Verslo takas

Verslo takas

„Versli Lietuva“ – kuriantiesiems savo verslą (0)

Gegužės 27-28 d. Vilniuje vykęs verslo skatinimo renginys „Versli Lietuva" kvietė dalyvauti turinčiuosius idėjų ir norinčiuosius pradėti dirbti sau. Pasak Verslo informacijos centro direktorės Gaivos Mačiulaitienės, tai buvo puiki proga išgirsti vertingų patarimų iš verslo pradžios ekspertų.

(Plačiau...)

Konsultavimo tarnyba – ūkininkų verslo partneris (1)

Maždaug kas antrą kaime gyvenančią šeimą maitina žemė, tačiau ūkininkais tampa anaiptol ne visi ją dirbantieji. Šiandienei ūkininkų kartai išaugti ir sustiprėti padėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje dirbantys specialistai. Smagu, kad mūsų rajono ūkininkai gali didžiuotis turintys geriausius šalyje konsultantus.

(Plačiau...)

Pilkos varnos įdomios pasauliui nebus (0)

Jurbarko rajono turizmo paslaugų teikėjų organizacija pradeda vasaros sezoną - vakar susitikę kaimo turizmo sodybų savininkai ir paslaugas siūlantys verslininkai drauge plaukė į Nidą pasižmonėti ir aptarti savo verslo reikalų.

(Plačiau...)

Bedarbių skaičių didina valdžios sprendimai (0)

2010-ųjų balandis Jurbarko darbo biržos istorijoje bus rekordinis - užsiregistruoti biržoje ir tapti oficialiais bedarbiais panoro apie 600 rajono gyventojų. Dešimtadalis jų užsiregirtruoti atėjo balandžio 6-ą. Įdomu tai, kad šešiasdešimtuoju tos dienos bedarbiu tapo gimtadienį šventęs jurbarkietis.

(Plačiau...)

Miesto ir verslo dienos suburia ir įkvepia (0)

Nurimus Miesto ir verslo dienų šurmuliui svarstomi ne tik vertinimai, bet dėliojami ir kitų metų planai. Šiemetinė šventė, sutelkusi ne tik mūsiškius verslininkus, bet ir Jurbarko užsienio partnerius, dar kartą įrodė, kaip svarbu bendrauti, pasidalyti patirtimi, atveriančia kelius naujiems sumanymams.

(Plačiau...)

Biržos parama – nauda ir verslininkams, ir bedarbiams (0)

Darbo vietų rajone anaiptol nėra tiek daug, kiek dirbti norinčių žmonių. Bet daugybė rajono gyventojų, pajutusių, kokia sprangi bedarbio duona, džiaugiasi, kad išdrįso peržengti darbo biržos slenkstį ir išgirdo specialistų patarimą keisti profesiją, tobulinti savo kompetencijas. Jurbarko darbo biržai glaudžiai bendradarbiaujant su rajono verslininkais, atsirado daugiau galimybių įsidarbinti.

(Plačiau...)

Darbo biržoje neužsidaro durys (0)

Žinia apie būtinybę mokėti privalomojo sveikatos draudimo mokesčius nedirbančius jurbarkiečius atginė į darbo biržą. Pastarąją savaitę šioje įstaigoje neužsidarė durys - per keturias darbo dienas užregistruoti net 189 nauji bedarbiai.

(Plačiau...)

Dūstančiam verslui – milijoninė mokesčių našta (0)

Kovą valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė daugiausia mokesčių sumokančių Lietuvos įmonių trisdešimtuką. Jau bene dešimtmetis jis beveik nesikeičia - daugiausia mokesčių sumoka degalų, alkoholio, tabako gamintojai, bankai, telekomunikacijų, energetikos įmonės bei didieji prekybos tinklai.

(Plačiau...)

Sunkmetis neįveikė verslininkų noro plėsti įmones (0)

Nuo 2001-ųjų Jurbarke su valstybės parama įgyvendinamos vietinės užimtumo iniciatyvos jau tapo įprastu reiškiniu - kasmet rajone įgyvendinama po keletą projektų, sukuriama nemažai naujų darbo vietų. Verslininkų noro stiprinti ir plėsti savo įmones neįveikė net sunkmetis, todėl Jurbarko darbo biržos vadovai gali tik džiaugtis, kad mūsų rajone iniciatyvų niekada nepritrūksta.

(Plačiau...)

Verslininkai galės pasinaudoti ES parama (0)

Vidaus reikalų ministras pasirašė įsakymą, kuriuo sudaroma galimybė probleminėse teritorijose veiklą plėtojantiems verslininkams pasinaudoti Europos Sąjungos teikiama parama. Jie kartu su gyventojais galės pretenduoti į lėšas daugiabučiams renovuoti.

(Plačiau...)

Svečius viliojome renginiais ir pramogomis (0)

Vasario paskutinį savaitgalį Vilniaus „Litexpo" parodų rūmuose surengtoje tradicinėje sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2010" skambėjo ir Jurbarko vardas. Šįkart į mūsų kraštą parodos lankytojų dėmesį atkreipė ne tik Turizmo informacijos centro darbuotojų dalijami leidiniai ir savo paslaugas pristatantys kaimo turizmo sodybų šeimininkai, bet ir įspūdingas stendas su didžiule Nemuno vingio nuotrauka ir Raudonės pilies vaizdu.

(Plačiau...)

Kooperatiniai bankeliai sunkmečiu pelno nesiekia (0)

Lietuvoje veikiantys užsienio kapitalo bankai kiekvieną mėnesį į varžytines paleidžia maždaug 40 savo klientų turtą. Tuo tarpu lietuviški kooperatiniai bankeliai - kredito unijos dar nė vieno savo kliento nepasmerkė varžytinėms, nors, priešingai nei bankai, paskolų išdavimo kredito unijos pernai nebuvo sustabdžiusios. Sėkmės paslaptis glūdi kreditų unijų esmėje, nes kiekvienas klientas kartu yra ir bankelio narys - savininkas.

(Plačiau...)

„Dainių“ sėkmės kelias – trys plėtros dešimtmečiai (3)

Vasario mėnesį UAB „Dainiai" paminėjo savo veiklos trisdešimtmetį. Nors per tą laiką „Dainiai" tapo viena geriausių savo srities įmonių Lietuvoje ir Europoje, o pernai pasiekė 24 mln. Lt apyvartą, dauguma rajono gyventojų apie šią įmonę žino labai nedaug - tik tiek, kad čia auginamos kiaulės smardina Jurbarką. Vis dėlto verta į „Dainius" pažvelgti ir kitu žvilgsniu, nes įmonėje dirba apie pusantro šimto žmonių, o grūdus „Dainiams" parduoda daugybė Jurbarko ir Šakių rajonų ūkininkų.

(Plačiau...)

Sausį nedarbo lygis vėl augo (0)

Metų pradžioje Jurbarko darbo biržos slenkstį peržengė kone penktadaliu daugiau žmonių nei gruodį. Nors panašiai tiek pat padaugėjo ir laisvų darbo vietų, nedarbo lygis rajone per mėnesį padidėjo 0,7 proc.

(Plačiau...)

Sunkmečio šmėkla kamuoja visą apskritį (0)

Ketvirtadienį Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus sukvietė apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, SODROS, darbo biržos, policijos, pasienio tarnybos, muitinės, prokuratūros ir kitų institucijų vadovus aptarti 2009 m. rezultatus ir šių metų planus.

(Plačiau...)

Saugaus eismo centras plečia veiklą (0)

Nuo šių metų pradžios Jurbarko saugaus eismo centre rengiami papildomi mokymai vairuotojams, nuolat pažeidžiantiems kelių eismo taisykles ir už tai baustiems administracine tvarka, įskaitant ir vairuotojo teisės atėmimą. Tai vienintelė vieta mūsų regione, kur tokie mokymai rengiami.

(Plačiau...)

Planus valdžiai išdėstė Jurbarko rajono darbdavių asociacija (0)

Pernai įregistruota Jurbarko rajono darbdavių asociacija buria narius ir imasi konkrečios veiklos. Vasario 4-ąją susitikę su rajono merui Ričardu Juška Jurbarko rajono darbdavių asociacijos atstovai aptarė bendradarbiavimo su rajono savivaldybe galimybes, ieškojo konkrečių problemų sprendimų.

(Plačiau...)

Laikini darbai padeda išgyventi statybinėms organizacijoms (0)

Sunkmetis palietė didžiąją daugumą rajono įmonių ir organizacijų. Iki minimumo sumažinusios savo darbų apimtį arba pristigusios užsakymų, nedidelės įmonės nebeįstengia išlaikyti darbuotojų ir grimzta į skolų liūną arba sustabdo savo veiklą. Geresnę išeitį siūlo Lietuvos darbo birža, ekonominius sunkumus patiriančioms įmonėms skirianti lėšų laikiniems darbams organizuoti.

(Plačiau...)

Kaimo paštų likimas vis dar neaiškus (0)

Gyventojams kelia nerimą gandai apie kai kurių paštų naikinimą. Paštas kaime - beveik visiems reikalinga įstaiga. Čia gali sumokėti mokesčius, užsisakyti laikraščius, o laiškininkas - bene vienintelis žmogus, vis dar aplankantis atokesnių kaimų gyventojus.

(Plačiau...)

Gerina elektros energijos tiekimą (0)

Gerinant elektros energijos tiekimą akcinės bendrovės VST Jurbarko skyriaus aptarnaujamoje teritorijoje pernai investuota apie 1,5 mln. litų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook