Į sąskrydį – ir ilsėtis, ir rimtai pasikalbėti

Į sąskrydį – ir ilsėtis, ir rimtai pasikalbėti (0)

2010-08-17

Liepos 21 d. smulkieji verslininkai ir prekybininkai rinkosi į tradicinį sąskrydį. Dvi dienas Karpynėje (Raseinių r.) netilo šurmulys - rimtas kalbas keitė smagus pavakarojimas, sporto varžybos, o laimikiu džiaugėsi ne tik žvejai, bet ir visi savo darbu sugavusieji sėkmę.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė asociacijos narių sąskrydį vertina vienareikšmiai - labai svarbu susitikti, išgirsti vieniems kitus, o pagaliau ir pailsėti, nes sau darbo vietas susikūrę ir dažniausiai turgavietėse dirbantys žmonės yra pakankamai užimti.
Rimtos problemos buvo aptartos konferencijų salėje. „Aptariame metų darbo rezultatus, sudedame pagrindinius veiklos akcentus. Dveji pastarieji metai buvo ypač įtempti jau vien todėl, kad iš esmės keitėsi mokestinė sistema. Esame aktyvi asociacija, darbu pelniusi savo vietą ir vardą", - sakė asociacijos pirmininkė Z. Sorokienė.
Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija turi 46 skyrius, vienija smulkiuosius prekybininkus ir dirbančius pagal visų veiklos rūšių verslo liudijimus žmones. Z. Sorokienė neslepia, kad konkurencinė kova pirmiausia vyksta rengiant įstatyminę bazę, reglamentuojančią smulkųjį verslą. Pasak pirmininkės, stambusis verslas niekada nenuleidžia akių, todėl asociacijos darbas ypač reikalingas ir svarbus. Vieną svarbiausių momentų Z. Sorokienė įvardija asociacijos iniciatyvą priimant Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus. „Dabar didžiųjų miestų tarybos gali sumažinti verslo liudijimų kainas. Tai labai svarbu, kaip ir verslo liudijimų išlikimo galimybės, peržiūrimi bus tik veiklos porūšiai, tačiau veiklos pagal verslo liudijimus nebus panaikintos", - apie darbus kalbėjo Z. Sorokienė.
Asociacijos pirmininkė akcentavo sveikatos draudimo, PVM įstatymo nuostatas. „Siekėm padidinti apyvartinę ribą, nuo kurios skaičiuojamas pridėtosios vertės mokestis. Asociacija siūlo nuo 100 tūkst. litų šią ribą pakelti iki 100 tūkst. eurų", - sakė Z. Sorokienė. Ji atkreipė dėmesį, kad asociacijai pavyko pasiekti, kad pagal visas veiklų rūšis būtų leidžiama dirbti pageidaujamą dienų skaičių, nebūtina įsigyti verslo liudijimo visam mėnesiui. Tokia nuostata anksčiau buvo taikoma tik prekybai.
„Mes aktyviai dalyvaujame trijose Premjero sudarytose darbo grupėse - Individualių įmonių teisinio reglamentavimo, darbo santykių tobulinimo, Verslo skatinimo ir darbo vietų kūrimo bei Paramos bedarbiams darbo grupėje, todėl atsakomybė atstovaujant asociacijos interesams yra pakankamai didelė", - kalbėjo asociacijos pirmininkė.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkės nuomone, esant sunkiai ekonominei padėčiai, kai traukiasi individuali veikla, užsidaro įmonės, kai kurios verslui ypač aktualios priemonės kelią stumiasi labai vangiai. Pasak Z. Sorokienės, apmaudu, kai priimami įstatymai, tačiau poįstatyminių aktų ar tvarkų reikia labai ilgai laukti. „Net priėmus įstatymą, dar nereiškia, kad jis bus iškart taikomas. Kaip pavyzdį galiu paminėti Užimtumo rėmimo įstatymą, kurio išaiškinimo vis dar nėra, tad dirbant įstatymo nuostatas galima traktuoti savaip. Tai nėra nei teisinga, nei palanku smulkiajam verslui", - teigė Z. Sorokienė.
Daug dėmesio asociacija skiria darbui Smulkaus ir vidutinio verslo taryboje prie LR Vyriausybės teikiant įstatymų projektus, siekiant smulkiajam verslui svarbių derinimų.
Karpynėje vykusioje konferencijoje asociacijos nariai kalbėjo ir apie artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus. „Tenka tik apgailestauti, kad per ateinančių metų pradžioje vyksiančius savivaldos rinkimus nebus leidžiama dalyvauti nevyriausybinėms organizacijoms, tačiau tai nereiškia, kad mūsų asociacijos žmonės nesieks mandatų. Turėti savo atstovų miestų ir rajonų tarybose, suprantančių smulkaus verslo problemas, yra labai svarbu", - įsitikinusi Z. Sorokienė.
Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė neslėpė, kad smagu matyti gausų būrį į sąskrydį susirinkusių asociacijos narių. Pasak Z. Sorokienės, net ir maža kiekvieno žmogaus problema yra svarbi, o asociacijos tikslas - rasti sprendimo kelius. Didžiųjų šalies turgaviečių savininkams, atstovams, asociacijos skyrių vadovams ir nariams už darbą padėkota iš visos širdies. Plojimais smulkieji verslininkai už nuolatinę paramą dėkojo į sąskrydį atvykusiam Seimo nariui Edmundui Jonylai ir visad asociacijai teikiant įstatymų pataisas Seime talkinančiam Broniui Paužai.
„Sąskrydis mus suartina, įkvepia naujų minčių, o svarbiausia, kad žmonės suvažiavo su šeimomis, bent trumpam atitrūko nuo kasdienių rūpesčių, - sakė Z. Sorokienė, nepamiršusi pasidžiaugti, kad jurbarkiečiai vėl buvo nepralenkiami traukiant virvę. - Duok Dieve, kad ne tik varžybose, bet ir gyvenime visada būtume tokie stiprūs".
Jolita PILECKIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook