Auksinė būsimųjų verslininkų komanda

Auksinė būsimųjų verslininkų komanda (0)

2018-05-17

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos (TVM) imitacinė bendrovė „Aitvaras“ balandžio 26 d. dalyvavo tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje „Verslas veža“. 22-ojoje mugėje smalininkiečių komanda pripažinta auksine. 

Imitacinės bendrovės (IB) itin populiarios užsienio šalių mokymo įstaigose. Lietuvoje ši verslumo ugdymo forma pradėta taikyti 1994 m., Vilniaus kolegijoje įkurtas imitacinių bendrovių centrinis biuras. Šiuo metu Lietuvos mokymo įstaigose veikia apie 50 verslo imitacinių bendrovių.

Smalininkų TVM imitacinė bendrovė „Aitvaras“ įsteigta 2011 m., joje verslumo mokosi apskaitininkų-kasininkų ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybių moksleiviai. Imitacinė bendrovė dirba uždarosios akcinės bendrovės principu, jos sritis – prekyba baldais. Bendrovės veiklą kuruoja vyr. profesijos mokytoja Soneta Mačiulaitienė ir profesijos mokytoja metodininkė Zita Sakavičienė.

Imitacinėje verslo bendrovėje viskas kaip tikroje – įdarbinama ir atleidžiami darbuotojai, užsakomos prekės, išrašomos sąskaitos-faktūros, apmokamos sąskaitos, tvarkoma apskaita. Profesijos mokytojos imitacinės bendrovės veikloje yra tik stebėtojos, patarėjos, viską daro patys mokiniai.

Smalininkų TVM „Aitvaras“ prekiauja baldais. Vien tarptautinėje mugėje sudaryta sandorių už 21 tūkst. eurų. Prekės ir pinigai – netikri, tačiau ir su jais reikia elgtis atsakingai, kad įmonė nebankrutuotų.

Tarptautinėje mugėje, kuri vyko Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, dalyvavo 27 imitacinės bendrovės iš Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinio mokymo įstaigų, gimnazijų. 38 užsienio šalių komandos iš Kanados, Rusijos, Rumunijos, Italijos ir Ispanijos atsiuntė vertinimui savo prisistatymus, katalogus, radijo reklamas, dalyvavo Skype konferencijose.

Smalininkų TVM „Aitvaras“ aštuntą kartą dalyvavo imitacinių bendrovių mugėje. Pradžioje buvo ir bronzinis, ir sidabrinis apdovanojimai, o šį kartą pelnė itin aukštą – Auksinės komandos – įvertinimą.

Auksinę Smalininkų TVM komandą sudarė Jurga Dirginčiūtė, Andžela Samajauskaitė, Roberta Blaškevičiūtė, Vincentas Kaminskas, Eimantas Lukošius ir Inesa Kazikaitienė.

Mugėje vyko edukacinė programa imitacinių bendrovių vadovams, ekskursija po Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Maisto pramonės mėsos ir duonos-konditerijos sektorinį praktinio mokymo centrą, praktinė edukacija „Pažink Lietuvos šimtmečio tradicijas“, seminaras „Socialinis verslas“. Moksleiviams buvo surengtas žaidimas „Verslo labirintai“, kuriame imitacinių bendrovių atstovai dalyvavo individualiose praktinių verslumo įgūdžių išbandymo rungtyse.

Komisija, kurią sudarė verslo įmonių vadovai, absolventai, valstybinių organizacijų atstovai, vertino moksleivių pasiruošimą, gebėjimą dirbti komandoje, reklamuoti ir parduoti prekę, orientuotis kebliose ir konfliktinėse situacijose.

Mokytojos S. Mačiulaitienė ir Z. Sakavičienė sako, kad „Aitvaro“ komandą mugėje lydėjo ne tik sėkmė. Gerą įvertinimą lėmė ir mokinių žinios, gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti bei kruopštus pasiruošimas renginiui.

„Komanda mugei ruošėsi keletą mėnesių. Reikėjo paruošti prekių katalogą, medžiagą stendams, bukletus ir kitą reklaminę medžiagą. Reklama ir gera vadyba ir imitaciniame versle – labai svarbu. Didžiausias nuopelnas, kad komanda buvo taip puikiai įvertinta – imitacinės bendrovės pirmininkės Inesos Kazikaitienės“, – sakė mokytoja Z. Sakavičienė.

Prekybos įmonių vadybininko padėjėjo mokymo programos mokinė I. Kazikaitienė tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje buvo įvertinta Geriausios vadybininkės apdovanojimu.

Savo siūlomų baldų smalininkiečiai mugėje pardavė daugiau nei už 20 tūkst. eurų, o mugės dalyviai mielai būtų nupirkę ir „Aitvaro“ paviljoną puošusią tikrą senovinę, tautinėmis spalvomis išdažytą kėdę. Taip pat ir ant Šimtmečio kėdės išsitekusį miniatiūrinių baldų komplektą, kurį pagamino IB vadovės Inesos vyras Eligijus.

„Dalyvavimas šiame renginyje buvo ne tik sunkus iššūkis, bet ir neįkainojama patirtis. Tokie renginiai skatina jaunų žmonių verslumą, jo ugdymą šeimoje bei mokykloje, sudaro sąlygas kūrybingų, mąstančių asmenybių, suprantančių verslo svarbą savo krašto ir valstybės gyvenime, atsiradimą“, – neabejoja profesinių ir verslo paslapčių Smalininkų TVM jaunimą mokančios pedagogės.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook