Verslo takas

Verslo takas

Savivaldybė prispaudė suklypusių kioskų savininkus (0)

Didelis pagyvėjimas Jurbarke prie turgaus. Vos tik nuardomi apšepę kioskai, jų vietoje pradeda kilti nauji statiniai. Kai kuriems liejami tvirti pamatai. Tad ne vienam susidaro įspūdis, kad čia bus ne laikini pastatai.

(Plačiau...)

Apleistų pastatų šeimininkams – didesni turto mokesčiai (0)

Komercinės paskirties turto turinčios įmonės ir asmenys ir ateinančiais metais mokės minimalų nekilnojamojo turto mokestį, tačiau apleistų pastatų savininkams teks pakratyti kišenes. Po kelerių metų pertraukos savivaldybės politikai vėl nutarė bandyti drausminti savo turto neprižiūrinčius verslininkus didesniais mokesčiais.

(Plačiau...)

Žaliasis verslas – darbščių entuziastų užsiėmimas (0)

Nors pavasarį gamta žmogui dovanoja tūkstančius žiedų, norime jų turėti dar daugiau, todėl skubame gėlėmis puošti namus, sodinti  darželius, tvarkyti artimųjų kapus. Gėlių auginimas ir pardavimas – darbščių entuziastų verslas, ne visada atlyginantis už darbą pagal nuopelnus. Visgi pasirinkusieji šį verslą nekeikia nei gamtos, nei konkurentų, kiekvieną pavasarį turgų užverčiančių olandiškais ir lenkiškais žiedais.

(Plačiau...)

Kooperacijos sėkmę lemia žemdirbių vienybė (0)

Rajone veikiančius žemės ūkio kooperatyvus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Nors 2012-ieji paskelbti kooperacijos metais, negirdėti, kad šiemet kas nors planuotų steigti naujų kooperatyvų, o ir papildomos paramos žemdirbių kooperacijai niekas iš niekur nežada. Vilčių teikia tik tai, kad jau veikiančių kooperatyvų narių bendro darbo idėja nenuvylė.

(Plačiau...)

Privatizavimo laukia ne tik nenaudojami sandėliai (0)

Valstybės turto privatizavimo bumas baigėsi praėjusio šimtmečio pabaigoje, kai buvo išparduotos vertingiausios įmonės ir geriausiose vietose esantys pastatai. Tačiau nugraibius grietinėlę privatizavimo procesas nesustojo – nuolat atsiranda savivaldybei ir valstybei nereikalingų pastatų, kuriems verkiant reikia naujų šeimininkų.

(Plačiau...)

Ieškoti darbo – į biržą arba į užsienį (0)

Jaunimo nedarbas Lietuvoje per trejus metus padidėjo nuo 13 iki 31,1 proc. ir yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Tačiau Jurbarko rajone, kur bendras nedarbo lygis yra apie 15 proc., jaunimo nedarbas siekia tik apie 9 proc.

(Plačiau...)

Dėvėtų drabužių pardavėjai priversti dairytis į kaimą (0)

Prekybą panešiotais drabužiais pristabdė šalčiai ir sumenkusi paklausa. Šie prekybininkai jaučia, kad Jurbarke juos iš rinkos stumia galingi konkurentai. Tačiau viliamasi, kad pavasariop prekyba atsigaus – kaime prasidėję pavasario darbai vėl pagyvins kasdienės pigios aprangos paklausą, o Jurbarke dėvėtus drabužius pardavinėjantys smulkieji prekybininkai jau dabar dairosi į kaimus.

(Plačiau...)

Reklamos džiunglėse taisyklės negaliojo (0)

Savivaldybės tarybai nepavyko patvirtinti Išorinės reklamos įrengimo taisyklių. Ne dėl to, kad naujame taisyklių projekte būtų esminių, verslininkams nepriimtinų pasikeitimų. Politikai pagaliau atidžiau pažvelgė į miestą ir pastebėjo, kad nemažai neskoningų, bet kaip įrengtų reklaminių stendų bjauroja Jurbarką, todėl pritarė pasiūlymui sudaryti specialistų komisiją, kuri nustatytų konkrečius estetinius reikalavimus išorinei reklamai.

(Plačiau...)

Šiemet – pokyčiai smulkiųjų verslininkų veikloje (1)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė praėjusių metų spalį priėmė smulkiesiems verslininkams aktualius nutarimus. Svarbiausius pasikeitimus verslininkams, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą, pristato Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Laimutė Mačernienė.

(Plačiau...)

Nedarbo didėjimas pavasariop turėtų sustoti (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos atlikta darbdavių apklausa leidžia tikėtis, kad darbo vietų šiemet apskrityje nemažės. Daugiau nei pusė apklaustų įmonių ketina investuoti į gamybos ir paslaugų plėtrą, o daugiausia naujų darbo vietų planuojama įsteigti pramonės ir paslaugų sektoriuose.

(Plačiau...)

Krizė užgrūdino verslininkus (0)

Pernai rajone įregistruota devyniolika naujų verslo įmonių, dešimt savo veiklą nutraukė – tik išsiropščianti ir vėl į krizę krentanti šalies ekonomika be pėdsako nepalieka nė vieno regiono. Jurbarkas – taip pat ne išimtis. Tačiau atkaklūs ieško išeičių, įgyvendina drąsius naujus sumanymus ir nedejuoja.

(Plačiau...)

Sėkmės medį puoselėja tik darbščiausieji (0)

Geriausioms šių metų rajono verslo įmonėms gruodžio 2-ąją įteikti simboliniai sėkmės medžiai – gražios prasmės palytėti dailininkės Rasos Grybaitės sukurti vitražai.

(Plačiau...)

Autobusų stotis – ilgai ignoruota būtinybė (2)

UAB „Jurbarko autobusų parkas” vadovai vėl rodo iniciatyvą atnaujinti Autobusų stoties rekonstrukcijos planus. Tai ne pirmas kartas, kai aukščiausiu lygiu kalbama apie būtinybę Jurbarkui turėti reikalavimus atitinkančią autobusų stotį, tačiau iki šiol nėkart nebuvo žengta nė žingsnelio pirmyn.

(Plačiau...)

Hanoverio parodų rūmuose – žvilgsnis į ūkių ateitį (0)

Kelios dešimtys Jurbarko rajono ūkininkų kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojomis lapkričio viduryje keliavo į Vokietiją. Dvi dienas praleidę šalia Hanoverio esančiuose didžiuliuose parodų rūmuose jie pamatė savo ūkių ateitį, galinčią pranokti net didžiausias svajones.

(Plačiau...)

Profesionali kirpėja atvyks į namus (0)

Viešojoje įstaigoje Jurbarko socialinių paslaugų centre vėl dirba kirpykla – moterims, vyrams ir vaikams profesionalios kirpimo paslaugos čia teikiamos pigiau. Nevaikštantys ar sunkiai vaikštantys klientai kirpėją gali pasikviesti ir į namus.

(Plačiau...)

Urėdija susirūpino malkų neįperkančiais gyventojais (0)

Didėjant biokuro paklausai sparčiai brangsta malkinė mediena, tačiau miškininkai, atsisakydami dalies pelno, kaip ir anksčiau ketina parduoti gyventojams nenukirstą mišką malkoms pasigaminti. Praėjusią savaitę posėdžiavę Lietuvos urėdų valdybos nariai taip pat atkreipė dėmesį į kaimo gyventojų socialines problemas ir rekomendavo valstybinių miškų urėdijoms parduoti malkinei medienai pasigaminti ne mažiau kaip 3 proc. metinės miško kirtimo normos.

(Plačiau...)

Mokesčių lengvatoms reikia aiškesnės tvarkos (1)

Spalio pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės taryba per keletą minučių suteikė visą šūsnį mokestinių lengvatų, dėl kurių savivaldybės biudžetas neteko kelių tūkstančių litų pajamų. Lengvai priimti sprendimai sukėlė politikų diskusiją apie tai, kad atleidimas nuo mokesčių turėtų būti kur kas aiškiau reglamentuotas ir argumentuotas.

(Plačiau...)

Nenorintiems minimalios algos – smulkiųjų verslininkų dalia (0)

Nors specialistai pastebi, kad darbo rinka atsigauna labai pamažu, Tauragės teritorinė darbo birža skelbia, kad per metus nedarbo lygis Jurbarko rajone sumažėjo 4,8 proc. Tuo tarpu buvę darbo biržos klientai skundžiasi, kad yra verčiami pirkti verslo liudijimus ir imtis savarankiškos veiklos.

(Plačiau...)

Malkos brangsta – kur kainų šuolio pabaiga? (0)

Artėjantis šildymo sezonas dar vasarą sujudino malkų rinką. Malkų kainas gerokai įtakoja didieji malkinės medienos pirkėjai, mat ta pati mediena tinka ir malkoms, ir plokštėms, ir biokurui gaminti.

(Plačiau...)

Valstybinės žemės visiems norintiesiems neužteks (0)

Nuo rugpjūčio 24 d. žemėtvarkos skyriai nebepriima prašymų laisvai valstybinei žemės ūkio paskirties žemei pirkti – Vyriausybė nusprendė, kad pirmiausia reikia išnagrinėti visus pateiktus prašymus, suformuoti sklypus ir sudaryti pirkimo-pardavimo sutartis su anksčiau prašymus pateikusiais ūkininkais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook