainų darbo rinkoje nežadama, tačiau galima nujausti, kad konkurencija darbo rinkoje ateityje mažės – per penkerius pastaruosius metus rajone darbingo amžiaus gyventojų sumažėjo 3,7 tūkst., o jaunimo – net trečdaliu.

(Plačiau...)

Parama iniciatyvoms – nauda visai bendruomenei (0)

Nuo 2001 metų darbo biržos parama vietinėms užimtumo iniciatyvoms įgyvendinti Jurbarke padėjo įsteigti 287 naujas darbo vietas. Specialistai pastebi, kad susidomėjimas nenyksta, o Vietinių užimtumo iniciatyvų konkursuose paramos darbo vietoms steigti siekia ir didžiosios rajono įmonės, ir ką tik veiklą pradėję verslininkai.

(Plačiau...)

Darbo rinkoje – teigiami pokyčiai (0)

Darbo rinka – nuolat besikeičianti struktūra, kurios padėtį ir pokyčius fiksuoja darbo birža. Lietuvos darbo biržos duomenimis, šalies darbo rinkoje praėjusiais 2012 metais išryškėjo teigiamų tendencijų – registruotų bedarbių skaičius sumažėjo daugiau kaip 7 proc., o ilgalaikių bedarbių – beveik perpus.

(Plačiau...)

Atliekų išvežimas į sąvartyną – nuostolingas verslas (2)

UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius Darius Dragūnavičius jau informavo įmonės steigėją – savivaldybę, kad atliekų surinkimo ir išvežimo į sąvartyną kaštai yra gerokai didesni nei kaina, kurią jie gauna atlikdami paslaugą, dėl to įmonė pernai patyrė daugiau kaip 150 tūkst. Lt nuostolių.

(Plačiau...)

2012-ųjų geriausius aplankė Šlovės angelas (0)

Sausio 11-osios vakarą Parodų ir koncertų salėje rinkosi rajono verslininkai – čia vyko gražią tradiciją puoselėjantis renginys, į kurį apžvelgti metų rezultatų pakviečiama verslo visuomenė.

(Plačiau...)

Etiketė svarbi gamintojui, dar labiau – vartotojui (0)

Maisto produktų ženklinimą, suteikiantį daug svarbios informacijos vartotojams, reglamentuoja Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos direktyvos. Jų laikytis privalo gamintojai, todėl Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gruodžio 4 d. surengė mokymus prekybos, viešojo maitinimo ir negyvūninio maisto gamybos įmonių atstovams apie ženklinimo reikalavimus.

(Plačiau...)

Geriausia įmonė gyvena gerai (0)

Geriausia 2012 m. Jurbarko rajono verslininkų organizacijos įmone išrinktos uždarosios akcinės bendrovės „Automagas“ vadovai Regimantas Žemaitaitis ir Kęstutis Dirda paklausti, kaip sekasi, vienbalsiai tvirtina: gerai. Metų rodiklius vyrai vertina užsibrėžtais tikslais ir atliktu darbu. Ką planavo – padarė, dirbo daug, bet rezultatą pasiekė.

(Plačiau...)

Birža padeda jaunimui įsitvirtinti darbo rinkoje (0)

Lietuvos darbo biržos įgyvendinamo projekto „Jaunimo užimtumo didinimas“ teikiamomis galimybėmis įsidarbinti ir dirbant įgyti trūkstamų darbo įgūdžių jau pasinaudojo per 50 Jurbarko rajono gyventojų. Jurbarko darbo biržos specialistai ragina jaunus iki 29 m. bedarbius pasinaudoti projekto teikiamomis galimybėmis, taip pat kviečia darbdavius kreiptis į biržą ir gauti subsidijas už jaunimo įdarbinimą ir pagalbą jiems įgyjant darbo įgūdžių.

(Plačiau...)

Miškininkų derlius – po šimto metų (0)

Geros žinios sklinda greitai – Lietuvos miškai saugomi geriausiai pasaulyje. Taip mūsų šalies valstybinių urėdijų veiklą įvertino Jeilio (JAV) universiteto mokslininkai, apibendrinę 132 pasaulio valstybių pastarųjų dešimties metų duomenis pagal Aplinkos gerovės indeksą. O šalyje savo kokybe ir branda išsiskiria Jurbarko urėdijos miškai. Tą nulėmė maždaug prieš šimtmetį šiuose kraštuose gyvenusių ir dirbusių miškininkų veikla.

(Plačiau...)

Naujieji miškų savininkai galanda pjūklus (0)

Valstybinius miškus, anksčiau rezervuotus grąžinti buvusiems savininkams, šiemet pradėta pardavinėti aukcionuose. Tačiau pastaruoju metu imama išgirsti miškininkų perspėjimus, kad nustatyta aukcionų tvarka lyg tyčia sudaro sąlygas kai kam susigrobti valstybinius miškus. Mat aukcione neleista dalyvauti urėdijoms, o pirkėjas, sumokėjęs 10 proc. kainos, likusią sumą gali sumokėti per 10-15 metų. Po gražiu tvirtinimu, kad tokiu būdu norima padėti ūkininkams įsigyti miškų, slypi visai kiti dalykai. Iš šalyje jau parduotų 27 sklypų tik du nusipirko ūkininkai, o kitus – įvairios firmos.

(Plačiau...)

Verslo partnerių dienose – galimybė pažvelgti į ateitį (2)

Rugsėjo viduryje trijų dienų viešnagėn Jurbarko verslininkus pakvietė berlyniečiai iš Lichtenbergo rajono, kartu su kaimynine Marcano-Hellersdorfo savivaldybe surengę aštuntąją Verslo partnerių dieną. Mūsų verslininkams tai buvo gera proga pažvelgti į netolimą, tačiau kol kas nelengvai įsivaizduojamą ateitį.

(Plačiau...)

Atlyginimų didėjimas – tik lėtai artėjanti svajonė (0)

Rugsėjo pradžioje Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, kad visuose šalies regionuose antrąjį šių metų ketvirtį padidėjo vidutinis atlyginimas. Nors kai kur padidėjimas skaičiuojamas ne litais, o centais, tai vertinama kaip teigiama ekonomikos tendencija. Vis dėlto didžiausių rajono įmonių vadovai apie algų didinimą darbuotojams kalba labai atsargiai.

(Plačiau...)

Teismas trumpina antrąją „Kretingos maisto“ kadenciją (0)

Rajono vadovų nuolaidžiavimas bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius maitinančiai VšĮ „Kretingos maistas“ savivaldybę nuvedė į teismą. Viešųjų pirkimų tarnyba pareikalavo panaikinti 2009 metais pratęstą moksleivių maitinimo sutartį, nes ji prieštarauja Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatoms.

(Plačiau...)

Valdžia savo sprendimus tikrina ūkininkų kailiu (0)

Liepos 1-ąją pasibaigę pieno kvotos metai dar kartą patvirtino, kad milijoninės Europos Sąjungos investicijos žemės ūkio gamybos plėtros neskatina. Lietuva ir vėl pieno kvotą įvykdė vos 80 proc. Nors didžiausius plotus rajone užima būtent pievos, pieno gamybos kvotos neįvykdė ir Jurbarko rajono ūkininkai. Žemės ūkio specialistai apgailestauja, kad stambių ūkių nedaugėja, o smulkieji ūkininkai nepasitiki valstybe ir nebenori prisiimti įsipareigojimų.

(Plačiau...)

Žemės mokesčių fronte – nieko naujo negirdėti (0)

Valstybinės žemės nuomos mokesčiai ir šiemet praktiškai nedidės. Tokį žemės nuomotojams palankų sprendimą birželio pabaigoje priėmė rajono politikai, 2012 metams nustatę žemės nuomos mokesčio tarifus.

(Plačiau...)

Brangsta kaimo vaikų kelionės į mokyklas (0)

Birželio pabaigoje savivaldybės taryba sutiko UAB „Jurbarko autobusų parkas“ brangiau mokėti už kaimo vaikų vežiojimą į mokyklas. Bendrovės vadovas tikina, kad nepadidinus paslaugos įkainių, įmonė negalės įsigyti vaikams vežioti reikalingų autobusų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook