Verslo takas

Verslo takas

Jurbarko dvaras – patraukli vietovė (0)

Jurbarko turizmo informacijos centras antrą kartą dalyvavo tarptautinio projekto EDEN konkurse, kuriame renkamos patraukliausios turizmo vietovės. Šiais metais konkurso tema buvo „Atstatyti ir pritaikyti turizmui statiniai“, Jurbarkas pateikė projektą  „Jurbarko dvaro sodybos komplekso pritaikymas turizmo reikmėms“.

(Plačiau...)

Javapjūtės pradžia: derlius perpus mažesnis (0)

Į akcinės bendrovės „Kauno Grūdai“ Jurbarko sandėlius pirma 100 t šių metų derliaus rugpjūčio 1-osios popietę atvežė „Bebirvyčio“ žemės ūkio bendrovė. Praėjusią savaitę javapjūtei buvo palankus oras, tad per keletą dienų ji įsibėgėjo. Pirmadienį javapjūtę sutrukdė lietus.

(Plačiau...)

Ne visi užsiregistravę biržoje pageidauja dirbti (0)

Nedarbo lygis Jurbarke mažėja nuo praėjusio rugsėjo ir jau seniai nebėra didžiausias Lietuvoje. Tauragės teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Macas įsitikinęs, kad pastaraisiais metais vykstančius pokyčius lėmė padidėjusi darbo jėgos paklausa ir suaktyvėjusi Lietuvos darbo biržos veikla.

(Plačiau...)

Verslininkų žvilgsniai krypsta į Rusiją (0)

Tauragės apskrities ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities bendradarbiavimas, prasidėjęs 1999 metais, plėtojamas abiejų gretimų regionų valdžios ir verslininkų pastangomis. Ryšius tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities skatina ir palaiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Regioninės plėtros departamentas prie VRM. Artimiausia užsienio kaimyne vis labiau domisi verslo žmonės, ypač statybininkai, kurių paslaugų poreikis Kaliningrado srityje po ekonominės krizės vėl didėja.

(Plačiau...)

Medunešis – darbymetis bitėms ir bitininkams (0)

Kai liepos varva medumi, bitėms ir bitininkams – pats darbymetis. O medaus mėgėjams rūpestis – kaip iš daugybės išsirinkti patį geriausią, kuris tiktų ir maistui, ir vaistui. Stovyklavietėje „Medaus slėnis“ su bitininku Ovidijumi Jasinsku kalbėjomės apie bites, medų ir medunešį.

(Plačiau...)

Nauja reforma rezgama už ūkininkų nugarų (0)

Daugiau kaip 27 tūkst. žemdirbių 51-oje šalies savivaldybėje pasirašė po raginimu šalies Vyriausybei, Seimui ir Prezidentei negriauti dabartinės pasėlių deklaravimo sistemos. Kilęs triukšmas bent laikinai sustabdė Seime stumiamą projektą pasėlių deklaravimą iš seniūnijų perleisti  Žemės ūkio konsultavimo tarnybai. Ūkininkai baiminasi, kad toks sprendimas ne tik atitolintų paslaugą nuo kaimo, bet ūkininkus užgriūtų ir nauji mokesčiai.

(Plačiau...)

Rajono politikai investuotojus sutinka su priekaištais (0)

Dar šiais metais Jurbarke gali atsirasti nauja prekyvietė. Tokia žinia nuskambėjo gegužės pabaigoje vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje svarstant Raseinių gyventojų Dalios ir Ramučio Lukauskų prašymą leisti rengti detalųjį planą ir pakeisti iš TEO LT, AB įsigytų patalpų paskirtį.

(Plačiau...)

Kredito unijos paskola – vasaros pramogų verslui plėsti (274)

Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje trečią vasarą iš eilės švartuojasi Algimanto Lužo 12,5 m ilgio kateris katamaranas. Vėliausiai po savaitės verslininkas vėl pakvies iškylautojus plaukti į Nidą – kol kas tai vienintelis Nemuno maršrutas, kurį galima būtų vadinti reguliariu.

(Plačiau...)

Sraigių auginimo verslas paklūsta kantriems (0)

Gyvenant kaime ir turint vos keletą hektarų žemės, reikia gerai pasukti galvą, kuo užsiimti. Jauniems žmonėms bene patraukliausiai atrodo alternatyvūs verslai, nors beveik visiems jiems reikia nemažų investicijų ir didžiulės kantrybės.

(Plačiau...)

Šventės patirtis diktuoja naujus sumanymus (0)

Paskutinį balandžio savaitgalį Jurbarką išjudinusios Miesto ir verslo dienos ne vien dovanojo šventinį šurmulį, bet vertė atidžiau žvilgtelėti ir įvertinti, ko šventėje buvo daugiau – verslo akcentų ar pramogų ir amatininkų, o dažniau prekeivių užimtų vietų.

(Plačiau...)

Kasos aparatai prekybos mėsa nesutrikdė (0)

Praėjęs šeštadienis buvo pirmasis, kai maisto produktais prekiaujantys smulkieji verslininkai apskaitai privalėjo naudoti kasos aparatus. Nors „Santakos” turgavietėje  kai kurie mėsos paviljono prekystaliai ir buvo tušti, Jurbarke naujoji tvarka prekybos mėsa nesutrikdė.

(Plačiau...)

„Aitvaras“ debiutavo tarptautinėje mugėje (0)

Balandžio 7–8 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko 15-oji tarptautinė verslo praktinio mokymo firmų  mugė ,,Alytus 2011“. Joje pirmą kartą dalyvavo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos verslo praktinio mokymo firma „Aitvaras“ ir pelnė prizą už sėkmingą debiutą.

(Plačiau...)

Minimalus atlyginimas – gyvenimas ant skurdo ribos (0)

Viskam brangstant ar įmanoma išgyventi iš minimalaus darbo užmokesčio – 800 litų „ant popieriaus“ per mėnesį? Šalyje valstybės įstaigose ir įmonėse už tokį  atlyginimą dirba 5,7 proc., privačiame sektoriuje 11,7 proc. darbuotojų.

(Plačiau...)

„Sodros“ biudžeto deficitas – užprogramuotas iš anksto (0)

„Sodrai“ paskelbus 2010 m. veiklos rezultatus paaiškėjo, kad beveik visi teritoriniai skyriai socialinio draudimo įmokų surenka gerokai mažiau nei išmoka pensijų ir pašalpų. Jurbarkas – ne išimtis, tik mūsų „Sodros“ išlaidų padengimo lygis pats mažiausias apskrityje ir nesiekia net 50 proc.

(Plačiau...)

Turizmas – nebe prioritetas? (0)

Paskutinį vasario savaitgalį Vilniaus „Litexpo” parodų centre vyko tradicinė jau 17-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda „Vivattur 2011”. Deja, bendrajame Turizmo departamento stende rajoną pristatęs Jurbarko turizmo informacijos centras nesužibėjo nei pasirodymo originalumu, nei informacijos leidinių gausa.

(Plačiau...)

Kooperatyvas pateisino smulkiųjų ūkininkų lūkesčius (0)

Ketvirti metai smulkiuosius rajono ūkininkus vienijanti kooperatinė bendrovė „Panemunys“ šiemet pirmą kartą pasidalijo pelną. Nelengva pradžia nesutrukdė Skirsnemunės ūkininkams plėsti kooperatinę įmonę ir atidaryti naujus pieno supirkimo punktus.

(Plačiau...)

„Rūtos“ saldainius kuria protas, širdis ir rankos (0)

Nėra geresnės dovanos mylimam draugui už burnoje tirpstančio šokolado plytelę ar dar neragautų saldainių rinkinį. Seniausiai Lietuvoje gyvuojančiam konditerijos fabrikui „Rūta“ bemaž du dešimtmečius vadovaujantis smalininkietis Algirdas Gluodas pripažįsta tik  sąžiningos gamybos principus, todėl kiekvienas šios įmonės gaminys – išskirtinis ir nepakartojamas.

(Plačiau...)

Verslo mokosi simuliacinėje įmonėje (0)

Vasario 2 d. Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje atidaryta verslo praktinio mokymo firma „Aitvaras“. Perkirpus simbolinę biuro atidarymo juostelę, firmos veiklą pristatė joje dirbančios apskaitininko-kasininko specialybės moksleivės. Sėkmės „Aitvarui“ linkėjo mokyklos direktorė Ina Budrienė, pavaduotojas Algimantas Petraitis ir į svečius atvykusi Jurbarko verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

(Plačiau...)

Verslo bendruomenę subūrė geriausių įmonių nominacija (0)

Praėjusius metus rajono verslo bendruomenė baigė gražias tradicijas puoselėjančiu geriausių įmonių apdovanojimo renginiu. Nors metai nebuvo lengvi, kiekvienas laikas atneša savitą patirtį ir didesnius ar mažesnius laimėjimus – 2010 m. geriausiomis rajono įmonėmis tituluota UAB „Jurmelsta“ ir Č. Blažio individuali įmonė „Jurbarko saugaus eismo centras“.

(Plačiau...)

Gruzinų delegacija mokėsi iš jurbarkiečių (0)

Sausio pradžioje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biure apsilankiusią Adžarijos Respublikos (Gruzijos pietvakarių autonominis regionas) žemės ūkio ministerijos delegaciją labiausiai nustebino mūsų ūkininkų užmojai. Apie Europos Sąjungos paramą dar tik svajojantys gruzinai taip pat ketina savo šalyje steigti žemės ūkio konsultavimo tarnybą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook