Verslo takas

Verslo takas

Galimybės rasti darbą nevienodos (0)

Paskutinį vasaros mėnesį Tauragės apskrityje mažėjo darbo neturinčių darbingo amžiaus gyventojų. Rugsėjo 1 d. Tauragės darbo biržos skyriuose buvo registruoti 6206 bedarbiai – 173 mažiau negu prieš mėnesį. Darbo neturintys asmenys rugsėjo 1 d. sudarė 10 proc. apskrities darbingo amžiaus gyventojų. Lietuvos savivaldybėse nedarbas svyruoja nuo 3,4 iki 14,4 proc.

(Plačiau...)

Norvegijos verslininkai investavo į „Ogisetos“ plėtrą (7)

Kad ir kaip norėtųsi Jurbarke įžvelgti verslo plėtrą, įmonių vis mažėja. Nyksta ne tik smulkios parduotuvės, bet ir stambesnių bendrovių savininkai kelia rankas prieš mažėjantį gyventojų skaičių, perkamąją galią, darbuotojų trūkumą. Praėjusią savaitę pasklidus žiniai, kad uždaroma viena žinomiausių įmonių – UAB „Jurbarko duona“, smagesniu atsaku tapo naujiena apie UAB „Ogiseta“ planus.

(Plačiau...)

Darbo rinka pasipildė absolventais (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenų registre rugpjūčio 1 d. buvo 6379 bedarbiai – 120 daugiau, palyginti su liepos 1 d. Tam įtakos turėjo ir diplomų įteikimas absolventams.

(Plačiau...)

Vairavimo kursų kainos sumažėjo tik trumpam (0)

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vasarą laikiusieji teises buvo nemaloniai nustebinti – vairavimo kursų kaina gerokai šoktelėjo. Jurbarkas tapo malonia išimtimi. Ne todėl, kad čia negalioja ekonomikos dėsniai, mažesnes kainas lėmė padidėjusi konkurencija.

(Plačiau...)

Bitininkavimas – malonumą teikiantis verslas (0)

Rugpjūčio 6-7 d. Požerės kaime, Šilalės r., vyko šalies bitininkų sąskrydis. Į šventę suvažiavo bičiuliai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Estijos, Švedijos, Latvijos ir kt. Eisenoje, kuri iš Požerės bažnyčios po Mišių patraukė prie Paršežerio, plaikstėsi ir Jurbarko bitininkų draugijos „Nektaras“ vėliava.

(Plačiau...)

Darbo vietų daugiau nei bedarbių (0)

Birželį pirmą kartą šiais metais darbo jėgos paklausa viršijo pasiūlą – pranešė Tauragės teritorinė darbo birža. Per mėnesį apskrityje įregistruotos 633 laisvos darbo vietos, o bedarbio statusas suteiktas 617 asmenų. Panaši padėtis vasarą visos šalies darbo rinkoje.

(Plačiau...)

A. Žilinskio ir ko UAB pateko į patraukliausių darbdavių dešimtuką (1)

Jurbarke įsikūrusi, bet visoje šalyje dirbanti A. Žilinskio ir ko UAB pateko į patraukliausių šalies darbdavių dešimtuką. Tokį dešimtuką sudarė darbo paieškos portalas „CV Market“. Kovo-gegužės mėn. atliktas tyrimas atskleidė, kad lietuviai labiausiai nori dirbti ne dažniausiai besireklamuojančiose ir ne pačiose didžiausiose kompanijose. Darbo ieškančius žmones labiausiai traukia stabilios ir patikimos kompanijos, galinčios pasiūlyti patrauklų atlyginimą bei karjeros galimybes.

(Plačiau...)

Paramos neskyrė – fondo taryba nusišalino (2)

Konfliktas tarp savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo tarybos narių plykstelėjo birželio 23 d. Tądien posėdžiavę fondo tarybos nariai nusišalino ir nesvarstė UAB „Žemvita“ prašymų iš dalies kompensuoti naujos darbo vietos steigimo ir investicijų išlaidas, nes bendrovės direktorė Vitalija Petraitienė yra tos pačios Smulkiojo verslo rėmimo fondo tarybos narė.

(Plačiau...)

Kelionė į Lanachą – ir verslui naudinga patirtis (0)

Gegužės pabaigoje Jurbarko rajono savivaldybės delegacija su oficialiu darbiniu vizitu lankėsi Lanacho mieste Austrijoje. Į kelionę buvo pakviestas ir verslo atstovas – Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentas Rimantas Žičkus, kurio ir klausėme įspūdžių bei teiravomės apie vizito naudą verslui.

(Plačiau...)

Smulkusis verslas ieško dėmesio ir galimybių dirbti (0)

Gegužę Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius net du kartus susitiko su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais. Ūkio ministerijoje buvo surengta Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) išplėstinė ataskaitinė rinkiminė konferencija, o mėnesio pabaigoje Premjero dėmesio sulaukė Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) taryba.

(Plačiau...)

Norvegų investuotojai vertina lietuvių darbą (0)

Įprastinių padejavimų, kad Jurbarko nepasiekia užsienio investicijos, kontekste išsiskiria uždaroji akcinė bendrovė „Ogiseta“. Įmonė mūsų mieste veikia nuo 2003 m., plečiasi ir įdarbina vis daugiau jurbarkiečių. Pagrindinis „Ogisetos“ investuotojas – norvegų kapitalo kompanija.

(Plačiau...)

Sėkmės receptas – žiūrėti kitaip (video, nuotraukos) (3)

Norite, kad svarbios akimirkos išliktų amžinai? Tuomet eikite pasivaikščioti į „Aukso pievą“. Po šiuo pavadinimu slepiasi meniškų jurbarkiečių pora – Auksė Vabalaitė ir Marius Bitė. Duetas jau kelerius metus teikia profesionalias fotografijos ir filmavimo paslaugas bei dalyvauja įvairiuose nekomerciniuose projektuose.

(Plačiau...)

Pienininkai įsirengs vandens gręžinį (0)

Vasario mėnesį į Jurbarko rajono savivaldybės administraciją kreipėsi UAB „Lukšių pieninė“ direktorius Genadijus Butkus su prašymu bendrovei priklausančiame žemės sklype leisti įsirengti požeminio gėlo vandens gavybos gręžinį.

(Plačiau...)

Kvietimo susitvarkyti reklamai būtinus dokumentus neišgirdo (0)

Patrauklia verslo reklama Jurbarkas neišsiskiria. Greičiau priešingai – gatvėse nesunkiai galima rasti nušiurusių stendų ar net pasenusios, jau nebeveikiančių įmonių reklamos. Taip greičiausiai yra todėl, kad nemažai verslininkų nesivargina įrengdami reklamą, o juo labiau ją nukabindami.

(Plačiau...)

Autobusų stotis supriešino verslininkus ir politikus (14)

Kovo 31 d. įvykusiame savivaldybės tarybos posėdyje užsimota plačiai – svarstyti net 69 klausimai. Galima pagrįstai suabejoti, ar įmanoma kokybiškai įsigilinti į tiek svarbių temų per keletą valandų, juo labiau kad didesnių ginčų ir diskusijų sulaukė vos keletas klausimų. Vienas tokių – naujos autobusų stoties statybos investuotojų paieška.

(Plačiau...)

Padeda planuoti karjerą (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo darbo centrai (JDC) pradėjo renginių ciklą „Planuok karjerą atsakingai“, skirtą mokiniams, studentams, švietimo įstaigų vadovams ir karjeros konsultantams.

(Plačiau...)

Užstato sistema mažuosius prekybininkus įginė į kampą (0)

Vasario 24 d. Jurbarko rajono verslininkų organizacija surengė smulkiųjų prekybininkų susitikimą su institucijų, prižiūrinčių ir administruojančių Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą, atstovais. Mėnesio pradžioje startavusi užstato sistema įvarė į kampą kaimo parduotuvių savininkus, todėl jie bandė išsiaiškinti, kaip dirbti nepažeidžiant įstatymų ir teisės aktų.

(Plačiau...)

Parodos „Studijos“ lankytojams pasirinkti padėjo JDC (0)

Tarptautinėje mokslo, studijų ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“ savo stendą turėjo ir Jaunimo darbo centras (JDC), o vasario 5-ąją pusdienį jame dirbo Tauragės teritorinės darbo biržos JDC darbuotojai.

(Plačiau...)

Pokyčius darbo rinkoje lemia iniciatyvos (0)

Sausio 29 d. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius rajono valdžios ir verslo atstovus supažindino su praėjusių metų veiklos rezultatais ir pristatė įgyvendintus Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus. 3181 – tiek asmenų, darbo biržos Jurbarko skyriaus klientų, pernai suteiktas užimtumas. Skaičius, iliustruojantis biržos veiklos rezultatus, svarbus ir mums visiems – jeigu tik pabandytume įsivaizduoti šalia savęs kelis tūkstančius nieko neveikiančių žmonių.

(Plačiau...)

Viešvilės verslininkai vaduoja seniūniją nuo bedarbių (0)

Steigiant naujas darbo vietas 2016 m. itin aktyvios buvo dvi Viešvilėje veikiančios įmonės, todėl šiame miestelyje Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius vasario 6 d. surengė Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų pristatymo renginį. Pirmiausia apsilankyta bendrovėse „Viešvė“ ir „LK Olimpus“, kurios įgyvendino projektus ir įdarbino 14 žmonių. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook